Cumartesi , Ağustos 17 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Re:

#2906321  gönderen drlan
 28.05.2014 - 11:46:36
dr_mustyy1984 yazdı:konuyu okyunca kafam 1 milyon oldu. yok mu kesin bilgisi olan.
benim durum çok bilinmeyenli denklem.
aile hekimiyim ve nisan tusunda sb adına üniversite hastanesi kazandım.yaza düğünüm var .eşim öğretmen ve eş durumu tayini için başvuru yapmamız gerek. usulüne uygun ayrılmak istemiyorum (ne çalışırsam o kar diye).
nasıl bi yol izlemem lazım. en geç ağustos başı çalıştığım kurumdan yazı alıp tayine başvurmam lazım?
Forumun başına bakarsan iki sene önce bu sıkıntıyı ben de çektim. Tecrübe mi de aktardım. Karışıklığa gerek yok hiç. İstifayı en son zamanda yaparsınız aile hekimliğinden. Zaten tusla atama olduğu için usulüne uygun ayrılış yapıyorlar istifa kabulünün ardından da senin bir ay gibi bi çalışma süren var,senin inisiyatifinde olan.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2906324  gönderen dr_mustyy1984
 28.05.2014 - 11:49:48
drlan yazdı:
dr_mustyy1984 yazdı:konuyu okyunca kafam 1 milyon oldu. yok mu kesin bilgisi olan.
aile hekimiyim ve nisan tusunda sb adına üniversite hastanesi kazandım.yaza düğünüm var .eşim öğretmen ve eş durumu tayini için başvuru yapmamız gerek. usulüne uygun ayrılmak istemiyorum (ne çalışırsam o kar diye).
nasıl bi yol izlemem lazım. en geç ağustos başı çalıştığım kurumdan yazı alıp tayine başvurmam lazım?
Forumun başına bakarsan iki sene önce bu sıkıntıyı ben de çektim. Tecrübe mi de aktardım. Karışıklığa gerek yok hiç. İstifayı en son zamanda yaparsınız aile hekimliğinden. Zaten tusla atama olduğu için usulüne uygun ayrılış yapıyorlar istifa kabulünün ardından da senin bir ay gibi bi çalışma süren var,senin inisiyatifinde olan.
hocam benim kadrom yalnız devlet hastanesinde.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2906325  gönderen drlan
 28.05.2014 - 11:51:32
dr_mustyy1984 yazdı:
drlan yazdı:
hocam benim kadrom yalnız devlet hastanesinde.
benim de öyleydi
Kullanıcı avatarı

Re:

#2906339  gönderen dr_mustyy1984
 28.05.2014 - 12:11:19
hocam özel mesaj attım bakar mısın?

Re:

#2906371  gönderen drlan
 28.05.2014 - 13:10:51
Kardeş cevapladim ama geldi mi sana bilemiyorum

Re:

#2906402  gönderen drselim75
 28.05.2014 - 13:57:12
benim durum tamamen farklı galiba.ben özelden aile hekimliğine geçtim.izmirde aile hekimi olarak çalışıyorum.nisan 2014 tusunda sb adına ege farmayı kazandım.benim istifa edip de geri döneceğim bir kadrom yok.çkys ye falan da düşmeyecem herhalde.bana yazı mı9 gelecek ege farma ya gidin başlayın diye.bilgisi olan varsa sevinirim

Re:

#2913999  gönderen drselim75
 06.06.2014 - 20:42:34
hiç kimsenin bilgisi yok mu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2914005  gönderen Merit
 06.06.2014 - 20:46:04
drselim75 yazdı:hiç kimsenin bilgisi yok mu
hocam ya bakanlığı ara sor ya da moderatörlere mesaj at

Re:

#2914007  gönderen drselim75
 06.06.2014 - 20:49:04
moderator kim burada

#3480888  gönderen foreverlost
 23.02.2016 - 13:21:17
Arkadaşlar su an bu işlerle meşgulum. Sözleşmeli aile hekimiydim doğuda. Üniversite kazandım. Evraklarınız halk sağlığı doktor atamaya ulaşınca istifalı olmanız lazım. Bu tarihten itibaren 45 gün içinde görev yerinize başlamış olmanız gerekiyor. Tıpta ve dış hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmenliğinin 13. Maddesinin 6. Bendine göre 45 gün içinde bu islemlerin hallolması gerekiyor. 44. Gün aile hekimliğinden istifalı olur tsmye geçerim diye düsünmeyin. Siz tsmye geçince (657ye dönüş ) direk işleriniz hallolmuyor . siz 657ye geçtikten sonra yaklaşık 3 hafta üniversite ile halk sağlığının yazışması sürülüyor. O süre de yine 45 günün içinde. Ben net bilgi anlamadığım için , burdaki yalan yanlış yazışmaları da okuyup geç istifa ettim . sonra doktor atama bana dedi ki; sizin işlemleriniz 45günü aşacak. Üniversite kabul eder mi sorun . ben de uniyi aradım. Üni kabul etti. Doktor Atama da yazismami başlattı. Aynı durumda olan Başka bir arkadaşın üniversitesi ise 1 hafta 10 gün gecikmeyi tolere edeceğini söylemiş . Benle aynı dönem kazananlar başladı bile. Benim aile hekimliği mevzu yüzünden ben geciktim. Yani benle başlayanların en çömezi oldum.

#3480911  gönderen susekse
 23.02.2016 - 13:35:13
foreverlost yazdı:Arkadaşlar su an bu işlerle meşgulum. Sözleşmeli aile hekimiydim doğuda. Üniversite kazandım. Evraklarınız halk sağlığı doktor atamaya ulaşınca istifalı olmanız lazım. Bu tarihten itibaren 45 gün içinde görev yerinize başlamış olmanız gerekiyor. Tıpta ve dış hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmenliğinin 13. Maddesinin 6. Bendine göre 45 gün içinde bu islemlerin hallolması gerekiyor. 44. Gün aile hekimliğinden istifalı olur tsmye geçerim diye düsünmeyin. Siz tsmye geçince (657ye dönüş ) direk işleriniz hallolmuyor . siz 657ye geçtikten sonra yaklaşık 3 hafta üniversite ile halk sağlığının yazışması sürülüyor. O süre de yine 45 günün içinde. Ben net bilgi anlamadığım için , burdaki yalan yanlış yazışmaları da okuyup geç istifa ettim . sonra doktor atama bana dedi ki; sizin işlemleriniz 45günü aşacak. Üniversite kabul eder mi sorun . ben de uniyi aradım. Üni kabul etti. Doktor Atama da yazismami başlattı. Aynı durumda olan Başka bir arkadaşın üniversitesi ise 1 hafta 10 gün gecikmeyi tolere edeceğini söylemiş . Benle aynı dönem kazananlar başladı bile. Benim aile hekimliği mevzu yüzünden ben geciktim. Yani benle başlayanların en çömezi oldum.
Hocam ben ek yerlestirme 2015 eylul ile jazandim ne zaman istifa etmeliyim yani aile hekimliginden
Kullanıcı avatarı

#3481135  gönderen drgentleman
 23.02.2016 - 17:09:46
susekse yazdı:
foreverlost yazdı:Arkadaşlar su an bu işlerle meşgulum. Sözleşmeli aile hekimiydim doğuda. Üniversite kazandım. Evraklarınız halk sağlığı doktor atamaya ulaşınca istifalı olmanız lazım. Bu tarihten itibaren 45 gün içinde görev yerinize başlamış olmanız gerekiyor. Tıpta ve dış hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmenliğinin 13. Maddesinin 6. Bendine göre 45 gün içinde bu islemlerin hallolması gerekiyor. 44. Gün aile hekimliğinden istifalı olur tsmye geçerim diye düsünmeyin. Siz tsmye geçince (657ye dönüş ) direk işleriniz hallolmuyor . siz 657ye geçtikten sonra yaklaşık 3 hafta üniversite ile halk sağlığının yazışması sürülüyor. O süre de yine 45 günün içinde. Ben net bilgi anlamadığım için , burdaki yalan yanlış yazışmaları da okuyup geç istifa ettim . sonra doktor atama bana dedi ki; sizin işlemleriniz 45günü aşacak. Üniversite kabul eder mi sorun . ben de uniyi aradım. Üni kabul etti. Doktor Atama da yazismami başlattı. Aynı durumda olan Başka bir arkadaşın üniversitesi ise 1 hafta 10 gün gecikmeyi tolere edeceğini söylemiş . Benle aynı dönem kazananlar başladı bile. Benim aile hekimliği mevzu yüzünden ben geciktim. Yani benle başlayanların en çömezi oldum.
Hocam ben ek yerlestirme 2015 eylul ile jazandim ne zaman istifa etmeliyim yani aile hekimliginden
derhal.

zaten yukarıda yeteri kadar bi açıklama var.üstüne ekleme yapmayacağım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3481179  gönderen susekse
 23.02.2016 - 17:51:10
drgentleman yazdı:
susekse yazdı:
derhal.

Ama hocam saglik bak adina uni kazandigim icin gorevlendirmemi yapmalari onlara bagli degil mi
Ya da beni arayip istifa etmelisiniz aile hekimliginden demek zorunda degiller mi
Kullanıcı avatarı

#3481310  gönderen drgentleman
 23.02.2016 - 19:59:50
susekse yazdı:
drgentleman yazdı:
susekse yazdı: Hocam ben ek yerlestirme 2015 eylul ile jazandim ne zaman istifa etmeliyim yani aile hekimliginden
derhal.

Ama hocam saglik bak adina uni kazandigim icin gorevlendirmemi yapmalari onlara bagli degil mi
Ya da beni arayip istifa etmelisiniz aile hekimliginden demek zorunda degiller mi
Kardeş ;ben bir zamanlar 1 ay 6.000 lira takip eden 2.ay 6.000 lira fazla tetkik yapmıştım.

3. ay bana yazı gönderiyorlar '' fazla tetkik yapmışsın neiş ''diye.

konu ile alakalı olan kısmına geleyim:

o birimi aradım ''hadi 1. ay içeri girmişiz de niye aramadınız telefonlarım sizde mevcut ''dedim

karşıdaki kişi ''biz okadar takip edemeyiz'' dedi.(neyse ki o zamanlar açılan tahlil limitaşımı davası

danıştaydan döndü de 12.000 lira ödemekten kurtulmuştum.)

Burdan çıkarılacak ana fikir :kendi işini takip edeceksin.Hiçkimseden ama hiçkimseden bişey

bekleme.

En az 3 kişiye danış.Gerekirse bakanlığa bizzat git.Hakkın yanmasın.

#3481328  gönderen susekse
 23.02.2016 - 20:08:46
drgentleman yazdı:
susekse yazdı:
drgentleman yazdı: derhal.

Kardeş ;ben bir zamanlar 1 ay 6.000 lira takip eden 2.ay 6.000 lira fazla tetkik yapmıştım.

3. ay bana yazı gönderiyorlar '' fazla tetkik yapmışsın neiş ''diye.

konu ile alakalı olan kısmına geleyim:

o birimi aradım ''hadi 1. ay içeri girmişiz de niye aramadınız telefonlarım sizde mevcut ''dedim

karşıdaki kişi ''biz okadar takip edemeyiz'' dedi.(neyse ki o zamanlar açılan tahlil limitaşımı davası

danıştaydan döndü de 12.000 lira ödemekten kurtulmuştum.)

Burdan çıkarılacak ana fikir :kendi işini takip edeceksin.Hiçkimseden ama hiçkimseden bişey

bekleme.

En az 3 kişiye danış.Gerekirse bakanlığa bizzat git.Hakkın yanmasın.
Dogru diyosun valla hocam zaten kimse bir sey bilmiyor. Bakanligi ariyorum kamu hastanelerine orayi ariyorum halk sagligi kurumuna yonlendiriyor. Kimle konustuysam bir sey diyemeyiz diyorlar. Ortada kalan biz oluyoruz.
Ben de isterim hemen istifa edeyim ama adam kimbilir beni nereye gorevlendirecek tsmye gecince o kisacik sure icin. Bi de teror bolgesi.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7