Cumartesi , Ekim 19 2019
Yurtdışında eğitim,ihtisas v.b konularda mesajlaşmalar..sorular, öneriler..

Re: Almanyayla ilgili sorular

#4305697  gönderen anarsistdevletmemuru
 08.09.2019 - 13:37:14
tobirama yazdı:
08.09.2019 - 13:14:48
Ben de kısa bir not yazayım.

Burada "nasıl gidilir ben gitmek istiyorum" yazıyorsanız, buradaki yönlendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız gitmek muhtemelen sizin için uygun değildir. Daha önce de dedim, gitmeye gerçek niyeti olan adam yazışmasını yapar gider, defalarca gördüm.
Boyle diyen 100 kisiden anca 1-2 tanesi bu ise bas koyuyor tecrubem ama o 1-2 kisi icin de deger cevaplamak :)
Kullanıcı avatarı

#4305699  gönderen tedi
 08.09.2019 - 13:38:11
kutsaclirapunzel yazdı:
08.09.2019 - 13:28:34
tedi yazdı:
08.09.2019 - 03:52:24
soru cevap etkinliği yapalım güzel.

1) kaç saat çalışıyorsunuz?
2) performans sistemi var mı? (hasta başı para)
3) en büyük zorluk nedir?
Hala bu soruların cevabını bulamamışsan boşuna almanca çalışma

du bist sehr schön.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4305705  gönderen z.aktar7@gmail.com
 08.09.2019 - 13:51:25
Merhaba ben intörnlüğümün 3.ayındayım. Bu yola baş koymuş fakat nerden nasıl başlayacağını bilmeyen biri olarak sormak istiyorum. Kursa gitmek istiyorum fakat bütçemiz aşıyor bu yüzden mecburiye bıraktım kurs işini. Evde kendi kendime belli bir düzeye kadar sistematik ve ekonomik olarak nasıl gelebilirim? Hueber menschen cornelsen gibi bir sürü kaynak var piyasada. Hangisini alayım bilmiyorum. Bu kitaplar da çok pahalı. Ayrıca düzgün bir şekilde Grammer de öğrenmem lazım bunun için de "Her yönüyle modern almanca" kitabını önerdiler siz ne dersiniz?
Ayrıca tus çalışmıyorum. KP ve FSP için tus kitabı okumak faydalı mıdır? En azından tıbbi bilgimi yitirmemek adına? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

#4305896  gönderen anarsistdevletmemuru
 08.09.2019 - 21:56:21
z.aktar7@gmail.com yazdı:
Merhaba ben intörnlüğümün 3.ayındayım. Bu yola baş koymuş fakat nerden nasıl başlayacağını bilmeyen biri olarak sormak istiyorum. Kursa gitmek istiyorum fakat bütçemiz aşıyor bu yüzden mecburiye bıraktım kurs işini. Evde kendi kendime belli bir düzeye kadar sistematik ve ekonomik olarak nasıl gelebilirim? Hueber menschen cornelsen gibi bir sürü kaynak var piyasada. Hangisini alayım bilmiyorum. Bu kitaplar da çok pahalı. Ayrıca düzgün bir şekilde Grammer de öğrenmem lazım bunun için de "Her yönüyle modern almanca" kitabını önerdiler siz ne dersiniz?
Ayrıca tus çalışmıyorum. KP ve FSP için tus kitabı okumak faydalı mıdır? En azından tıbbi bilgimi yitirmemek adına? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Selam Her yonuyle Almanca guzel kitap bunun haricinde kursa gitmeden internet vsden de almancani ilerletebilirsin kitap olarak benim icin bir farki yoktu. herhangi bir kitabin fotokopisini alsan yeter ben toplam 3 ay kursa gittim . Bolca telefon uygulamasi herhangi bi kitabin fotokopileri mumkunse cdli ve almanca oykulerle kelime tekrari. Bende bikac kitap olmasi lazim istanbula gelince veririm.Kp cok sonraki asama ben kp ile denkligimi almistim bunun icin bikac vaka kitabi var onlara calisacaksin tus kitaplarinin faydasi olmaz keza ayni durum fsp icin de gecerli ama once ilk asama b2 olmak ardindan hospitasyon ve is bulmak asama asama ilerlemek lazim.

#4305993  gönderen Dr_relax
 08.09.2019 - 23:34:43
anarsistdevletmemuru yazdı:
08.09.2019 - 21:56:21
z.aktar7@gmail.com yazdı:
Selam Her yonuyle Almanca guzel kitap bunun haricinde kursa gitmeden internet vsden de almancani ilerletebilirsin kitap olarak benim icin bir farki yoktu. herhangi bir kitabin fotokopisini alsan yeter ben toplam 3 ay kursa gittim . Bolca telefon uygulamasi herhangi bi kitabin fotokopileri mumkunse cdli ve almanca oykulerle kelime tekrari. Bende bikac kitap olmasi lazim istanbula gelince veririm.Kp cok sonraki asama ben kp ile denkligimi almistim bunun icin bikac vaka kitabi var onlara calisacaksin tus kitaplarinin faydasi olmaz keza ayni durum fsp icin de gecerli ama once ilk asama b2 olmak ardindan hospitasyon ve is bulmak asama asama ilerlemek lazim.
hocam mesaj attım müsait olunca dönebilir misiniz?

#4306021  gönderen anarsistdevletmemuru
 09.09.2019 - 00:00:37
Özelden bir arkadaşımızın sordugu soruya cevabımı buraya da ekliyim faydası olur belki.

Merhaba cok bir kultur soku yasamadim cunku ogrenciligimde bolca staj yaptim
cogu stajlari kendim ozel olarak sekreterlige yazarak bazilarini da ifmsa ile hallettim. Yasadigim yer niedersachsen kuzey almanya suana kadar hicbir irkciliga maruz kalmadim. Ogrencilik suresince almanyada bol staj yapmak ve tavsiye mektubu almak cok onemli . almanyadaki bi sefin gozunde istanbul uni ile mus uninin bi farki yok hepsi 3.dunya universitesi. kisisel one cikaracak seyler onemli. dil, stajlar, bilimsel yayinlar,referanslar, denklik vs. Yoksa herhangi bir yabanci doktordan bi farkiniz yok.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4306027  gönderen anarsistdevletmemuru
 09.09.2019 - 00:11:31
Ozelden baska bir arkadasin sordugu soruya cevabim belki faydasi olur.

Merhaba genelde almanyadaki uzmanlik icerigi ile turkiyedeki farkli. en basitinden almanyada radyolog ultrason pek yapmaz
diger bolumlerdeki asistanin isidir. kbbde boyun ultrasonu icin radyolojiye hasta yollarsaniz azari isitirsiniz. bunun gibi cok ornek var. Denkligi aldiktaj sonra Asistanlik egitimi belgelerinizi sunarsiniz sonra tabipler birligi genelde evet uzmansin ama sunlar eksik deyip 1-2 sene daha asistanlik yaptirirlar genelde isler boyle yurur.
Tip Denkligi ise genelde sans meselesi eyaletten eyalete tecrubeye gore degisiyor. Ben cerrahi ve dahiliyeden olusan sozlu denklik sinavina girmistim ama tusun yaninda kesinlikle zor bi sinav degil korkulacak birsey yok

#4306145  gönderen dr_enivicivokke
 09.09.2019 - 10:51:05
Almanya da hasta görmeyen bölümlere yerleşmek ihtimalleri nasıl? Biyokimya labaratory medizin diye var galiba orda. Halk sağlığı , mikrobiyoloji nasıl? onların asistanlığı var mı? maaşlar ne durumda? yerleşme ihtimalleri nedir?

#4306365  gönderen anarsistdevletmemuru
 09.09.2019 - 19:23:40
dr_enivicivokke yazdı:
Almanya da hasta görmeyen bölümlere yerleşmek ihtimalleri nasıl? Biyokimya labaratory medizin diye var galiba orda. Halk sağlığı , mikrobiyoloji nasıl? onların asistanlığı var mı? maaşlar ne durumda? yerleşme ihtimalleri nedir?
Temel bilimlerin de asistanligi olmakla beraber is ilani cok az gordugumu soyleyebilirim. Maas olarak almanyada asistanken alinan para bolume gore degismiyor nobete ve tecrube yılına gore degisiyor.
Burdaki linkten hangi bolumlerin uzmanligi var inceleyebilirsiniz:

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 8045961041

#4308153  gönderen dr_enivicivokke
 13.09.2019 - 10:25:18
anarsistdevletmemuru yazdı:
09.09.2019 - 19:23:40
dr_enivicivokke yazdı:
Temel bilimlerin de asistanligi olmakla beraber is ilani cok az gordugumu soyleyebilirim. Maas olarak almanyada asistanken alinan para bolume gore degismiyor nobete ve tecrube yılına gore degisiyor.
Burdaki linkten hangi bolumlerin uzmanligi var inceleyebilirsiniz:

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 8045961041
Sexualmedizine ilgimi çekti.. şaka yapmıyorum.. Nasıldır acaba? Almanyadan ihtisaslı seksolog olarak haydar dümen gibi çalışılabilir.. Paraya para demezsin vajinismus parafililer vesaire