Salı , Ekim 15 2019
istifa hakkindan sorular, cevaplar ve genel paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

Re: doktorların kaç istifa hakkı var

#2147337  gönderen dr_nurnur
 10.01.2013 - 21:31:22
drerda yazdı:
dr_nurnur yazdı:peki üniversite hastanelerinde kazanıp eski yerine dönecek şekilde deil de tamamen istifa edenlerin de mi bir hakkı gitmiyor? bir de 3 ten fazla kez istifa edenler varmış. henüz doktor ihtiyacı var istifa ettiğiniz sayıya bakılmaz diyenler var etrafta. net bilgi nerden öğrenebilirz acaba
en fazla 3.. ama şu an 3 sayısını geçenler var.. sözleşmeli olrak çalışıyorlar yada bi adamını bulup zaten dr ihtiyacıda var diye bakanlık birşey demiyor. ancak 5 yıl sonra dr fazlası olacağı için 3ü geçmemeye çalış derim ben
teşekkürler.. mantıklı :/

#2617928  gönderen drsemih29
 27.09.2013 - 15:35:02
BU ARADA,BİR ARA İSTİFA AFFI İÇİN DİLEKÇE VERECEKLER VARDI...ŞUAN NE AŞAMADA BİLEN VAR MI?BİRDE EĞER BU KONUDA DİLEKÇE VERİLDİĞSE,BU DİLEKÇE, KAPSAMI GENİŞLETİLİP,BİR DEFALIĞA MAHSUSDA OLSA,SADECE DHY İÇİN DEĞİLDE,DHY KAPSAMI DIŞINDA DA OLAN İSTİFALARI KAPSASA DAHA İYİ OLMAZ MI?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2617929  gönderen Ozzy84
 27.09.2013 - 15:38:09
dr_nurnur yazdı:arkadaşlar istifa etmeyi düşünüyorum mecburim bitti özelle anlaşmayı planlıyorum. ancak istifa için memuriyetteki üç hak bizde de geçerli ise istifadan vazgeçicem. kaç istifa hakkımız var? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
2 istifa hakkınız var 3. ederseniz geri donus yok
ilk memuriyetinizde yani ilk mecburide cıkan yere hiç baslamazsanız mustafi oluyosunuz ve istifa hakkınız gitmiyo

#2641094  gönderen aytent
 10.10.2013 - 14:45:49
pratisyen ken 2 kez istifa ettim şimdi asistanım uzman olduktan sonra istifa hakkım 3'e çıkacak mı bilen varmı
Kullanıcı avatarı

#2641113  gönderen dr-fiona
 10.10.2013 - 14:57:15
imaginer yazdı:
drkpoyraz yazdı:
medx yazdı: teşekkürler

Bu kesin bilgi değil bence.Görüş birliği de yok bu konuda dikkat edin bakanlığa sormakta fayda var.

Anladığım kadarıyla devlette çalışırken üni kazandınız,ayrılış falan yapıldı aslına bakarsanız devlete verilmiş bir istifa dilekçesi olmadığından gitmemesi lazım ama...

Çok zor bu sorunun cevabı bu kadar kolay kestirip atmamalı.
yapmış olduğum için kesin konuştum
+1
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2641222  gönderen PelgerHuet
 10.10.2013 - 16:13:50
aytent yazdı:pratisyen ken 2 kez istifa ettim şimdi asistanım uzman olduktan sonra istifa hakkım 3'e çıkacak mı bilen varmı
Uzman olunca 4'e bile çıkabiliyor istifa hakkı, tabiki bölümüne bağlı iyi bölümse hiç kimse tutamaz seni.............

#2643407  gönderen aytent
 11.10.2013 - 15:44:34
PelgerHuet yazdı:
aytent yazdı:pratisyen ken 2 kez istifa ettim şimdi asistanım uzman olduktan sonra istifa hakkım 3'e çıkacak mı bilen varmı
Uzman olunca 4'e bile çıkabiliyor istifa hakkı, tabiki bölümüne bağlı iyi bölümse hiç kimse tutamaz seni.............
YANİ O İSTİFALARIM SİLİNMİŞ Mİ OLACAK :(
Kullanıcı avatarı

#2643844  gönderen dranestezidr
 11.10.2013 - 17:32:53
aytent yazdı:
PelgerHuet yazdı:
arkadaşalar emin msiniz?sonuçta hani olaya pratisyen uzman diye bakılmıyor ki devlet memuru diye bakılıyor ...657ye bağlı d memuru...herkes gibi 2 kere etme 3 kez geri dönme
Kullanıcı avatarı

#2643917  gönderen PelgerHuet
 11.10.2013 - 18:02:45
aytent yazdı:
PelgerHuet yazdı:
Ben şaka olsun diye söyledim.Pratisyen olsun uzman doktor olsun üç hak var , üç defa istifa ettin mi bir daha devlete dönemiyorsun, google'dan 657 devlet memurları yasasını bulup okuyun orda herşey yazar, üniversitede 2547 numaralı yasa geçerli, isdeğin kadar üniversiteden istifa et memuriyetle alakalı olmadığından hak kaybı olmaz, ben üç kere üniversiteden istifa ettim, bir kere de devletten istifa ettim.EAH'sinde çalışırken istifa edecektim hakkım gitmesindiye feragat ettim pratiyen olarak biryere gittim ordan üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkım gitmedi.........
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2688359  gönderen surger88
 13.11.2013 - 14:12:18
PelgerHuet yazdı:
aytent yazdı:
PelgerHuet yazdı: Uzman olunca 4'e bile çıkabiliyor istifa hakkı, tabiki bölümüne bağlı iyi bölümse hiç kimse tutamaz seni.............
Ben şaka olsun diye söyledim.Pratisyen olsun uzman doktor olsun üç hak var , üç defa istifa ettin mi bir daha devlete dönemiyorsun, google'dan 657 devlet memurları yasasını bulup okuyun orda herşey yazar, üniversitede 2547 numaralı yasa geçerli, isdeğin kadar üniversiteden istifa et memuriyetle alakalı olmadığından hak kaybı olmaz, ben üç kere üniversiteden istifa ettim, bir kere de devletten istifa ettim.EAH'sinde çalışırken istifa edecektim hakkım gitmesindiye feragat ettim pratiyen olarak biryere gittim ordan üniversiteye geçtim istifa ettim, memuriyetteki istifa hakkım gitmedi.........
pratısyenken unı kazanıp ordan ıstıfa etsen de farketmez,yıne bır ıstıfanız gıder..unıden ıstıfa edınce ıstıfa hakkınızın gıtmemesı ıcın saglık bakanlıgında o anda calısmıyor olmanız gerekır..boştayken unı kazanıp ordan 10 kere bile ıstıfa edersenız dedıgınız gıbı ıstıfa hakkınız gıtmez..
Kullanıcı avatarı

#2688373  gönderen drckara
 13.11.2013 - 14:22:56
657 diyosunuz peki memuriyetinin tasdikini almamıs bir yeni mezun doktor istifa edince nasıl oluyor da memur gibi istifa hakkı gidiyor?bana göre sacma.işine gelince 657 işine gelince değilsin!!!

#2688379  gönderen ibolina
 13.11.2013 - 14:29:07
drckara yazdı:657 diyosunuz peki memuriyetinin tasdikini almamıs bir yeni mezun doktor istifa edince nasıl oluyor da memur gibi istifa hakkı gidiyor?bana göre sacma.işine gelince 657 işine gelince değilsin!!!

ÇOK MANTIKLI :lol: