Pazartesi , Mart 1 2021
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
dr_demirci yazdı:
10.07.2017 - 18:18:54
dr_hitch yazdı:selamlar herkese. Dr_demirci yardımıcı olursanız çok sevinirim. benim resmi bitiriş tarihim 30 aralık 2017 eşim benden dolayı eş durumu ile aynı ilde 1. sorum Aralık ayı gelmeden eşimin ismi kasımda çıkar mı?. 2. sorum 600 günlük mecburinin Aralık ayı sonu itibariyle 64 günü kalıyor aralık ayı içerisinde alt bölge istenebilir mi? ( NOT:Kamu hast. sekreterliğine sorduğumda cevap olarak bitirmenize 6 aydan fazla zaman kalması gerek dediler 6 aydan fazla uzatmaların mazeret olarak geçebileceğini söylediler.)
eşinizin mecburisi bitmediyse siz bitirmeden onu kuraya sokarlar. mecburi bitmeden alt bölge olmaz. asistanlığın uzatmaları dikkate alınmaz normal süresi biterken atamayı yaparlar
Zorunlunun%80 Ya da 90inin bitmesinin önemi var mıdır? Zorunlunun bitmesine 2 ay kaldıysa yine de bir önceki atamayla mı atanilir
birgaripyolcu yazdı:eş durumu mazeretiyle zorunlu hizmet yapılırken asistan olan eşin tez başarısızlığı alması durumunda; zorunlu hizmeti bitiremeyen eş genel kura ile atanır mı? %80 zorunlu hizmeti bitirmiş olmasının bir anlamı olur mu?
Son 6 ay icinde alinan raporlar veya tez basarisizligina bakmiyorlar.. ocak ayinda gonderdiginiz evraktaki tarihe bakiyorlar
Eger esinizin bitis tarihinde dhy nin %88 ini bitirmis iseniz sizi yeniden dhy atamasina sokmuyorlar.. (benzer durumda olup bende cok arastirdim ankarayi aradim bu bilgileri dhy biriminden ogrendim)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Eşim ücretsiz izin vs ile 1 ekime uzattığında asistanlık bitiş tarihini ben 1 aralık ta zorunlu hizmeti bitirdiğimde ne yapmamız gerekir. Bu arada eşime uzatma verecekler ama benim için mazeret sayılmayacak o nisan atamasına girecek. Alt bölge için 2 yıl aynı yerde kalmak gerekiyor mu? Ben engeç ne zamana alt bölge tayini istemiş olmalıyım? Bu pandemide bide bunları düşünmek zorunda kaliyoruz :cry:
Kullanıcı avatarı
Merhaba ben üniversitede asistanım yeni uzman oldum 93. dhy ye girecem. Eşim de 6 ay önce uzman oldu, eş durumuna başvurduk ve benim asistan olduğum ile atandı. Ben uzmanlık sınavına girince eşim mazereti bittiğinden dolayı 92. dhy ye girmek durumunda kaldı ve ataması yapıldı. Eşimin atandığı ile atanmak için eş durumu başvurusu yapabilir miyim? Bunun için bakanlığa dilekçe mi göndermem gerekiyor? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olabilecek olan var mı?
dr_rodococ yazdı:
13.03.2020 - 00:19:59
Son 6 ay icinde alinan raporlar veya tez basarisizligina bakmiyorlar.. ocak ayinda gonderdiginiz evraktaki tarihe bakiyorlar
Eger esinizin bitis tarihinde dhy nin %88 ini bitirmis iseniz sizi yeniden dhy atamasina sokmuyorlar.. (benzer durumda olup bende cok arastirdim ankarayi aradim bu bilgileri dhy biriminden ogrendim)
Bu durumla ilgili bilgisi olan var mı başka? eğer dhy yi tamamlamışsak a yada b bölgesi olsa bile tekrar atamaya sokmuyorlar mı?
Pphoenix yazdı:
19.06.2020 - 12:37:11
dr_rodococ yazdı:
13.03.2020 - 00:19:59
Bu durumla ilgili bilgisi olan var mı başka? eğer dhy yi tamamlamışsak a yada b bölgesi olsa bile tekrar atamaya sokmuyorlar mı?
a ve b bölgelerinde mazret bittiğinden c veya d ye atıyorlar ama siz bu dönemde dhy yi bitirdiğinizden alt bölge tayini yapabilirsiniz. 1 a da iseniz 1a? ancak diğer tüm yerlere alt bölge yapabilirsiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009