Cuma , Ekim 18 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

eş özelde çalışan eş durumu atama yardım

#3470165  gönderen drtucker
 15.02.2016 - 12:37:59
arkadaşlar herkese iyi çalışmalar. şu an mecburi hizmetime devam etmekteyim. eşi özelde çalışıp eş durumu ile tayin olanlar oluyor. bu durum hangi meslekleri, hangi durumlarda kapsıyor bilgisi olan, fikir verebilecek olan var mı? eşim avukat. şimdiden teşekkürler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3470199  gönderen messi26
 15.02.2016 - 13:34:59
bir an önce başvurun şubat atamasında işler değişebilir,bakanlık danıştayın verdiği kararı bekliyor...
Kullanıcı avatarı
ekrem48 yazdı:Meslek fark etmiyor.
Özel sektörde son iki sene içinde 365 gün sigortalı ve aynı şehirde çalıştıysa başvurabiliyorsunuz.

teşekkür ederim cevabınız için. eşim özel bir hukuk bürosunda sigortalı avukat olarak çalışıyor. buna engel çıkarırlar mı acaba? illa şirket falan mı olması gerekiyor?

Re: eş özelde çalışan eş durumu atama yardım

#3485574  gönderen nokia
 27.02.2016 - 03:27:16
drtucker yazdı:
Özel sektörde son iki sene içinde 365 gün sigortalı ve aynı şehirde çalıştıysa başvurabiliyorsunuz.

teşekkür ederim cevabınız için. eşim özel bir hukuk bürosunda sigortalı avukat olarak çalışıyor. buna engel çıkarırlar mı acaba? illa şirket falan mı olması gerekiyor?
çıkarmazlar.burodan orda çalıştığına dair yazı, SGK dan ödediği primlerin dökümü( 360 gün yetiyor)evlilik belgesi alıp hemen gönderin .10 günde eşinize kavuşuyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
nokia yazdı:
drtucker yazdı:

çıkarmazlar.burodan orda çalıştığına dair yazı, SGK dan ödediği primlerin dökümü( 360 gün yetiyor)evlilik belgesi alıp hemen gönderin .10 günde eşinize kavuşuyorsunuz.

çok teşekkür ederim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3493333  gönderen SuNaz
 06.03.2016 - 18:35:35
Merhaba. 68. Kuradayım ben de. Benim eşim de özelde çalışıyor ve mimar kendisi. Eş durumundan yararlana bilir miyim? Son durumdan haberi olan var mı? Teşekkürler her kese

#3495153  gönderen nokia
 08.03.2016 - 20:48:02
son bir yıldır sigorta primleri ödeniyorsa yararlanabilirsişniz..İnşallah bütün aileler birleşsin bundan sonra arkadaşlar.hak yerini buldu bu son yasayla.inşallah siz de yararlanabilirsiniz

#3502813  gönderen topaz
 23.03.2016 - 06:17:00
sağlik bakanliği ve bağli kuruluşlari atama ve yer değiştirme yönetmeliği'nde ''Kamu görevlisi olmayan eşinin, atanma talep edilen yerde kesintisiz üç yıl sosyal güvenlik primi
ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor
olması halinde, personelin yer değişikliği suretiyle ataması yapılır
diyor.

son iki yılda 360 gün prim nereden cıktı?son atamalarda kabul ettiler mi?benim eşim 1 yıldır özelde calısıyor,1 yıl sonra mezun olup kuraya katılacağım?Kabul olur mu sizce?Kabul edilenler lütfen yardım :?
Kullanıcı avatarı

#3505094  gönderen delicevat
 27.03.2016 - 12:15:26
arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum.. asistanlık bitti ve 68 dhy için uzman atamasına gireceğim.. eşim özel sektörde çalışıyor bu yüzden mazeret (eş durumu) atamasına başvuracağım. eşim gereken şartları sağlıyor( son iki yılda 360 gün çalışma şartını bakanlıkta söylediler)uzmanlık sınav ve asistanlık bitiş belgelerimi teslim ederken kuralarla ilgili birime mazeret atamasına başvurmak için gerekecek belgeleri sordum. sgk dökümü dediler ancak oradakiler geri kalanını sayamadı internette açıklanacak dediler. 67. kurada istenen belgelere baktım ama pek net bir şey anlayamadım. eşimin işyerinden alacağım belgeleri veya başka gerekebilecek belgeleri ( nüfus kayıt örneği vs..) bilen var mı...

#3505117  gönderen messi26
 27.03.2016 - 13:19:32
topaz yazdı:sağlik bakanliği ve bağli kuruluşlari atama ve yer değiştirme yönetmeliği'nde ''Kamu görevlisi olmayan eşinin, atanma talep edilen yerde kesintisiz üç yıl sosyal güvenlik primi
ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor
olması halinde, personelin yer değişikliği suretiyle ataması yapılır
diyor.

son iki yılda 360 gün prim nereden cıktı?son atamalarda kabul ettiler mi?benim eşim 1 yıldır özelde calısıyor,1 yıl sonra mezun olup kuraya katılacağım?Kabul olur mu sizce?Kabul edilenler lütfen yardım :?
Torba yasa ile o 3 yıl şartı son 2 yılda 360 gün kesintisiz sosyal güvenlik primi olarak degistirildi.Moral bozmak gibi olmasın ana sizin daha bitirmenize 1 yıl varmış,yakında bu iş iptal olacak deniyor size kadar değişir başka şeyler çıkar belki...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3505341  gönderen delicevat
 27.03.2016 - 18:51:54
Bilen yok mu arkadaşlar :)