Salı , Ekim 22 2019
istifa hakkindan sorular, cevaplar ve genel paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

Re: doktorların kaç istifa hakkı var

#2688382  gönderen PelgerHuet
 13.11.2013 - 14:32:12
surger88 yazdı:
PelgerHuet yazdı:
aytent yazdı: YANİ O İSTİFALARIM SİLİNMİŞ Mİ OLACAK :(
Ben şaka olsun diye söyledim.Pratisyen olsun uzman doktor olsun üç hak var , üç defa istifa ettin mi bir daha devlete dönemiyorsun, google'dan 657 devlet memurları yasasını bulup okuyun orda herşey yazar, üniversitede 2547 numaralı yasa geçerli, isdeğin kadar üniversiteden istifa et memuriyetle alakalı olmadığından hak kaybı olmaz, ben üç kere üniversiteden istifa ettim, bir kere de devletten istifa ettim.EAH'sinde çalışırken istifa edecektim hakkım gitmesindiye feragat ettim pratiyen olarak biryere gittim ordan üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkım gitmedi.........
pratısyenken unı kazanıp ordan ıstıfa etsen de farketmez,yıne bır ıstıfanız gıder..unıden ıstıfa edınce ıstıfa hakkınızın gıtmemesı ıcın saglık bakanlıgında o anda calısmıyor olmanız gerekır..boştayken unı kazanıp ordan 10 kere bile ıstıfa edersenız dedıgınız gıbı ıstıfa hakkınız gıtmez..
Benim dediğim doğru çünkü sağlık bakanlığına sordum 657 den üniversiteye 2547 ye geçiş oluyor, üniversiteden istifa ettin mi hiç bir şekilde memuriyetle ilişkili istifa hakkın gitmiyor doğrusu bu ve sağlık bakanlığı da bunu doğruladı sorduğumda.....
Kullanıcı avatarı

#2688397  gönderen surger88
 13.11.2013 - 14:49:49
PelgerHuet yazdı:
surger88 yazdı:
PelgerHuet yazdı: Ben şaka olsun diye söyledim.Pratisyen olsun uzman doktor olsun üç hak var , üç defa istifa ettin mi bir daha devlete dönemiyorsun, google'dan 657 devlet memurları yasasını bulup okuyun orda herşey yazar, üniversitede 2547 numaralı yasa geçerli, isdeğin kadar üniversiteden istifa et memuriyetle alakalı olmadığından hak kaybı olmaz, ben üç kere üniversiteden istifa ettim, bir kere de devletten istifa ettim.EAH'sinde çalışırken istifa edecektim hakkım gitmesindiye feragat ettim pratiyen olarak biryere gittim ordan üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkım gitmedi.........
pratısyenken unı kazanıp ordan ıstıfa etsen de farketmez,yıne bır ıstıfanız gıder..unıden ıstıfa edınce ıstıfa hakkınızın gıtmemesı ıcın saglık bakanlıgında o anda calısmıyor olmanız gerekır..boştayken unı kazanıp ordan 10 kere bile ıstıfa edersenız dedıgınız gıbı ıstıfa hakkınız gıtmez..
Benim dediğim doğru çünkü sağlık bakanlığına sordum 657 den üniversiteye 2547 ye geçiş oluyor, üniversiteden istifa ettin mi hiç bir şekilde memuriyetle ilişkili istifa hakkın gitmiyor doğrusu bu ve sağlık bakanlığı da bunu doğruladı sorduğumda.....
peki madem ben unıde asıstanlıktan feragat edecek olsam,nereye donecegım..sızın dedıgınıze gore pratısyenken unı kazanılırsa,artık pratısyenlıktekı kurumula ılıskım olmaması gerekır ve feragat ettıgımde donecek bır yer olmaması gerekır..ama unı kazanıp da feragat edenlerı bılıyorum..
Bu arada az once ankara kamu hastaneler birliğini aradım ama 657li iken uni kazanılsa bile,uni bırakılınca tekrar 657'ye kadro dönüyor ve istifa ederseniz 657'den istifa ediliyor dedi..keşkesizin dediğiniz gibi olsa,benim de işime gelir..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2688595  gönderen albert80
 13.11.2013 - 17:31:35
istafa etsen ne olacak ben de etkim adı sanı buyuk bir hastane ile calıstım.sonra baktım ki özel iyice boka sarmış.tek cozum tıp dısı bir alanda olmak.geri kalanı yalan.emin ol uzmanlık bile boş...haa bir de unutma sağlık sistemi donusum asamasında ozelleşiyor.belki bir sure sonra devletin yaptıgı hastaneyi kiralayan bir kronun çalıstırdıgı hastanede saglık personeli olacvagız....mecburini nerde yaptın?oraya daha fazla dayanamıyorsun lafım yok ama sonrası da pek iç açıcı değil...
Kullanıcı avatarı

#2688650  gönderen PelgerHuet
 13.11.2013 - 18:13:17
surger88 yazdı:
PelgerHuet yazdı:
surger88 yazdı: pratısyenken unı kazanıp ordan ıstıfa etsen de farketmez,yıne bır ıstıfanız gıder..unıden ıstıfa edınce ıstıfa hakkınızın gıtmemesı ıcın saglık bakanlıgında o anda calısmıyor olmanız gerekır..boştayken unı kazanıp ordan 10 kere bile ıstıfa edersenız dedıgınız gıbı ıstıfa hakkınız gıtmez..
peki madem ben unıde asıstanlıktan feragat edecek olsam,nereye donecegım..sızın dedıgınıze gore pratısyenken unı kazanılırsa,artık pratısyenlıktekı kurumula ılıskım olmaması gerekır ve feragat ettıgımde donecek bır yer olmaması gerekır..ama unı kazanıp da feragat edenlerı bılıyorum..
Bu arada az once ankara kamu hastaneler birliğini aradım ama 657li iken uni kazanılsa bile,uni bırakılınca tekrar 657'ye kadro dönüyor ve istifa ederseniz 657'den istifa ediliyor dedi..keşkesizin dediğiniz gibi olsa,benim de işime gelir..
Anlattığın şeylerin hepsini ben yaşadım, bir kere 657li iken istifa ettim, eğitim araştırmada asistanken feragat edip pratisyen olarak devam ettim, üç kerede üniversiteden farklı bölümlerden istifa ettim, üniversite özerk 2547 numaralı kanun geçerli 657 den oraya geçince 657 ile hiç bir bağlantın kalmıyor, şu kamu hastane birliğinden cevap verenin dedikleri çok komik, üniversiteden istifa edip 657 ye dönmek anca zorunlu hizmeti bitirmeden üniversite kazanıp istifa edersen öyle olur.
Kullanıcı avatarı

#2688907  gönderen surger88
 13.11.2013 - 21:19:28
PelgerHuet yazdı:
surger88 yazdı:
PelgerHuet yazdı: Benim dediğim doğru çünkü sağlık bakanlığına sordum 657 den üniversiteye 2547 ye geçiş oluyor, üniversiteden istifa ettin mi hiç bir şekilde memuriyetle ilişkili istifa hakkın gitmiyor doğrusu bu ve sağlık bakanlığı da bunu doğruladı sorduğumda.....
Anlattığın şeylerin hepsini ben yaşadım, bir kere 657li iken istifa ettim, eğitim araştırmada asistanken feragat edip pratisyen olarak devam ettim, üç kerede üniversiteden farklı bölümlerden istifa ettim, üniversite özerk 2547 numaralı kanun geçerli 657 den oraya geçince 657 ile hiç bir bağlantın kalmıyor, şu kamu hastane birliğinden cevap verenin dedikleri çok komik, üniversiteden istifa edip 657 ye dönmek anca zorunlu hizmeti bitirmeden üniversite kazanıp istifa edersen öyle olur.
ben daha zorunluyu bıtırmedım,nısanda unı kazanıp ordan ıstıfa edınce hakkım gıdecek mı..
yani istifa hakkının gitmemesi için pratısyenlikteki zorunluyu bitirdikten sonra mı kazanılan uniden istifa etmiş olmak gerekir..
Kullanıcı avatarı

#2689311  gönderen PelgerHuet
 14.11.2013 - 08:53:30
surger88 yazdı:
PelgerHuet yazdı:
surger88 yazdı: peki madem ben unıde asıstanlıktan feragat edecek olsam,nereye donecegım..sızın dedıgınıze gore pratısyenken unı kazanılırsa,artık pratısyenlıktekı kurumula ılıskım olmaması gerekır ve feragat ettıgımde donecek bır yer olmaması gerekır..ama unı kazanıp da feragat edenlerı bılıyorum..
ben daha zorunluyu bıtırmedım,nısanda unı kazanıp ordan ıstıfa edınce hakkım gıdecek mı..
yani istifa hakkının gitmemesi için pratısyenlikteki zorunluyu bitirdikten sonra mı kazanılan uniden istifa etmiş olmak gerekir..
zorunluyu bitirmeden üniversiteyi kazanıp istifa edersen hakkın gitmez ama seni üniversite sağlık bakanlığına bildireceği için, daha sonraki zorunlu kuralarında bakanlık seni bir yere atar, zorunluyu bitirmeden diplomanı alamazsın.......
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2689359  gönderen surger88
 14.11.2013 - 10:42:36
PelgerHuet yazdı:
surger88 yazdı:
PelgerHuet yazdı: Anlattığın şeylerin hepsini ben yaşadım, bir kere 657li iken istifa ettim, eğitim araştırmada asistanken feragat edip pratisyen olarak devam ettim, üç kerede üniversiteden farklı bölümlerden istifa ettim, üniversite özerk 2547 numaralı kanun geçerli 657 den oraya geçince 657 ile hiç bir bağlantın kalmıyor, şu kamu hastane birliğinden cevap verenin dedikleri çok komik, üniversiteden istifa edip 657 ye dönmek anca zorunlu hizmeti bitirmeden üniversite kazanıp istifa edersen öyle olur.
zorunluyu bitirmeden üniversiteyi kazanıp istifa edersen hakkın gitmez ama seni üniversite sağlık bakanlığına bildireceği için, daha sonraki zorunlu kuralarında bakanlık seni bir yere atar, zorunluyu bitirmeden diplomanı alamazsın.......
peki zorunluyu bitirdikten sonra kazanılan uniden istifa edilirse bakanlık tekrar seni atar mı ? yoksa sadece istifa mı edilmiş olur ?
Benim derdim diploma almak degil istifa hakkim gitmeden pratisyenlikten ayrilmak.Dedigine gore sonucta uniden istifa etsen bile sonucta sb seni bastan tekrar atayacak oyle mi;
yoksa eski calistigin kuruma mi doneceksin..

Eger tekrar atarsa yeni atandigim yere gitmem ve istifa hakkim gitmez, eger eski kadrona donduruyorlarsa ki ben oyle oldugunu birkac kisiden gordum ordan istifa edeceksin ki sonucta istifa hakkin gidecek..demirci hocamiz sb'na diekceyle bu durumu soracak..sonucu merakla bekliyorum..
En son surger88 tarafından 14.11.2013 - 13:04:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#2689365  gönderen dr_demirci
 14.11.2013 - 10:49:00
atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre üniversiteden istifa eden mecburi hizmet olsun olmasın herkes bakanlık tarafından atanır. bununla ilgili köşe yazım var yönetmeliği okuyabilirsiniz. ancak bakanlık üniversiteden istifa edenlerin takibini son zamanlarda pek yapmıyor.
Kullanıcı avatarı

#2689441  gönderen psikomimetik
 14.11.2013 - 11:58:54
PelgerHuet yazdı:
surger88 yazdı:
PelgerHuet yazdı: Ben şaka olsun diye söyledim.Pratisyen olsun uzman doktor olsun üç hak var , üç defa istifa ettin mi bir daha devlete dönemiyorsun, google'dan 657 devlet memurları yasasını bulup okuyun orda herşey yazar, üniversitede 2547 numaralı yasa geçerli, isdeğin kadar üniversiteden istifa et memuriyetle alakalı olmadığından hak kaybı olmaz, ben üç kere üniversiteden istifa ettim, bir kere de devletten istifa ettim.EAH'sinde çalışırken istifa edecektim hakkım gitmesindiye feragat ettim pratiyen olarak biryere gittim ordan üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkım gitmedi.........

Siz eahden feragat edip pratisyenken uni kazanip uni den istifa ettiniz peki sonra partisyenlige mi döndünuz fe mi hakkınız gitmedi yoksa pratisyenlik de mi gapmadiniz anlamadım?

#2689953  gönderen PICU
 14.11.2013 - 19:18:59
Arkadaşlar ben de eylül tus'unda EAH kazandım. Başvuru belgelerini sağlık bakanlığına da yolladım. Sanırım aralıkta ÇKYS ye isimlerimiz düşüyormuş. Ancak orada asistanlığa başlamaktan caydım gibi. Acaba hiç gitmezsem hastaneye, dhy de olduğu gibi müstafi mi sayılırım?
Ve istifa hakkım gider mi?
Kullanıcı avatarı

#2690065  gönderen PelgerHuet
 14.11.2013 - 20:25:52
Devlet hastanesinden üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkımı etkilermi diye sağlık bakanlığına email gönderdim, cevap olarak üniversiteden istifa memuriyetteki istifa haklarını etkilemez, yeniden devlete dönmek isterseniz açıktan atama kurasına başvurabilirsiniz öyle atanabilirsiniz dediler.......
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2690100  gönderen psikomimetik
 14.11.2013 - 20:49:55
PelgerHuet yazdı:Devlet hastanesinden üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkımı etkilermi diye sağlık bakanlığına email gönderdim, cevap olarak üniversiteden istifa memuriyetteki istifa haklarını etkilemez, yeniden devlete dönmek isterseniz açıktan atama kurasına başvurabilirsiniz öyle atanabilirsiniz dediler.......

Himm anladim teşekkürler ;)
Bu arada dhy ile atanma ile aciktan atama farkli sanirim ? Farkini biliyousunuz?
Kullanıcı avatarı

#2690410  gönderen surger88
 14.11.2013 - 23:10:09
PelgerHuet yazdı:Devlet hastanesinden üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkımı etkilermi diye sağlık bakanlığına email gönderdim, cevap olarak üniversiteden istifa memuriyetteki istifa haklarını etkilemez, yeniden devlete dönmek isterseniz açıktan atama kurasına başvurabilirsiniz öyle atanabilirsiniz dediler.......

sız saglık bakanlıgıı arayıp kendınızın kac ısıfası gıttıgnı sordunuz mu..maılle donene guvenmek dogru degıl gıbı bence,ama dırek sızın sayfanızdakı ıstıfanızın sayısına gore dogruysa sonuc bence en kesını odur..
Kullanıcı avatarı

#2690751  gönderen PelgerHuet
 15.11.2013 - 07:21:00
psikomimetik yazdı:

Himm anladim teşekkürler ;)
Bu arada dhy ile atanma ile aciktan atama farkli sanirim ? Farkini biliyousunuz?
dhy de sağlık bakanlığı seni bir yere atıyor, açıktan atamada kendin istersen kuraya giriyorsun, zorunllu hizmeti olan birisi zaten açıktan atamaya başvuramaz.......