Çarşamba , Kasım 20 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı
Aile hekimi olarak çalışıp Tus'a çalışan arkadaşlar nasıl bir çalışma metodu izliyorsunuz? Kronik tusiyer olarak artık bu işi halletmem gerekiyor. İstifa etsem maddi olarak zorlanacağım o yüzden hem çalışıp hem de tus'a çalışmam gerekiyor. Motivasyon sorunu da cabası. Bir yanda da halihazırda uzman olanlar ne işin var uzmanlıkta aile hekimliği iyi işte ne diye kasıyorsun şeklinde yaklaşımlar sergiliyor :) Haydi birbirimize gaz verelim arkadaşlar !!
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
benim arkadaşım 63 aldı.Hem de 2 defa(birinde sağlık ocağı sistemi diğerinde aile hekimi idi) ve hepsinde son 1 hafta izin aldı.Ben 57 yi geçemedim ve yarın itibariyle ayrılacağım aile hekimliğinden.Sürekli aynı şeyi yapıp benzer sonuçlar alıyorsan yaptığın şeyleri değiştirmek gerekir.Ben de 6 ay 112 ve 2,5 yıl aile hekimliğinin ardından istifa ediyorum.Aile hekimi iken de kazanılır hatta istifa eden adamla aynı ders saati çalışılabilir ama muazzam bir motivasyon ve irade gerekli.Benim dönem dönem hafta içleri bile 8-9 saati bulduğum çok oldu ama bu işte süreklilik çok önemli.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2669159  gönderen stem_cell
 30.10.2013 - 14:20:31
istifa edersem motivasyonum kaybolur diye korkuyorum aile hekimliğinderyken çalışmak acile göre daha kolay bence çünkü stabilsin,
aile hekimiği şimdi iyi olabilir 40-50 yaş aralığında olsam kafam rahat olurdu ama sürekli gelecek anksiyetesi yaşamaktan ve mesleki tatminsizlikten sıkıldım artık tek dalda çalışıp kendimi sadece o dalda geliştirmek istiyorum o yüzden ben de varım hedef CİLDİYE :lol:
Kullanıcı avatarı

#2669199  gönderen nagnug
 30.10.2013 - 14:59:36
Ben de aile hekimi oldum iki ay once acilden atama ile tsmye,ordan da ah e gectim
iki aydr ders calisma planlari yapiyorum; ama hala baslamadim. Motive etmek icin guzel bi ornek degilim ama belki motive olurum burda guzel ornekler duyarsam
Kullanıcı avatarı

Re:

#2669273  gönderen akandemir
 30.10.2013 - 15:56:06
çok zor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2669567  gönderen Promontorium
 30.10.2013 - 20:04:38
Genel olarak söylenen şey çalışan birinin tus için hafta içi en az 4 saat , hafta sonu ise 8 saat çalışması şeklinde.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2669573  gönderen nigii
 30.10.2013 - 20:06:38
ben de :(
Kullanıcı avatarı
go-roger yazdı:benim arkadaşım 63 aldı.Hem de 2 defa(birinde sağlık ocağı sistemi diğerinde aile hekimi idi) ve hepsinde son 1 hafta izin aldı.Ben 57 yi geçemedim ve yarın itibariyle ayrılacağım aile hekimliğinden.Sürekli aynı şeyi yapıp benzer sonuçlar alıyorsan yaptığın şeyleri değiştirmek gerekir.Ben de 6 ay 112 ve 2,5 yıl aile hekimliğinin ardından istifa ediyorum.Aile hekimi iken de kazanılır hatta istifa eden adamla aynı ders saati çalışılabilir ama muazzam bir motivasyon ve irade gerekli.Benim dönem dönem hafta içleri bile 8-9 saati bulduğum çok oldu ama bu işte süreklilik çok önemli.
hocam askerliğini yaptın mı? istifa edince peşine düşmesinler :)..