Pazartesi , Eylül 16 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

asistanlık bitiminde eş durumu yardımm

#3591297  gönderen drberra
 23.06.2016 - 11:14:08
ben su an üniversitede asistanım ağustos ayında bitiriyorum, eşim mecburideyken yandalı kazandı temmuz ayında başlangıç yapacak, benim yasal sürem dolup da uzmanlık sınavına girdikten sonra direk eş durumuna başvurabiliyor muyum yoksa ekim kurası için ismimin çıkıp atamanın yapılmasını mı beklemem gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim....
Kullanıcı avatarı

Re: asistanlık bitiminde eş durumu yardımm

#3591351  gönderen kabardays
 23.06.2016 - 12:34:33
eşiniz sizden önce başlayacağı için, siz bitirince ekimdeki eş durumu tayinine başvuracaksınız ve eşinizin bulunduğu ile atanacaksınız bu durumda..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3591392  gönderen drberra
 23.06.2016 - 13:48:39
kabardays yazdı:eşiniz sizden önce başlayacağı için, siz bitirince ekimdeki eş durumu tayinine başvuracaksınız ve eşinizin bulunduğu ile atanacaksınız bu durumda..
ekimi beklemeden ağustos sonu gibi direk eş durumu talep edebiliyor muyum acaba bu konuda bilginiz var mı?

#3591447  gönderen darkangelus
 23.06.2016 - 14:46:49
Zorunlu hizmet kurasina katilip orda es durumu mazeretine katilacaksiniz.
Kullanıcı avatarı

#3592105  gönderen kabardays
 24.06.2016 - 08:49:28
drberra yazdı:
kabardays yazdı:eşiniz sizden önce başlayacağı için, siz bitirince ekimdeki eş durumu tayinine başvuracaksınız ve eşinizin bulunduğu ile atanacaksınız bu durumda..
ekimi beklemeden ağustos sonu gibi direk eş durumu talep edebiliyor muyum acaba bu konuda bilginiz var mı?
eş durumu tayini de DHY ile birlikte oluyor. ağustosta bitiriyorsanız mecburen ekim'deki eş durumuyla atanırsınız..
Kullanıcı avatarı

#3631258  gönderen hipersomni
 16.08.2016 - 18:27:56
Arkadaşlar bir sorum olacak:
Benim uzman olmama 6 aydan az bir sure kaldı. Eşim benden dolayı uzmanlık mecburisini benimle aynı şehirde yapıyor ve onun uzmanlık mecburi suresi bitti.. Bulunduğumuz şehirde eşimin branşı d grubu.. Dilekçe verip aynı hastanede kadro talebinde bulunmak istiyor. Simdi dilekçe verebilir mi? Yoksa benim asistanlık suremi tamamlamayı mı beklemeliyiz? Eger ki verebilirse ben uzman olduğumda mecburi hizmetimi eşimden dolayı aynı şehirde yapabiliyor muyum? Cunku kıdemi benden fazla, üst konumunda kalıyor. Yoksa kadro alabilse de benim mecburi hizmetim yüzünden d veya c grubu bir yerde bizi birleştirecekler mi??
Ben söyle biliyordum: ikimizin de mecburi hizmeti bitmisse devlet ayrı sehirlerde isek talebimizi d veya c grubu bir şehirde birleştiriyor şeklinde biliyorum..ama benim halen uzmanlık mecburim var henüz yapmadığım icin talebimiz bu şekilde karşılanmaz mı? Bu arada su anda benim branşımda bu şehir B grubu görünüyor..ayrıca bunla ilgili bir yönetmelik maddesi lazım.atamalar yönetmeliğindeki bu konudan bahsetmemiş ve her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, strese bogulduk simdiden yardımlarınızı bekliyorum :(
Kullanıcı avatarı

#3631880  gönderen kabardays
 17.08.2016 - 11:46:08
hipersomni yazdı:Arkadaşlar bir sorum olacak:
Benim uzman olmama 6 aydan az bir sure kaldı. Eşim benden dolayı uzmanlık mecburisini benimle aynı şehirde yapıyor ve onun uzmanlık mecburi suresi bitti.. Bulunduğumuz şehirde eşimin branşı d grubu.. Dilekçe verip aynı hastanede kadro talebinde bulunmak istiyor. Simdi dilekçe verebilir mi? Yoksa benim asistanlık suremi tamamlamayı mı beklemeliyiz? Eger ki verebilirse ben uzman olduğumda mecburi hizmetimi eşimden dolayı aynı şehirde yapabiliyor muyum? Cunku kıdemi benden fazla, üst konumunda kalıyor. Yoksa kadro alabilse de benim mecburi hizmetim yüzünden d veya c grubu bir yerde bizi birleştirecekler mi??
Ben söyle biliyordum: ikimizin de mecburi hizmeti bitmisse devlet ayrı sehirlerde isek talebimizi d veya c grubu bir şehirde birleştiriyor şeklinde biliyorum..ama benim halen uzmanlık mecburim var henüz yapmadığım icin talebimiz bu şekilde karşılanmaz mı? Bu arada su anda benim branşımda bu şehir B grubu görünüyor..ayrıca bunla ilgili bir yönetmelik maddesi lazım.atamalar yönetmeliğindeki bu konudan bahsetmemiş ve her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, strese bogulduk simdiden yardımlarınızı bekliyorum :(

benzer durumdayız (eşim asistan, ben uzmanlık mecburisi yapıyorum, eşim bitirmeden benim mecburi bitecek). benim bildiklerim şu şekilde; her ikimiz de uzman olduğumuzda kıdem mıdem yok eşitiz statüde, bir araya gelmek için C yada D grubu il olması gerekiyor. bizim öğrendiklerimizden yapacağımız şu olacak; benim uzmanlık mecburisi bitince, eşim için C yada D grubu olan bir ile ben dilekçeyle tayin isteyeceğim. eşimin asistanlık bitince de eş durumuyla o ile gelecek. bizim bölümde bir uzman arkadaş var o da aynı yolu izleyecek yakın zamanda. eğer başka türlü bir gidişat gerekiyorsa yazarım buraya..

yani sizin için de olacaklar; siz bitirmeden eşiniz dilekçeyle size C/D grubu olan bir ile tayin isteyecek, siz bitirince de yanına gideceksiniz..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3634256  gönderen hkn44
 20.08.2016 - 12:14:10
Peki bu soyledikleriniz mecburisi o ilde bitmemis ise nasil olacak. Uzatmalar o ilde kalmaya etkiliyor mu. Mecburi bitmeden C ve D tayin istenebiliyor mu?
Kullanıcı avatarı

#3634268  gönderen drcaglark
 20.08.2016 - 12:34:35
[quote:="hkn44"]Peki bu soyledikleriniz mecburisi o ilde bitmemis ise nasil olacak. Uzatmalar o ilde kalmaya etkiliyor mu. Mecburi bitmeden C ve D tayin istenebiliyor mu?[/quote:]
Sağlık raporu alarak veya tezini vermeyerek hocasıyla konuşup uzatabilir asistanlık suresini

#3634858  gönderen hkn44
 21.08.2016 - 01:08:48
Yani asistanlik süresi uzatma mazeretli kalmayi uzatır mi kesin olarak?

Re:

#4137470  gönderen Drfevzi
 06.07.2018 - 14:14:47
hkn44 yazdı:
20.08.2016 - 12:14:10
Peki bu soyledikleriniz mecburisi o ilde bitmemis ise nasil olacak. Uzatmalar o ilde kalmaya etkiliyor mu. Mecburi bitmeden C ve D tayin istenebiliyor mu?
mecburisi bitmemişşe bitme ihtimalide yoksa nasıl oluyor eş durumu atamaları ??

Re:

#4261637  gönderen ssometimess
 21.04.2019 - 13:20:40
hkn44 yazdı:
21.08.2016 - 01:08:48
Yani asistanlik süresi uzatma mazeretli kalmayi uzatır mi kesin olarak?
bende bu sorunun cevabını merak ediyorum tam olarak?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4288131  gönderen huwit
 16.07.2019 - 12:53:47
Arkadaşlar şimdi eşim benden 8 ay önce ve araşıkta bitiyor o benim asistanlığım bitmediği için benim olduğum şehre atanacak sonrasında benim bitince onun daha mecburisi bitmemiş olacak o zaman ikimizi birden dhy kurasına mı koyuyorlar yoksa c veya d grubu nir ilde şehir mi seçiyoruz

#4288683  gönderen xyzylz
 17.07.2019 - 20:40:32
huwit yazdı:
16.07.2019 - 12:53:47
Arkadaşlar şimdi eşim benden 8 ay önce ve araşıkta bitiyor o benim asistanlığım bitmediği için benim olduğum şehre atanacak sonrasında benim bitince onun daha mecburisi bitmemiş olacak o zaman ikimizi birden dhy kurasına mı koyuyorlar yoksa c veya d grubu nir ilde şehir mi seçiyoruz
Eşiniz yaniniza atanacak, sonrasinda sizin bitirme tarihinize gore sizin gireceginiz kuradan bir önceki kuraya ismi düşecek. Sonra siz bitirip kendi tarihinize uygun kurada atanacaksiniz. Esiniz sizin brans icin c ve d grubu olan bir ile atanmaya calisacak ama sizin girdiginiz kurada bu durum değişebilir, o zaman da bakanlikta komisyon karar verip bu iki ilden hangisinde bulusabilirsiniz karar verecek.. Bu ve benzeri durumlar hocam kolay gelsin