Pazartesi , Ağustos 26 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

#3348212  gönderen Alemdr
 25.10.2015 - 12:06:21
sumengen yazdı:Aile hekimligi yapan arkadaslar,SAHU(sozlesmeli aile hekimligi uzmanligi)'yu onerir misiniz?Ben de aile hekimiyim,SAHU diye bir sey duydum.6 yilllik bir uzmanlikmis.Bilgisi olan,oneren var mi?Normal aile hekimine gore maas farki oluyor mu?Uzman unvani almak,duz aile hekimligine gore bir avantaj sagliyor mui?
% 30 kesinti oluyor maaşta eğer evli ve çocuklu değilsen sorun değil ama ödemelerin varsa fazla sayılır bu kesinti. Kötü degil

#3348213  gönderen Alemdr
 25.10.2015 - 12:06:24
sumengen yazdı:Aile hekimligi yapan arkadaslar,SAHU(sozlesmeli aile hekimligi uzmanligi)'yu onerir misiniz?Ben de aile hekimiyim,SAHU diye bir sey duydum.6 yilllik bir uzmanlikmis.Bilgisi olan,oneren var mi?Normal aile hekimine gore maas farki oluyor mu?Uzman unvani almak,duz aile hekimligine gore bir avantaj sagliyor mui?
% 30 kesinti oluyor maaşta eğer evli ve çocuklu değilsen sorun değil ama ödemelerin varsa fazla sayılır bu kesinti. Kötü degil
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3348232  gönderen yalcinyerhan
 25.10.2015 - 13:16:28
bende sürekli plan yapıp uygulayamayanlardanım defalarca yeni baskı yapmış tusdatalardan aldım koleksiyon kurdum ama asm de rahat bile olsam mıtivasyon yok istifa lüksümde yok evli ve çocukluyum en son tust-v aldım tarz değiştirmeye karar verdim daha erişilebilir bi hedef puan hedefi koymak gerekiyo bölümler abksiyeteye sokuyo hayal etmesi yoğun asistanlık vb hafta içi asm de tus sorusu bakıp akşamları 5 saat izleyim hafta sonuda sanki tus dersanesine gidiyor gibi sabah 7 akşam 20:30 arası dersane oturumu gibi ders dinlemek planladım hadi hayırlısı

#3348578  gönderen sumengen
 25.10.2015 - 21:20:17
Alemdr yazdı:
Siz Sahu asistanimisiniz hocam?Ben zaten aile hekimiyim,ayda 800 tl fazla maas alacaksiniz diye yaziyor uzman olunca,bu konunun saglik bakanligi aciklamasinda.Emekli maasinizda da ayni fark gecerli mi,yoksa dusuyor mu o fark emekli olunca?

#3349761  gönderen sumengen
 26.10.2015 - 21:37:26
Siz Sahu asistanimisiniz hocam?Ben zaten aile hekimiyim,ayda 800 tl fazla maas alacaksiniz diye yaziyor uzman olunca,bu konunun saglik bakanligi aciklamasinda.Emekli maasinizda da ayni fark gecerli mi,yoksa dusuyor mu o fark emekli olunca?
Kullanıcı avatarı

Re:

#4056909  gönderen doktor_e
 03.02.2018 - 23:14:02
cesmigiryan yazdı:
24.10.2015 - 05:29:57
2014 nisana hazirlanirken ist esenlerde aile hekimiydim dersaneye gittim. Ortalama 60 hasta dersanede uyuklama ders ekme vs 55 puan aldim. Ailevi sebeplerden eylule çalışmadım. 2015 nisanda pendikte aile hekimi olarak nisana calistim 58.5 aldim. Izin dönüşü surekli iki birim baktim sonra 2015 eylulde tekrar izin alip hatirlamadigim sorular olmakla beraber ( uzun sure bakmadim sorulara) 60 61 civari bir puan bekliyorum. Ve ömrümün en yipratici senelerinden biri oldu diyebilirim. Evliyim cocugum var sorumluluklar vs.. Simdi kararimi verdim kasim ayinda ayrilip istifa edicem. Istanbulda ortalama 60 hasta bakarak kisin ders falan calisilmiyor. Aldiginiz para da mesleki tatminsizligi gidermiyor. Hep psikiyatri istedim istifa etmeden o puanlari gorebilecegimi hic zannetmiyorum. 2 yildir surekli ders calismaliyim modunda olup aslinda ömür tuketmekten baska birsey yapamadim sanirim. Tum izinlerimi de tus icin kullandim. Hic dinlenemedim. Baska illeri bilemem ama istanbulda aile hekimi olarak tus calisip 65 puan alan pek görmedim. Çevremde 10 kisi var benim gibi herkes icin ayni sey gecerli. Yuksek puan istiyorsaniz sanirim tek care istifa. Benim hayat sartlarimda durum bu. imkansiz diye birsey yok ama benim durumumda olan arkadaslara fikir vermesi acisindan yazmak istedim. Hersey gonlunuzce olsun
Hocam ne yaptınız bu yazıdan sonra merak ettim de çünkü ben de aynı sorunları yaşıyorum.istifamı vereceği.ama ya alamazsam 60 üstü????