Cumartesi , Aralık 7 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Re: istifa sonrası yeniden atama yardım

#4043929  gönderen pasifik
 11.01.2018 - 10:37:03
dr_demirci hocam yardım edebilir misiniz lütfen ben 1.5 yıl önce mecburimi tamamlamadan sözleşmeliden usulüne uygun olarak istifa ettiğimi bildirir dilekçeyi verdim 2 ay daha çalışıp ayrıldım(2.dilekçeyi vermedim bilmiyordum)şimdi 2017 ağustos tus kazandım gibi görünüyor ancak daha önce hiç güvenlik soruşturması geçirmediğim için başlayış süremin en iyi ihtimalle 4-5 aya yakın süreceğini okuyorum forumlardan..hakkımdaki güvenlik soruşturmasını biran önce başlatmak ve sonuçlanmasını sağlamak için bu 4-5 aylık zamanın çöp olmaması adına 79.dhy ye başvurmam faydalı olur mu süreci kısaltır mı..yardımınıza şimdiden çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı

#4043976  gönderen dr_demirci
 11.01.2018 - 13:11:47
pasifik yazdı:
11.01.2018 - 10:37:03
dr_demirci hocam yardım edebilir misiniz lütfen ben 1.5 yıl önce mecburimi tamamlamadan sözleşmeliden usulüne uygun olarak istifa ettiğimi bildirir dilekçeyi verdim 2 ay daha çalışıp ayrıldım(2.dilekçeyi vermedim bilmiyordum)şimdi 2017 ağustos tus kazandım gibi görünüyor ancak daha önce hiç güvenlik soruşturması geçirmediğim için başlayış süremin en iyi ihtimalle 4-5 aya yakın süreceğini okuyorum forumlardan..hakkımdaki güvenlik soruşturmasını biran önce başlatmak ve sonuçlanmasını sağlamak için bu 4-5 aylık zamanın çöp olmaması adına 79.dhy ye başvurmam faydalı olur mu süreci kısaltır mı..yardımınıza şimdiden çok teşekkür ederim
faydası olmaz. aynı güvenlik soruşturması dhy atamasında da yapılıyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4043998  gönderen rddr
 11.01.2018 - 14:16:46
Mecburisini bitirip istifa etmis istifa edeli 6 ayi gecmis 1 yılı gecmemis biri eski yerinde memuriyete donebilir mi yoksa yeniden atamaya mi katilmali demirci hocam?
Kullanıcı avatarı

#4044716  gönderen dr_demirci
 12.01.2018 - 20:29:56
rddr yazdı:
Mecburisini bitirip istifa etmis istifa edeli 6 ayi gecmis 1 yılı gecmemis biri eski yerinde memuriyete donebilir mi yoksa yeniden atamaya mi katilmali demirci hocam?
mecburi bitmediyse dhy ataması, bittiyse açıktan atamaya girer

#4046351  gönderen rddr
 15.01.2018 - 14:40:28
dr_demirci yazdı:
rddr yazdı:
İstifa edeli 1 yılı geçmediyse eski yerine dönebiliyorsun şeklinde bişey dediler ama mevzuatta bulmadığım için sordum teşekkür ederim

#4046477  gönderen whatandash
 15.01.2018 - 17:07:07
dr_demirci yazdı:
rddr yazdı:
demirci hocam,
mecburui bitmemiş kişi dhy ye girmek zorunda mıdır?
mecburideyken istifa edip eah kazandktan sınra eah da asistanken istifa edince, 6 aylık ceza süresi dolunca otomatik kolarak dhy ye adımız düşüyor mu yoksa bizim başvurmamız mı laızm, ben belki dhy'ye dönmek istemiyorsam ne yapabilirim?
sınırılı istifa hakkı olan bir sistemde, zaten eah dan istifa etmiş birini tekrar dhy ye yollamak saçma geliyor bana ama bu forumda çoğu başlıkta otomatik olarak adın çıkar yazıor
ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı

#4048263  gönderen dr_demirci
 18.01.2018 - 10:03:02
whatandash yazdı:
dr_demirci yazdı:
rddr yazdı:
demirci hocam,
mecburideyken istifa edip eah kazandktan sınra eah da asistanken istifa edince, 6 aylık ceza süresi dolunca otomatik kolarak dhy ye adımız düşüyor mu yoksa bizim başvurmamız mı laızm, ben belki dhy'ye dönmek istemiyorsam ne yapabilirim?
sınırılı istifa hakkı olan bir sistemde, zaten eah dan istifa etmiş birini tekrar dhy ye yollamak saçma geliyor bana ama bu forumda çoğu başlıkta otomatik olarak adın çıkar yazıor
ne dersiniz?
Asistanlıktan istifa eden birisi ceza almaz. pratisyen olarak ataması yapılır oradan devam eder. memuriyetten istifa etmiş ise ceza alır ve tekrar başvurmadan atama listesine alınmaz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4048398  gönderen whatandash
 18.01.2018 - 15:45:00
dr_demirci yazdı:
whatandash yazdı:
dr_demirci yazdı:

demirci hocam,
ne dersiniz?
Asistanlıktan istifa eden birisi ceza almaz. pratisyen olarak ataması yapılır oradan devam eder. memuriyetten istifa etmiş ise ceza alır ve tekrar başvurmadan atama listesine alınmaz
cok.teekkur ederim. butun basliklrda bu konuda yanlis bilgiler vr.
sayenide cozuldu sagolun hocm

#4048401  gönderen mkagan
 18.01.2018 - 15:48:09
demirci hocam dhy ilan metninde bu güvenlik soruşturması formu pbs den doldurulduktan sonra il sağlık müdürlüğüne imzalatılması yazıyor , bunun için herhangi bir il sağlık müdürlüğüne imzalatabilirmiyiz ? muhtemel o tarihlerde ikamet ettğim il dışında olup ankarada olacağım,net bir bilgim yok bu imzalatma işlemi sistemi hakkında ?

#4048486  gönderen mrvlty
 18.01.2018 - 20:15:12
merhaba demirci hocam. ben eğitim araştırmada 4 aylık asistanım. eşim dhy ile atandığı yerden dhy bitmeden sözleşmeliyken usulsüz istifa etti. eş durumu ataması için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? eşimin 79.dhy kurasına mı katılması gerek, eş durumu için ayrıca başka bir kuraya mı ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

#4050751  gönderen mkagan
 23.01.2018 - 11:53:41
dhy ilan metninde bu güvenlik soruşturması formu pbs den doldurulduktan sonra il sağlık müdürlüğüne imzalatılması yazıyor , bunun için herhangi bir il sağlık müdürlüğüne imzalatabilirmiyiz ? muhtemel o tarihlerde ikamet ettğim il dışında olup ankarada olacağım,net bir bilgim yok bu imzalatma işlemi sistemi hakkında ? il sağlık müdürünün kendisimi imzalıyor ? yoksa merkez tsm başkanının imzalamasıda yeterli olur mu ?
Kullanıcı avatarı

#4051128  gönderen dr_demirci
 24.01.2018 - 10:08:00
mkagan yazdı:
18.01.2018 - 15:48:09
demirci hocam dhy ilan metninde bu güvenlik soruşturması formu pbs den doldurulduktan sonra il sağlık müdürlüğüne imzalatılması yazıyor , bunun için herhangi bir il sağlık müdürlüğüne imzalatabilirmiyiz ? muhtemel o tarihlerde ikamet ettğim il dışında olup ankarada olacağım,net bir bilgim yok bu imzalatma işlemi sistemi hakkında ?
benim de net bilgim yok. hepsi olur sanırım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4129991  gönderen drkedipisi
 12.06.2018 - 22:15:15
dr_demirci yazdı:
whatandash yazdı:
dr_demirci yazdı:

demirci hocam,
ne dersiniz?
Eşimin dhy bitti.
Şu an üniversitede yandal asistanı.
İstifa etmek istiyor.
Önce feragat deneyecek c/d grubu için.
Onay vermezlerse nasıl istifa edebilir.
Üniversitesi diyor ki istifa yok ohal var kabul edilmez ise gidemezsiniz.
10 gün işe gelmedi diye tutanak tutulur müstafi olursunuz.

Acil cevap lütfen :(
Benim de mecburim olduğu için eşimin de çalışması gerekiyor ya açıktan atama ya feragat sonrası atama ile devlete geçmesi lazım.
İstifa süreci Üniversiteden nasıl olacak........??
Şimdiden teşekkürler

#4161953  gönderen elflhn
 07.09.2018 - 13:06:06
Yok kadrosunda 3 aylık asistanım dhy tamamlamıştım feragat ile istifa arasındaki fark nedir feragat edip tekrar memuriyete dönmek istersem süreç ne kadar sürer tekrar kuraya katılıp güvenlik soruşturmasından vs geçip mi yeni yerime başlıyorum ve bu sürede üniversitede mi durmak zorundayim

Re: Re:

#4175412  gönderen dranason
 03.10.2018 - 21:09:25
dr_demirci yazdı:
25.05.2016 - 10:35:50
görevden ayrıldığınız gün ceza başlar. kesin öğrenebileceğiniz yer ayrıldığınız kurum
sn demirci merhabalar, forumu sıklıkla takip ediyorum fakat aynı sıklıkla yazmıyorum o nedenle yanlış bir yere yazdı isem kusura bakmayın. merak ettiğim konu şudur. eğitim ve araştırma hastanesinde asistanlık süremin bitmesine 2 ay kala eşim bir ilçe hastanesine iç hastalıkları uzmanı olarak atandı. ben de asistanlığı bitirdim ve 83.dhy ye uzman hekim olarak gireceğim. eşimin atandığı ilde çalışmayı düşünmediğim için eş durumu isteğine başvurmadan normal kuraya girip muhtemelen farklı bir ile atanacağım. merak ettiğim konu şu ben kura sonrası atanıp farklı bir ilde göreve başladıktan sonra eşimin benim yanıma gelebilmesi için sadece doluluk oranı(A-D) mı esas alınıyor yoksa ikimizin çalıştıkları illerin gelişmişlik derecesi(1-6) de dikkate alınıyor mu? yani eş durumu gelişmişlik derecesi düşük olan ilde mi yoksa doluluk oranı düşük olan ilde mi sağlanıyor? yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.