Salı , Ekim 15 2019
istifa hakkindan sorular, cevaplar ve genel paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

doktorların kaç istifa hakkı var

#2144154  gönderen dr_nurnur
 09.01.2013 - 11:40:35
arkadaşlar istifa etmeyi düşünüyorum mecburim bitti özelle anlaşmayı planlıyorum. ancak istifa için memuriyetteki üç hak bizde de geçerli ise istifadan vazgeçicem. kaç istifa hakkımız var? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: doktorların kaç istifa hakkı var

#2144983  gönderen dr_demirci
 09.01.2013 - 17:45:26
3 hak yok zaten. 2 istifa edersiniz üçüncü istifadan sonra memuriyete dönüş yok.
Kullanıcı avatarı

#2145581  gönderen dr_nurnur
 09.01.2013 - 22:03:49
peki üniversite hastanelerinde kazanıp eski yerine dönecek şekilde deil de tamamen istifa edenlerin de mi bir hakkı gitmiyor? bir de 3 ten fazla kez istifa edenler varmış. henüz doktor ihtiyacı var istifa ettiğiniz sayıya bakılmaz diyenler var etrafta. net bilgi nerden öğrenebilirz acaba
Kullanıcı avatarı

#2146456  gönderen dr_demirci
 10.01.2013 - 10:39:53
dr_nurnur yazdı:peki üniversite hastanelerinde kazanıp eski yerine dönecek şekilde deil de tamamen istifa edenlerin de mi bir hakkı gitmiyor? bir de 3 ten fazla kez istifa edenler varmış. henüz doktor ihtiyacı var istifa ettiğiniz sayıya bakılmaz diyenler var etrafta. net bilgi nerden öğrenebilirz acaba
ayrıntılı bilgi:
http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... &start=825
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2146541  gönderen drerda
 10.01.2013 - 13:06:37
dr_nurnur yazdı:peki üniversite hastanelerinde kazanıp eski yerine dönecek şekilde deil de tamamen istifa edenlerin de mi bir hakkı gitmiyor? bir de 3 ten fazla kez istifa edenler varmış. henüz doktor ihtiyacı var istifa ettiğiniz sayıya bakılmaz diyenler var etrafta. net bilgi nerden öğrenebilirz acaba
en fazla 3.. ama şu an 3 sayısını geçenler var.. sözleşmeli olrak çalışıyorlar yada bi adamını bulup zaten dr ihtiyacıda var diye bakanlık birşey demiyor. ancak 5 yıl sonra dr fazlası olacağı için 3ü geçmemeye çalış derim ben

#2146598  gönderen medx
 10.01.2013 - 13:59:24
imaginer yazdı:
medx yazdı:üniversite hastanelerinde uzmanlık kazanıp istifa edenlerinde o 1 hakkı gidiyormu
gitmez
teşekkürler
Kullanıcı avatarı

#2146603  gönderen drkpoyraz
 10.01.2013 - 14:04:51
medx yazdı:
imaginer yazdı:
medx yazdı:üniversite hastanelerinde uzmanlık kazanıp istifa edenlerinde o 1 hakkı gidiyormu
gitmez
teşekkürler

Bu kesin bilgi değil bence.Görüş birliği de yok bu konuda dikkat edin bakanlığa sormakta fayda var.

Anladığım kadarıyla devlette çalışırken üni kazandınız,ayrılış falan yapıldı aslına bakarsanız devlete verilmiş bir istifa dilekçesi olmadığından gitmemesi lazım ama...

Çok zor bu sorunun cevabı bu kadar kolay kestirip atmamalı.
Kullanıcı avatarı

#2146742  gönderen drbounlife
 10.01.2013 - 16:28:55
o dediginiz sey egitim arastırma hastanelerınde asıstan olanlar ıcın gecerlı diye biliyorum eski yerine dönme durumu yani, cünkü sonucta hala saglık bakanlıgında calısyor oluyosun...unıversite hastanesınde asistanken asistanlıktan feragat edip eski yerine dönme durumu diye bişey yok diye biliyorum...onun için universiteden istifalarda istifa hakkı gitmez ama egitim arastırma hastanelerınden istifalarda hak kaybı olur.

#2146749  gönderen imaginer
 10.01.2013 - 16:36:41
drkpoyraz yazdı:
medx yazdı:
imaginer yazdı: gitmez
teşekkürler

Bu kesin bilgi değil bence.Görüş birliği de yok bu konuda dikkat edin bakanlığa sormakta fayda var.

Anladığım kadarıyla devlette çalışırken üni kazandınız,ayrılış falan yapıldı aslına bakarsanız devlete verilmiş bir istifa dilekçesi olmadığından gitmemesi lazım ama...

yapmış olduğum için kesin konuştum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2146753  gönderen medx
 10.01.2013 - 16:42:44
imaginer yazdı:
drkpoyraz yazdı:
medx yazdı: teşekkürler

yapmış olduğum için kesin konuştum
tamam araştıracağım.. teşekkürler ikinizin cevabı içinde
Kullanıcı avatarı

#2147335  gönderen dr_nurnur
 10.01.2013 - 21:30:43
drbounlife yazdı:
o dediginiz sey egitim arastırma hastanelerınde asıstan olanlar ıcın gecerlı diye biliyorum eski yerine dönme durumu yani, cünkü sonucta hala saglık bakanlıgında calısyor oluyosun...unıversite hastanesınde asistanken asistanlıktan feragat edip eski yerine dönme durumu diye bişey yok diye biliyorum...onun için universiteden istifalarda istifa hakkı gitmez ama egitim arastırma hastanelerınden istifalarda hak kaybı olur.
hayır fakülte kazanalar aynen aile hekimliğine geçmiş gibi eski pozisyonlarını koruyarak yök bünyesine geçiyorlar. feragat sonrası eski yerlerine dönüyorlar. işte feragat değil de tamamen bırakıp istifa edince nasıl oluyor durum onu öğrenmek istedim