Çarşamba , Eylül 18 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

Re: kurum içi atama-eş durumu

#3662091  gönderen merosh
 14.09.2016 - 10:01:31
dr_demirci yazdı:kurum içi atama sonrası 6 ay kıdeme bakılmadan eş yanına atanır.

2015 yilinda yeniden yerlestirme ile uni degistirdim. Yakinda askeri personelle evlenecegim. Esimin calistigi sehirdeki uni ye yatay geçiş yapabilir miyim?

#3758656  gönderen 65_dr_agon
 18.12.2016 - 00:53:16
verabdern yazdı:ben kurum içiyle atandım (uzman olarak.9 ama eşim yandal uzmanı benden kıdemli yine yanıma gelebilir mi ?
hocam sorunuzun cevabını alabildiniz mi.ben de de aynı durum söz konusu da
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3758813  gönderen cnutre
 18.12.2016 - 10:27:47
drepinefrin yazdı:
dr_demirci yazdı:
drepinefrin yazdı:Sayın demirci şimdi eşimle biz iki uzmanız. Aramızda 6 ayda az süre var. Mecburimiz bittiğinde ben kurum içiyle nereye atanırsam atanayım eşim mecburisi bittiğinde yanıma gelebiliyor değil mi?
kurum içi atamadan itibaren 1 yıl içinde gelebilir. mecburisi bitmesi şart değil
1 yıldan sonra gelemiyor yani? Onun mantığı neymiş ki? Mecburi bitmeden gelebilir mi? Üst grup vs olsa da. Çok teşekkürler bu arada...
diyelim ki eşiniz ve siz asistanlığınızı btiren iki uzmansınız. eşlerden birisi mecburisini bitirip kurum içi atama ile herhangi bir yere (A;B;C veya D bölgesi) atandığınız zaman, eşiniz ister mecburi hizmetine yeni başlayacak olsun, ister mecburi hizmetini sürdürüyor ollsun, isterse de bitirmiş olsun sizin yanınıza 1 yıl içinde başvurmak şartıyla atanır. bunun aksini söyleyenler kanunu bilmiordur. siz sağlık bakanlığına başvurunuzu yapını atama daire başkanlığı atamnaızı uygun görecektir.

bu 1 yıl muhabbetine gelince. devlet memurluğunda eşlerin bir arada olması esastır.
Kurum içi atama ile atandığınız yerde 1 yıl çalışma zorunluluğunuz var, yani 1 yıl çalışmadan başka bir kurum içi atamaya başvuramazsınız. şayet ki c veya d bölgesi zorunluluğu olsaydı eşiniz sizin yanınıza gelemeyecekti, siz de 1 yıl bulunduğunuz yerden ayrılamayacaksınız, üstelik eşiniz de sizin için a veya b bölgesi olan bir yerde çalışıyorsa 1 yıl sonra bile bu sefer de siz onun yanına gidemeyecektiniz.. yani aile bütünlüğü kavramı ortadan kalkacaktı.
1 yıl içinde olması muhabbeti buradan dolayı.

#3760676  gönderen 65_dr_agon
 19.12.2016 - 22:01:27
Hocam bi soruya da cevap verseniz;)))
cnutre yazdı:
drepinefrin yazdı:
dr_demirci yazdı: kurum içi atamadan itibaren 1 yıl içinde gelebilir. mecburisi bitmesi şart değil
1 yıldan sonra gelemiyor yani? Onun mantığı neymiş ki? Mecburi bitmeden gelebilir mi? Üst grup vs olsa da. Çok teşekkürler bu arada...
diyelim ki eşiniz ve siz asistanlığınızı btiren iki uzmansınız. eşlerden birisi mecburisini bitirip kurum içi atama ile herhangi bir yere (A;B;C veya D bölgesi) atandığınız zaman, eşiniz ister mecburi hizmetine yeni başlayacak olsun, ister mecburi hizmetini sürdürüyor ollsun, isterse de bitirmiş olsun sizin yanınıza 1 yıl içinde başvurmak şartıyla atanır. bunun aksini söyleyenler kanunu bilmiordur. siz sağlık bakanlığına başvurunuzu yapını atama daire başkanlığı atamnaızı uygun görecektir.

bu 1 yıl muhabbetine gelince. devlet memurluğunda eşlerin bir arada olması esastır.
Kurum içi atama ile atandığınız yerde 1 yıl çalışma zorunluluğunuz var, yani 1 yıl çalışmadan başka bir kurum içi atamaya başvuramazsınız. şayet ki c veya d bölgesi zorunluluğu olsaydı eşiniz sizin yanınıza gelemeyecekti, siz de 1 yıl bulunduğunuz yerden ayrılamayacaksınız, üstelik eşiniz de sizin için a veya b bölgesi olan bir yerde çalışıyorsa 1 yıl sonra bile bu sefer de siz onun yanına gidemeyecektiniz.. yani aile bütünlüğü kavramı ortadan kalkacaktı.

#3760680  gönderen 65_dr_agon
 19.12.2016 - 22:02:48
Ben uzmanım eşim de yan dal uzmanı. Ve ben mecburisi bitirdim.kurum içinden tayin isteyecem.eşim de mecburi hizmete başlayacak. Eşim mecburi hizmette yanıma gelir mi.
Kullanıcı avatarı

#3760689  gönderen norosirurjist
 19.12.2016 - 22:17:07
65_dr_agon yazdı:Hocam bi soruya da cevap verseniz;)))
cnutre yazdı:
drepinefrin yazdı: 1 yıldan sonra gelemiyor yani? Onun mantığı neymiş ki? Mecburi bitmeden gelebilir mi? Üst grup vs olsa da. Çok teşekkürler bu arada...

Kurum içi nakille yer değiştirdikten sonra yani atandıktan sonra atandigin ilde 1 yıl kalma zorunluluğu 2 yıla çıktı. Öyle okudum. Ben mi yanlış biliyorum.

Kaynak :
5-Sağlık hizmetlerinin aksamaması ve etkili personel planlaması yapılabilmesi için, kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu İle Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Merkez Teşkilatlarınca yapılan en son atama işlemine müteakip başlayış tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadrosunda fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir.
6-Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanan personel için DHY’ sini tamamlamış olmak şartıyla atandığı ilde 2 yıl çalışmış olma şartı aranmayacaktır.
Kullanıcı avatarı

#3760722  gönderen drepinefrin
 19.12.2016 - 22:38:17
65_dr_agon yazdı:Ben uzmanım eşim de yan dal uzmanı. Ve ben mecburisi bitirdim.kurum içinden tayin isteyecem.eşim de mecburi hizmete başlayacak. Eşim mecburi hizmette yanıma gelir mi.
Ne yazık ki hayır
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3760733  gönderen cnutre
 19.12.2016 - 22:42:41
drepinefrin yazdı:
65_dr_agon yazdı:Ben uzmanım eşim de yan dal uzmanı. Ve ben mecburisi bitirdim.kurum içinden tayin isteyecem.eşim de mecburi hizmete başlayacak. Eşim mecburi hizmette yanıma gelir mi.
Ne yazık ki hayır
eşiniz aday memur değilse yanınıza gelebilir.

#3760739  gönderen cnutre
 19.12.2016 - 22:47:19
norosirurjist yazdı:
65_dr_agon yazdı:Hocam bi soruya da cevap verseniz;)))
cnutre yazdı: diyelim ki eşiniz ve siz asistanlığınızı btiren iki uzmansınız. eşlerden birisi mecburisini bitirip kurum içi atama ile herhangi bir yere (A;B;C veya D bölgesi) atandığınız zaman, eşiniz ister mecburi hizmetine yeni başlayacak olsun, ister mecburi hizmetini sürdürüyor ollsun, isterse de bitirmiş olsun sizin yanınıza 1 yıl içinde başvurmak şartıyla atanır. bunun aksini söyleyenler kanunu bilmiordur. siz sağlık bakanlığına başvurunuzu yapını atama daire başkanlığı atamnaızı uygun görecektir.

Kurum içi nakille yer değiştirdikten sonra yani atandıktan sonra atandigin ilde 1 yıl kalma zorunluluğu 2 yıla çıktı. Öyle okudum. Ben mi yanlış biliyorum.

Kaynak :
5-Sağlık hizmetlerinin aksamaması ve etkili personel planlaması yapılabilmesi için, kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu İle Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Merkez Teşkilatlarınca yapılan en son atama işlemine müteakip başlayış tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadrosunda fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir.
6-Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanan personel için DHY’ sini tamamlamış olmak şartıyla atandığı ilde 2 yıl çalışmış olma şartı aranmayacaktır.
kurum içi atama ile iller arası yer değiştirm aynı şeyse haklısınız 2 yıl olmuş
Kullanıcı avatarı

#3761189  gönderen drepinefrin
 20.12.2016 - 10:33:22
cnutre yazdı:
drepinefrin yazdı:
Ne yazık ki hayır
Bu ibareden emin miyiz? Alt bölgede c-d kuralı var, iki kişi dhyli ise c-d var ama kurum içinde yok? Bana saçma geliyor. Kurum içinde 1A bile olsa oraya eş durumu yapabilecek dhyli, mantık hatası var gibi?

#3761407  gönderen cnutre
 20.12.2016 - 16:21:48
drepinefrin yazdı:
cnutre yazdı:
drepinefrin yazdı: Ne yazık ki hayır
Bu ibareden emin miyiz? Alt bölgede c-d kuralı var, iki kişi dhyli ise c-d var ama kurum içinde yok? Bana saçma geliyor. Kurum içinde 1A bile olsa oraya eş durumu yapabilecek dhyli, mantık hatası var gibi?
ben bunu net bir şekilde okumuştum çünkü eşimle b iz de ileride kurumiçi atama durumundan eş durumu yapmayı planlıyoruz. araştırın bulacaksınız. tanıdığım bir arkadaşım var eşi uzman olup mecburisini bitirdi. kurum içi atamayla atandığı yere eşi mecburi hizmetini yapmak üzeere ataqndı. arkadaşım için orası a bölgesiydi.

#4046395  gönderen abece
 15.01.2018 - 15:30:47
Merhaba arkadaşlar. Eşim ve ben mecburi hizmetimizi bitirdik. 2018 kurumici atamaya başvurduk. Farklı branş olunca farklı yerleri yazdık haliyle. Merak ettiğim atamadan sonra hemen eş durumuna başvurabilir miyiz ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4121555  gönderen ayse2222
 22.05.2018 - 13:04:30
cnutre yazdı:
19.12.2016 - 22:42:41
drepinefrin yazdı:
Ne yazık ki hayır
Hocam sonuç ne oldu acaba? uzman eş kurumiçi atama sonrası yandal uzmanı eşi yanına çekebildi mi??

#4196764  gönderen aksan
 23.11.2018 - 23:52:36
Ben de merak ettim işin asli..
Son yönetmeliklere göre ben düz uzman doktor olarak temmuzda kurum.ici atama yapsam eşim yandal uzmanı mecburi hizmet kurası yükümlüsü olarak bana tabi olur mu? Sonuçta eşim benden daha kıdemli...ben kıdemsiz...
Kıdemli; kıdemsize tabi olur mu
C -D grubu şartı aranır mi
Teşekkürler şimdiden
Yönetmeliği ekleyerek cevaplayabilen olursa makbule gecer
Kullanıcı avatarı

#4203739  gönderen pusur61
 20.12.2018 - 11:39:19
cnutre yazdı:
20.12.2016 - 16:21:48
drepinefrin yazdı:
cnutre yazdı:
ben bunu net bir şekilde okumuştum çünkü eşimle b iz de ileride kurumiçi atama durumundan eş durumu yapmayı planlıyoruz. araştırın bulacaksınız. tanıdığım bir arkadaşım var eşi uzman olup mecburisini bitirdi. kurum içi atamayla atandığı yere eşi mecburi hizmetini yapmak üzeere ataqndı. arkadaşım için orası a bölgesiydi.

hocam kanunlar değişti mi acaba net bişe bulamıyorum, 84. dhy ye girecem eş zamanlı da kurum içi açmışlar.
kadrolar çok kötü, karı koca uzmanız, eşimin mecburi bitti kadro falan aldı, eş ataması gruptan dolayı olmadı. eşim kurum içi trabzon ordu bişeler yazıp giderse, hakkariye de atansam 1-2 hafta içinde eşimin peşinden gidebilirim diye anlıyorum, kesinmidir bilemedim, yardımcı olursanız sevinirim