Perşembe , Eylül 19 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar merhaba,eşim asistanlığını benden 13ay önce bitiriyor ve o bitirince eş durumu yapıp, mecburisini tamamlayınca alt bölge tayini istemeyi planlıyoruz.Mecburi hizmetini 600gün=20ay olarak kabul edersek aradaki 7-8 ay gibi oluşacak fark için atama vs.sürelerini de hesaplayıp ben raporlarla bu süre farkını asistanlığımı uzatarak kompanse etmeye çalışacağım. Ama şöyle bir net olmayan bilgi duyduk, ben bi şekilde 8 ay vs. daha raporla asistanlığımı uzattım ve 6 aydan az sürem kaldığı anda eşimi otomatikman mecburisinin 15.ayında bile atayabilirler mi? Yoksa ocak ayındaki yeni mazaretler için bekleniyor mu?(ocak ayında eylüle kadar kalacağımı belgelesem bu eşimi de ekim atamasına kadar tutabilir mi?) Ve bu konuyla ilintili olarak asistanlığın uzatmanın tek yolu rapor deniyor,tez veya uzmanlık sınavından kalmanın bu durumu etkilemediği söyleniyor,bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok seviniriz..
Kullanıcı avatarı
uzayan asistanlık süresi dikkate alınmaz. normal süre bitimine 2 ay kala mazeret dolayısı ile atanmış eşi kuraya sokarlar. mecburi bitmiş ise kuraya girmeden c-d grubu illere gönderirler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dr_demirci yazdı:uzayan asistanlık süresi dikkate alınmaz. normal süre bitimine 2 ay kala mazeret dolayısı ile atanmış eşi kuraya sokarlar. mecburi bitmiş ise kuraya girmeden c-d grubu illere gönderirler
Uzayan asistanlık süresi için raporlar da geçerli olmuyor mu tam anlayamadım dr_demirci?
Kullanıcı avatarı
dr-noninvaziv yazdı:
dr_demirci yazdı:uzayan asistanlık süresi dikkate alınmaz. normal süre bitimine 2 ay kala mazeret dolayısı ile atanmış eşi kuraya sokarlar. mecburi bitmiş ise kuraya girmeden c-d grubu illere gönderirler
Uzayan asistanlık süresi için raporlar da geçerli olmuyor mu tam anlayamadım dr_demirci?
heyet raporunu belki kabul ederler, doğum izni haricinde uzatmayı kabul etmiyorlar
Kullanıcı avatarı
dr_demirci yazdı:
dr-noninvaziv yazdı:
heyet raporunu belki kabul ederler, doğum izni haricinde uzatmayı kabul etmiyorlar
Anladım dr_demirci ,peki normal sürenin bitimini sene sonunda bildirilen evraklara mi göre mi baz alirlar yoksa güncel alinan raporları da sistemden gorebilirler mi acaba?
Kullanıcı avatarı
dr-noninvaziv yazdı:
dr_demirci yazdı:
dr-noninvaziv yazdı:Uzayan asistanlık süresi için raporlar da geçerli olmuyor mu tam anlayamadım dr_demirci?
Anladım dr_demirci ,peki normal sürenin bitimini sene sonunda bildirilen evraklara mi göre mi baz alirlar yoksa güncel alinan raporları da sistemden gorebilirler mi acaba?
raporları takip etmezler siz bildirip haberdar etmeniz lazım. onlar normal süre biterken işlemi başlatıyorlar
Kullanıcı avatarı

#3751815  gönderen drayy
 12.12.2016 - 16:58:33
Ben de birsey sormak istiyorum. Dhy bitmeden mazereti bitince tekrar yeni kura ya mi alınıyor yoksa dhy nin bir kısmını yaptığımız eski yere mi oluyor atama? 3 ay için genel kuraya kalmak istemiyorum. Eski görev yeri ataması sadece zorunlusu bitenlere mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3751816  gönderen drayy
 12.12.2016 - 17:01:25
Kamu hastanelerini aradım ama birbirlerine sorup emin olamadilar
Kullanıcı avatarı
bununla ilgili bir sorum var dr_demirci. mecburi bitince c-d illerine gönderirler demişsiniz. bunun için belli bir tarih var mı? her yıl ocak ayında eş durumu için mazereti veriyoruz hastaneye. ocak ayına kadar sıkıntı olmaz diyebilir miyiz ? yoksa eşimin asistanlık biter bitmez c-d ye mi gönderirler ? (eşimin tahmini bitiriş tarihi temmuz, aralıkta yandala girecek, ocağa kadar beni göndermezlerse sınavdan sonra alt bölge isteyeceğim)
Kullanıcı avatarı
kabardays yazdı:
bununla ilgili bir sorum var dr_demirci. mecburi bitince c-d illerine gönderirler demişsiniz. bunun için belli bir tarih var mı? her yıl ocak ayında eş durumu için mazereti veriyoruz hastaneye. ocak ayına kadar sıkıntı olmaz diyebilir miyiz ? yoksa eşimin asistanlık biter bitmez c-d ye mi gönderirler ? (eşimin tahmini bitiriş tarihi temmuz, aralıkta yandala girecek, ocağa kadar beni göndermezlerse sınavdan sonra alt bölge isteyeceğim)
asistanlık bitmesine 2 ay kala gönderiyorlar ocağı beklemezler
Kullanıcı avatarı
dr_demirci yazdı:
kabardays yazdı:
asistanlık bitmesine 2 ay kala gönderiyorlar ocağı beklemezler
bizim burda başka bir uzman arkadaş da aynı durumdaydı. eşi sınava girdikten sonra kendi alt bölge istedi öyle gitti. 2 ay kala göndermediler.. ama bence de ocağı beklemezler gibi.. teşekkürler..
Dr_demirci

Eşimin asistanlık süresi bitimine 6 aydan daha az süre kaldı. Ben eş durumunda yanına atanmıştım ve mecburi hizmetim bitti. CV eya d grubu olan yerleri tercih etmek gerekiyor yazmışsınız. Bunu ne zaman tercih edeceğiz ? Kim haber verecek? Suan 5. Bölgede a grubundayım ve 2. Bölge d grubuna gidebilir miyim? Ne yapmam lazım?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
selamlar herkese. Dr_demirci yardımıcı olursanız çok sevinirim. benim resmi bitiriş tarihim 30 aralık 2017 eşim benden dolayı eş durumu ile aynı ilde 1. sorum Aralık ayı gelmeden eşimin ismi kasımda çıkar mı?. 2. sorum 600 günlük mecburinin Aralık ayı sonu itibariyle 64 günü kalıyor aralık ayı içerisinde alt bölge istenebilir mi? ( NOT:Kamu hast. sekreterliğine sorduğumda cevap olarak bitirmenize 6 aydan fazla zaman kalması gerek dediler 6 aydan fazla uzatmaların mazeret olarak geçebileceğini söylediler.)