Pazar , Eylül 20 2020
istifa hakkindan sorular, cevaplar ve genel paylasim bolumu...
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

Görüşleriniz

Faydalı oldu
98
94%
Faydalı olmadı
6
6%
İzzertas79 yazdı:
08.03.2019 - 00:16:24
İyi geceler 4924 sayılı kanunda usulsüz istifa edersen 4 yıl sözleşmeli kadrosuna tekrar geçemezsin diye bir ibare olmamasına rağmen, bu 4 yıl meselesi neye dayandırılarak yazılmış? Bir bilen varsa yazarsa çok sevinirim.
İstifa dilekçesi verildiğinde, istifa dilekçesine cevaben valilik olurunu bildiren yazıda 4 yıl süre ile tekrar sözleşmeli kadroya alınmamak üzere istifası kabul edilmiştir ifadesi belirtiliyor. En azından benimki öyleydi.
Selamlar

4924'ten 657'ye geçmeksizin istifa dilekçesi veriyorsun. İl sağlık müdürlüğü artık çalışmayabileceğini söylüyor. Hastaneye gitmiyorsun. Çalışmıyorsun. Ancak ÇKYS'den de düşürülmüyorsun. Ayrılışını tamamlamıyorlar. Bu nedenle atamalara başvuramıyor veya başka bir yerde çalışmana izin verilmiyor. Bu canım koşullarda ne yapılabilir? Bir hak ihlali değil midir? Zorunlu görevini tamamlamış birini zorla çalışmaya veya hiç bir yerde çalıştırtmamaya çalışmak nasıl bir şeydir?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba 4924'ten 657'ye geçmeksiniz usülsüz istifamı istiyorum şeklinde dilekçe verdiğimde dilekçemin geçtiği makamlar nelerdir yani kimlerin onay vermesi gerekiyor? Ve ne kadar sürer hemen 2-3 günde sonuçlanır mı? Önüme taş koyulabilme ihtimali var mı? Çünkü şu anda böyle bir durum içerisindeyim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhabalar. Bir gün önce baska bir baslıkta bir arkadastan bilgi almıştım. Birde bu baslıkta sormak istedim . Yazılanların yüzde 70 ini oludum ama kafamdaki sorunun cevabını bulamadım. Uzman doktorum. 4924 lüyüm. Yarın 4924 den usülsüz istifa dilekcesi verecem özel hastaneye gecmek için. Sorum su. Şimdi yarın dilekceyi bashekime ya da vekiline imzalattıktan sonra ertesi gün gidip özel hastanede baslayabilir miyim?. Yoksa işim bu kadar acele olduğu için imzalattığım ve evrak kayıttan geçirdiğim dilekceyi il sağlık müdürlüğüne elden götürüp ordada mı onaylatmam gerwkiyor. Diyelim il sağlık müdürlüğü de onayladı. Bu sefer baska bir hastaneye cok kısa bir sürede baslamak istediğim için düşmem gereken bir sistem (ckys vs) var mı?. Varsa ne kadar sürer?. Birde son sorum calıştığım yerde bransımda eksik cok fazla olduğu için il sağlığın usülsüz istifa olmasına rağmen dilekceyi orda bekletip imzalamama gibi bir durumunolur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
drcoupe yazdı:
08.12.2019 - 16:24:41
Merhabalar. Bir gün önce baska bir baslıkta bir arkadastan bilgi almıştım. Birde bu baslıkta sormak istedim . Yazılanların yüzde 70 ini oludum ama kafamdaki sorunun cevabını bulamadım. Uzman doktorum. 4924 lüyüm. Yarın 4924 den usülsüz istifa dilekcesi verecem özel hastaneye gecmek için. Sorum su. Şimdi yarın dilekceyi bashekime ya da vekiline imzalattıktan sonra ertesi gün gidip özel hastanede baslayabilir miyim?. Yoksa işim bu kadar acele olduğu için imzalattığım ve evrak kayıttan geçirdiğim dilekceyi il sağlık müdürlüğüne elden götürüp ordada mı onaylatmam gerwkiyor. Diyelim il sağlık müdürlüğü de onayladı. Bu sefer baska bir hastaneye cok kısa bir sürede baslamak istediğim için düşmem gereken bir sistem (ckys vs) var mı?. Varsa ne kadar sürer?. Birde son sorum calıştığım yerde bransımda eksik cok fazla olduğu için il sağlığın usülsüz istifa olmasına rağmen dilekceyi orda bekletip imzalamama gibi bir durumunolur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
başlayamazsınız. özel hastane başlayış işlemleri sırasında istifa ettiğiniz sağlık müdürlüğünden muvafakat istenecek. o belge gelmeden ruhsat çıkmaz. o yüzden müdürlükle anlaşmanız gerekir.
Peki demirci hocam bu muvafakat sağlık müdürlüğünden cıkıyor anlafığım kadarıyla. İsterlerse bunu 1 günde cıkarıp istemezlerse 2 aya kadar bekletebilirler mi ?. Maksimum belli bir süresi var mı yasal olarak?. Yarın istifa dilekcemi onaylamama gibi bir durmları olursa onaylandı birde muvafakat derken maksimum beni ne kadar oyalayabilirler. Süre uzun olur özelde bekleyemem derse o süre zarfında istifa edip özelede gecemediğimle ortada kalırım öylece.Teşekkürler cevabınız için.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drcoupe yazdı:
08.12.2019 - 17:28:13
Peki demirci hocam bu muvafakat sağlık müdürlüğünden cıkıyor anlafığım kadarıyla. İsterlerse bunu 1 günde cıkarıp istemezlerse 2 aya kadar bekletebilirler mi ?. Maksimum belli bir süresi var mı yasal olarak?. Yarın istifa dilekcemi onaylamama gibi bir durmları olursa onaylandı birde muvafakat derken maksimum beni ne kadar oyalayabilirler. Süre uzun olur özelde bekleyemem derse o süre zarfında istifa edip özelede gecemediğimle ortada kalırım öylece.Teşekkürler cevabınız için.
belli bir süre yok istediği kadar bekletebilirler. dilekçeye resmi cevap süresi azami 60 gündür.
Bence sözleşmeli dr olarak özelden çok kazanabilirsiniz bırakmayın özellerde isler iyi gitmiyor.yuksek rakam.deyip sonra rakamlarınız düşebilir hasta gelip gelmicem garanti edemezsiniz.riske girmeyin.ozelden devlete geçmek için uğraşıyoruz.hajkinizda elbette hayırlısı olsun.
Hocam haklısınız. 2.5 yıldır sözleşmeliyim ama sözleşmeli yerlerde bransımda genelde ciddi sıkıntılar oluyor su an calıştığım yerde olduğu gibi. Yoğunluk hat safada. Yetmezmiş gbi yakın cevre ilcelerde de bransımdam doktor olmayınca görevlendirmeler ardısıra geliyor. Ben normalde calışmayı ve mesleğimi cok seven bir insanım ama bu gereksiz yoğunluk ve calışma stresi beni bile cileden cıkardı. Gereksiz sağlık kurulu raporları ve rapor istekleri doktorluktan ziyade artık kitle seklinde insan yönetimi yapmaya calışmak beni cok bunalttı hocam. Para önemli tabi ama böyle bir durumda benim için 2. Plana düşüyor. Artık birazda mesleğimi yapmak istiyorum. Hakkımızda hayırlısı olur insallah.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39