Perşembe , Aralık 5 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re:

#1829452  gönderen malign22
 29.06.2012 - 15:07:09
ismimizin ÇKYSye düştügünü atamamızın yapıldıgı hastaneden ögrenmek zorunda mıyız acaba yoksa müdürlük bize ulaşır mı her halükarda.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: AİLE HEKİMİ İKEN TUS KAZANMAK?

#1849228  gönderen drlan
 14.07.2012 - 15:46:13
Şuan için kafamı kurcalayan tek soru aile hekimi olarak çalışırken ismimiz çkysye düşer mı düşmez mi
Kullanıcı avatarı

#2064676  gönderen hipersomni
 23.11.2012 - 21:52:22
arkadaşlar ben aile hekimi olarak çalışıyorum ve tusu kazandım; üniversite hastanesi.daha önce de sorumlu hekimlik yaptığımdan prosedüre aşinayım o yüzden yaptıklarımı paylaşayım istedim..öncelikle aile hekimliğinden tusu kazandığım için istifa dilekçemi verdim,tusu kazandığımız için usül aranmaz bu dilekçede; zaten usülüne uygun sayılır ve illa iki aylık süre beklenmez.ben kasım ilk günlerinde verdim dilekçeyi ve müdürlüğü arayarak takip ediyorum.onay alınmış ve çkys'deki ücretsiz iznimi kaldırmaları kaldı bir tek ve ay sonu ayrılıyorum hallolur dediler. eski kadro yerine döneceğim.çkysyi bağlı olduğunuz tsm hastane vs personel biriminden öğrenebiliyoruz.zaten bir defa haber verirseniz takip de ediyorlar.haaa dilekçe vermeseydim ne olacaktı?? en sonunda vermek durumunda kalacaktım çünkü şu an ücretsiz izinde göründüğümden çkysden öncelikle bu karar kalkmalı ki ikinci atama kararı işlenebilsin,çkys silsile halinde işlenmesi gereken bir sistem.eski kadro yerine dönmek istemezseniz de bunu kadro yerinizle konuşursanız süreci sallandırıp uzatabilirler yada aynı yere geçici görev yaptırtabilirsiniz veya yeni yerinize gideceğiniz günle ayrılışınızın denk getirilmesini konuşabilirsiniz...sonrasında ise normal memur gibi gideceğim yer için evrak takibi yapıcam..yardımcı olmak istediğimden yazdım..kolay gelsin herkese...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2128543  gönderen drvesves
 30.12.2012 - 21:34:57
hmm bende korkmustum istifa falan etmek gerekir diye kazanmadan illa istifa etcen diye bisey yok yani

Re:

#2396726  gönderen 0p_Dr_GYNECOLOG
 21.05.2013 - 13:44:05
önceden istifa etmeye gerek yok anladığım kadarıyla.

Re:

#2396965  gönderen grkszdr
 21.05.2013 - 16:44:33
arkadaşlar eylül tusunda aile hekimiydim prosedürü açıklayayım:sözleşmeli personel olduğunuz için öncelikle kamu hastaneler birliğine geçmeniz lazım yani asıl kadronuzun bulunduğu (aile hekimi olmadan görev yaptığınız yere).ama sizin asistanlığa geç veya erken gitme isteğinize göre oluşan bir durum var.eğer hemen gitmek istiyorsanız çkyslere isimler düşmeden istifa edip eski kadroya geçin ki sizin de herkesle aynı anda isminiz düşsün .geç gitmek istiyorsanız bırakınız kim çkys ye düşerse düşsün siz kamu hastaneler birliğinden ''istifa edip eski kadroya geçin '' diye telefon gelene kadar bekleyin.eğer telefon gelmezse bana ulaşamazlarsa diye bir tereddütünüz varsa benim yaptığım gibi kamu hastaneler birliğini arayın .açmazlarsa müşteri temsilcisine bağlatın şikayet falan ederim diyin anında doktor atamaya bağlıyorlar oradan ne zaman istifa etmeniz gerektiğini söylüyuorlar.
gelelim istifa sonrası prosedüre :eğer kadronuz bulunduğunuz aile hekimliğinde ise işiniz çok zor yani çok uzun sürer (yaklaşık 2 ay) onların bir an önce istifa etmelerini tavsiye ederim.istifanız kabul olduktan sonra hala aile hekimliğinde kalmak istiyorsanız ayrılışı istediğiniz zaman yapabilirsiniz.kadrosu hala kamu hastaneler birliğinde olanlar yaklaşık 3-4 gün içinde istifa edip eski kadrolarına geçebilirler.kadraoları kamu hastanelerinde olanlarda istifa kabulunden sonra istediği kadar bekletebilir ayrıca.
istifayı yürürlüğe koydunuz eski kadronuza geçtiğiniz zaman 1 hafta içinde çkys ye düşersiniz ve sizinde diğer herkes gibi o günden sonra 45 gün vaktiniz olur başlamak için.
dip not:1)aile hekimliğinden istifa edip eski kadroya geçmezseniz isminiz çkys ye düşmez.
2)ben eah ne gidecektim o yüzden suyunu çıkararak uzatmak sıkıntı oluşturmadı ama üniversite hastanesinde prosedür nasıldır bilemem .
biraz karışık olduysa herkesten özür dilerim ama bu dabizim bürokrasimizden kaynaklanıyor.yardımcı olabilmişimdir umarım herkese hayırlı olsun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2398542  gönderen hab_gs1905
 22.05.2013 - 12:01:31
grkszdr yazdı:arkadaşlar eylül tusunda aile hekimiydim prosedürü açıklayayım:sözleşmeli personel olduğunuz için öncelikle kamu hastaneler birliğine geçmeniz lazım yani asıl kadronuzun bulunduğu (aile hekimi olmadan görev yaptığınız yere).ama sizin asistanlığa geç veya erken gitme isteğinize göre oluşan bir durum var.eğer hemen gitmek istiyorsanız çkyslere isimler düşmeden istifa edip eski kadroya geçin ki sizin de herkesle aynı anda isminiz düşsün .geç gitmek istiyorsanız bırakınız kim çkys ye düşerse düşsün siz kamu hastaneler birliğinden ''istifa edip eski kadroya geçin '' diye telefon gelene kadar bekleyin.eğer telefon gelmezse bana ulaşamazlarsa diye bir tereddütünüz varsa benim yaptığım gibi kamu hastaneler birliğini arayın .açmazlarsa müşteri temsilcisine bağlatın şikayet falan ederim diyin anında doktor atamaya bağlıyorlar oradan ne zaman istifa etmeniz gerektiğini söylüyuorlar.
gelelim istifa sonrası prosedüre :eğer kadronuz bulunduğunuz aile hekimliğinde ise işiniz çok zor yani çok uzun sürer (yaklaşık 2 ay) onların bir an önce istifa etmelerini tavsiye ederim.istifanız kabul olduktan sonra hala aile hekimliğinde kalmak istiyorsanız ayrılışı istediğiniz zaman yapabilirsiniz.kadrosu hala kamu hastaneler birliğinde olanlar yaklaşık 3-4 gün içinde istifa edip eski kadrolarına geçebilirler.kadraoları kamu hastanelerinde olanlarda istifa kabulunden sonra istediği kadar bekletebilir ayrıca.
istifayı yürürlüğe koydunuz eski kadronuza geçtiğiniz zaman 1 hafta içinde çkys ye düşersiniz ve sizinde diğer herkes gibi o günden sonra 45 gün vaktiniz olur başlamak için.
dip not:1)aile hekimliğinden istifa edip eski kadroya geçmezseniz isminiz çkys ye düşmez.
2)ben eah ne gidecektim o yüzden suyunu çıkararak uzatmak sıkıntı oluşturmadı ama üniversite hastanesinde prosedür nasıldır bilemem .
biraz karışık olduysa herkesten özür dilerim ama bu dabizim bürokrasimizden kaynaklanıyor.yardımcı olabilmişimdir umarım herkese hayırlı olsun
Ya hocam şimdi ben üniversite hastanesi kazandım ve aile hekimiyim.Kayıt sırasında iş bilgimi aile hekimi olarak yaptım.
Şimdi çkys ye düşebilmesi için benim istifa edip tsm kadrosuna bir an önce geçmem mi gerekiyor?benim 15 temmuza kadar başlamam lazım yeni görevime

Re:

#2398805  gönderen grkszdr
 22.05.2013 - 15:02:10
hab_gs1905 yazdı:
grkszdr yazdı:arkadaşlar eylül tusunda aile hekimiydim prosedürü açıklayayım:sözleşmeli personel olduğunuz için öncelikle kamu hastaneler birliğine geçmeniz lazım yani asıl kadronuzun bulunduğu (aile hekimi olmadan görev yaptığınız yere).ama sizin asistanlığa geç veya erken gitme isteğinize göre oluşan bir durum var.eğer hemen gitmek istiyorsanız çkyslere isimler düşmeden istifa edip eski kadroya geçin ki sizin de herkesle aynı anda isminiz düşsün .geç gitmek istiyorsanız bırakınız kim çkys ye düşerse düşsün siz kamu hastaneler birliğinden ''istifa edip eski kadroya geçin '' diye telefon gelene kadar bekleyin.eğer telefon gelmezse bana ulaşamazlarsa diye bir tereddütünüz varsa benim yaptığım gibi kamu hastaneler birliğini arayın .açmazlarsa müşteri temsilcisine bağlatın şikayet falan ederim diyin anında doktor atamaya bağlıyorlar oradan ne zaman istifa etmeniz gerektiğini söylüyuorlar.
Ya hocam şimdi ben üniversite hastanesi kazandım ve aile hekimiyim.Kayıt sırasında iş bilgimi aile hekimi olarak yaptım.
Şimdi çkys ye düşebilmesi için benim istifa edip tsm kadrosuna bir an önce geçmem mi gerekiyor?benim 15 temmuza kadar başlamam lazım yeni görevime
hocam eylül 2012 de istifa etmeden çkysye kesinlikle düşmedi isimler.ama her dakika bişeylerin değiştiği müdürlükteki memurların hiçbirşeyden haberinin olmadığını konuya dahil edersek sizin yapacağınız en iyi iş kamu hastaneler birliğini arayıp doktor atamaya bağlatıp oradan istifa için son tarihi öğrenmek olur.sen 15 temmuzda başlamak zorundaysan ve bu tusta da çkys ye düşmek için istifa gerekiyo sa en geç temmuz 1 de eski kadrona geçmiş ol ki 30 gün başhekimin gitmeni geciktirse bile sen 25 temmuzda orada olasın.kolay gelsin

Re:

#2398821  gönderen 0p_Dr_GYNECOLOG
 22.05.2013 - 15:06:54
NE DANDİK MEMLEKETTE YAŞIYORUZ YAA...NE HALT OLUCAMIZ BELLİ DEĞİL,..NASIL OLUCAĞIMIZ DA BELLİ DEĞİL.

Re:

#2398847  gönderen hab_gs1905
 22.05.2013 - 15:30:10
grkszdr yazdı:
hab_gs1905 yazdı:
gelelim istifa sonrası prosedüre :eğer kadronuz bulunduğunuz aile
hekimliğinde ise işiniz çok zor yani çok uzun sürer (yaklaşık 2 ay) onların bir an önce istifa etmelerini tavsiye ederim.istifanız kabul olduktan sonra hala aile hekimliğinde kalmak istiyorsanız ayrılışı istediğiniz zaman yapabilirsiniz.kadrosu hala kamu hastaneler birliğinde olanlar yaklaşık 3-4 gün içinde istifa edip eski kadrolarına geçebilirler.kadraoları kamu hastanelerinde olanlarda istifa kabulunden sonra istediği kadar bekletebilir ayrıca.
hocam eylül 2012 de istifa etmeden çkysye kesinlikle düşmedi isimler.ama her dakika bişeylerin değiştiği müdürlükteki memurların hiçbirşeyden haberinin olmadığını konuya dahil edersek sizin yapacağınız en iyi iş kamu hastaneler birliğini arayıp doktor atamaya bağlatıp oradan istifa için son tarihi öğrenmek olur.sen 15 temmuzda başlamak zorundaysan ve bu tusta da çkys ye düşmek için istifa gerekiyo sa en geç temmuz 1 de eski kadrona geçmiş ol ki 30 gün başhekimin gitmeni geciktirse bile sen 25 temmuzda orada olasın.kolay gelsin
ya benim kamu hastaneler birliği ile değil de tsm ve halk sağlığı müdürlüğüyle işim.
nasıl olacak ben de bilmiyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2398858  gönderen ogur
 22.05.2013 - 15:42:53
Peki arkadaşlar aile hekimiyken asistan olan eşimizin yanına gitmenin prosedürü nasıl olur sizce ya da deneyimi olan var mı bu konuda.
asıl kadro hastanede bu arada.

Re:

#2398860  gönderen 0p_Dr_GYNECOLOG
 22.05.2013 - 15:44:11
ogur yazdı:Peki arkadaşlar aile hekimiyken asistan olan eşimizin yanına gitmenin prosedürü nasıl olur sizce ya da deneyimi olan var mı bu konuda.
UZMAN SORUSU SORDUN HOCAM.. :)

Re:

#2399081  gönderen dr-sea
 22.05.2013 - 19:01:28
0p_Dr_GYNECOLOG yazdı:
ogur yazdı:Peki arkadaşlar aile hekimiyken asistan olan eşimizin yanına gitmenin prosedürü nasıl olur sizce ya da deneyimi olan var mı bu konuda.
UZMAN SORUSU SORDUN HOCAM.. :)
Hocam önce usulüne uygun istifa edeceksin. Eşinin asistan olarak çalıştığı yerden aldığı belge ile 61 veya 65. Madde olacak tam emin değilim, mazeret sebebiyle istifa edeceksin sonra kadrolu yerine döndükten sonra es durumuna başvuracaksın. Eşinin bulunduğu yerdeki TSM ye atanacaksin. O ildeki aile hekimi atamasında mazeretinden dolayı ilk secim hakkı senin oluyor. Tabi önce Aile hekimi uzmanı secim yapıyor sonra mazereti olup tekrar atamaya girenler tercih ediyor.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7