Salı , Ağustos 20 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re:

#2400420  gönderen ogur
 23.05.2013 - 11:10:37
Şimdi tam anlaşamadık sanki.
Benim asıl kadrom hastanede ben aile hekimiyim.
Benim amacım istifa edip eski hastane kadroma dönmeden direkt eşimin yanına atandığım yere gitmek yani eşimin yanına atandığım da aynı gün hemen aile hekimliğini bırakmak.

Çünkü artık iller arası aile hekimi yer değiştirmesi yapılabildiğine göre beni de istifa ettirmeden gideceğim yeni şehirdeki yeni görev yerime atayabilirler gibi geliyor.

Benim eşimin olduğu yerdeki tsm'ye atayacaklarını sanmıyorum çünkü ben orjinal kadro olarak kamu hastanelerine aitim ve istifa ettiğim anda oraya bağlanmam gerekiyor.
Bu sebebeple aile hekimliğinden istifa edersem eğer beni tsmye değil kamu hastanelerine yollamaları gerekmez mi ?

Re:

#2400455  gönderen hasang
 23.05.2013 - 11:33:48
Merhaba arkadaslar..

suan aile hekimiyim ve kadrom 112 de Nisan 2013 de universite hastanesine yerleştim 1 yıl sure ile aile hekimliği yapamama cezası umurumda değil o yuzden usulsuz de olabilir 112 ye donmeden aile hekimliğinden fakulteye gecme imkanım varmı ? varsa ne yapmalıyım?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2405130  gönderen hab_gs1905
 26.05.2013 - 00:41:07
hasang yazdı:Merhaba arkadaslar..

suan aile hekimiyim ve kadrom 112 de Nisan 2013 de universite hastanesine yerleştim 1 yıl sure ile aile hekimliği yapamama cezası umurumda değil o yuzden usulsuz de olabilir 112 ye donmeden aile hekimliğinden fakulteye gecme imkanım varmı ? varsa ne yapmalıyım?
Aceleniz yok ise tebligat tarihini bekleyip tebligat tarihinde istifa etmeniz lazım.Her durumda 112 ye dönmen lazım muhtemelen de 1 ay çalıştırırlar orada.

Re:

#2405661  gönderen grkszdr
 26.05.2013 - 09:42:38
hab_gs1905 yazdı:
grkszdr yazdı:
hab_gs1905 yazdı: Ya hocam şimdi ben üniversite hastanesi kazandım ve aile hekimiyim.Kayıt sırasında iş bilgimi aile hekimi olarak yaptım.
Şimdi çkys ye düşebilmesi için benim istifa edip tsm kadrosuna bir an önce geçmem mi gerekiyor?benim 15 temmuza kadar başlamam lazım yeni görevime
hocam eylül 2012 de istifa etmeden çkysye kesinlikle düşmedi isimler.ama her dakika bişeylerin değiştiği müdürlükteki memurların hiçbirşeyden haberinin olmadığını konuya dahil edersek sizin yapacağınız en iyi iş kamu hastaneler birliğini arayıp doktor atamaya bağlatıp oradan istifa için son tarihi öğrenmek olur.sen 15 temmuzda başlamak zorundaysan ve bu tusta da çkys ye düşmek için istifa gerekiyo sa en geç temmuz 1 de eski kadrona geçmiş ol ki 30 gün başhekimin gitmeni geciktirse bile sen 25 temmuzda orada olasın.kolay gelsin
ya benim kamu hastaneler birliği ile değil de tsm ve halk sağlığı müdürlüğüyle işim.
nasıl olacak ben de bilmiyorum.
AYNI DURUM TSM VE 112 İÇİN DE GEÇERLİ

Re: AİLE HEKİMİ İKEN TUS KAZANMAK?

#2407829  gönderen muratgezici
 27.05.2013 - 17:26:48
thisissparta yazdı:
arazay yazdı:
mrksea yazdı:arkadaşlar ben bir ilde aile hekimi olarak çalışıyorken TUS u kazandım.şimdi bana müdürlüğümden istifa etmem gerektiği söyleniyor.şu an için istifa edersem ama eski görev yerime çekilmem gibi bir durum söz konusu olacak.şimdi istifa etmem gerekir mi ismin ÇKYS ye düşmez diyorlar böyle bir durum söz konusu mu?
bilen birileri var mı acaba?
Aile hkm liginden istifa etmek ile isminin ckys ye düşmesi arasında bı bağlantı yok! Yazın gelsin hemen istifa et, en geç 10 günde ayrılışını yapar Tsm. Yani istifa için acele etme kararnamenin gelmesini bekle... Ben de aynı durumdayım böyle yapacak, araştırdım, eminim ve son kararım :)
arkadaşlar bana denilen de ucu aaçık dilekçe veriyorsun şöyleki uzmanlık sınavını kazandığım için aile hekimliğinden istifa etmek istiyorum tarih belirtmiyormuşssun çkys e düştüğünde seni aile hekimliğinden ayırıp kazandığın yere gönderiyorlarmış

Katılıyorum.

#2408240  gönderen hab_gs1905
 27.05.2013 - 21:46:26
Arkadaşlar eşimin 15 temmuz öğretmen eş durumu atamalarına yetişmek için bugün şöyle birşey yaptım.
Öncelikle şunu belirteyim ki aile hekimiyim.Bugün usulüne uygun istifa ettim.Usulüne uygun istifa normalde 2 ay sonra kabul görür anlayışının aksine bunun tamamen idarenin inisiyatifinde olduğunu öğrendim.Yani isterlerse usulüne uygun diye direk çıkış verebiliyorlarmış.
Yarın ise üniversiteye kayıt olurken verdiğim dilekçedeki aile hekimi ibaresinin yerine TSM ifadesini yazdırıp kamuda olduğumu belirten yeni dilekçemi yollayacağım.
İmkanı olanlar üniversiteden rektörlüğe olacak yazışmaları takip ederek elden taşıyabilirlerse süreç hızlanabilir diye tahmin ediyorum.Bakanlık kısmında da aynı olay olabiliyormuş.

Bir de gidin idari kısmınıza konuşun meramınızı söyleyin yazınız geldiğinde sizi boş yere bekletmesinler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2467915  gönderen rahipmoro
 25.06.2013 - 22:13:21
fruktr yazdı:aile hekimi arkadaşlardan istifa eden varmı halihazırda?

Beni bugün arayıp istifa et bir an önce dediler. Ama yukarıda yazılanlara göre kimse çkys'ye düşmeden istifa verirsek erken başlarız. BEn erken başlamak istemiyorum. Bakanlıktaki kadın da bana biz size haber verdik isminizi işaretliyorum dedi. Yani herhalde tüm kazanan aile hekimlerini aramışlar. Ben öyle anladım. NE YAPACAĞIZ YA?
Kullanıcı avatarı

#2467929  gönderen fruktr
 25.06.2013 - 22:17:06
bende hemen başlamak istemiyorum, enazından ramazan bitsin öyle istifamı verecem, kayıt için hak kaybı yaşamayız umarım.
Kullanıcı avatarı

#2468167  gönderen serrautku
 25.06.2013 - 23:08:57
BENİ DE BUGÜN ARADILAR 15 NDE TOPLU ATAMA YAPILACAK EN GEÇ 5 NE KADAR İSTİFA EDİN DEDİLER.BEN TEMMUZ SONUNA KADAR ÇALIŞSAM SORUN OLURMU DEDİM HAYIR İSTİFA EDİNCE BİZE HABER VERİN SİZİN ATAMANIZI BİREYSEL YAPALIM DEDİLER.AMA BEN SONRAYA BIRAKIRSAM BAŞLANGICIM UZUN SÜRER DİYE YARIN DİLEKÇEMİ VERİCEM UMARIM AYIN 4 NE KADAR İSTİFA İŞLEMLERİ BİTER
Kullanıcı avatarı

Re:

#2685931  gönderen dikdortgen
 11.11.2013 - 15:38:41
2013 eylül eah kazanan aile hekimleri var mııııııı forumdaaaaaa süreç nasıl olacak bizim için arkadaşlarrrrrrrrr
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2714012  gönderen dr_eyyp
 03.12.2013 - 12:53:04
2013 eylül üni kazanan var mı ne yaptılar istifa vs bişey yapan var mı?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2723931  gönderen dikdortgen
 11.12.2013 - 18:36:00
Ben istifamı 20 kasımda verdim 10 ararlık tarihinde istifa ediyorum diye. usulune uygun. bu sırada bakanlık kamu hastç birliginden aradılar, 10 aralıktan önce, e hadi geçin artıkkadronuza da kaandıgınız EAH'a atamanızı yapalım diye. Ben de zaten istifa etttim 10 aralıktan sonra esas kadromdayım dedim. dün sözleşmeyi fesh ettik, 112ye geçişim gerçekleşti. şimdi EAH'a atanmayı bekleyeeegim sanırım. yoksa kamu hast birligini arasam mı ?
Kullanıcı avatarı

#2724021  gönderen eruditer
 11.12.2013 - 19:13:20
Yok ckys Ye düşmeyi bekleyin sonra ayrilisinizi yapıyorsunuz
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7