Pazar , Aralık 8 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re: AİLE HEKİMİ İKEN TUS KAZANMAK?

#1825514  gönderen drkpoyraz
 27.06.2012 - 14:49:44
yawuz yazdı:Tsm'den bize 2 ay kuralına uygun istifa için geçen hafta istifa yazımızı yazdırdılar , böylece usulüne uygun istifa etmiş olacakmışız. Zaten o istifanın kabul edilmesi bile 1 ay buluyormuş.
Sana ayıp etmişler,çünkü muhtemelen bir süre de eski kadronda çalışacaksın.O işler o kadar çabuk yürümüyor ne yazık ki.
Kullanıcı avatarı

#1825531  gönderen farizfariz
 27.06.2012 - 15:04:00
Evet arkadaslar simdi herkes birsey diyince haliyle kafamiz karisiyor. Arastirmalarim sonunda mudurlukten de teyit etttim durum sudur.

1. Kisi sozlesmeli olarak aile hekimidir.
2.TUS ile EAH veya UNIVERSITE kazanir.
3.Gidip kaydini yaptirir.
4.Sonra geri donup Aile hekimligi gorevine devam eder (istemezse ail hekimliginden usulsuz istifa edip asli kadrosunun oldugu yere doner ve calismaya devam eder)
5.Kazandiginiz bolum bakanliga "bu adam gelip kaydini yaptirdi" diye yazar.
6. Sonra yazi bulundugunuz ilin valiligine gelir. Valilik saglik mudurlugune havale eder.
7.Mudurluk kurumunuza size teblig edilerek ayrilisinizin yapilmasi icin kurumunuza gonderir yazinizi.
8. Eger sozlesmeli aile hekimi iseniz hala gidip usulsuz olarak istifa islemlerini yerine getirerek aile hekimligi ile baginizi kopartirsiniz. Asli kadronuzun oldugu yere baslangic yaparsiniz. Ve oraya gelmis olan yaziyla ayrilisinizi yapar ve 15 gun meyil muddeti ile gider baslarsiniz.

Yok istifa edelimmi etmeyelimmi diye bir kargasanin anlami yok, istifa etmesenizde atamaniz olacak etsenizde. Sizin adiniza gelen yaziyi teblig etmek icin aile hekimliginden ayrilmaniz gerekiyor. Cunku yazi size aile hekimiyken teblig edilemez oldugu icin, ayrilis yaziniz aile hekimi olarak calistiginiz ASMnin bagli oldugu tsmye degil, 657deki asli kurumunuza gonderilirki, aile hekimliginden ayrilarak asli kadronuza donerek ayrilis yapasiniz diye. Lutfen baska da gereksiz bilgilerle kafalari karistirmayin akliniza takilan birsey olursa da yardimci olmaya calisirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1825558  gönderen drkpoyraz
 27.06.2012 - 15:30:38
farizfariz yazdı:Evet arkadaslar simdi herkes birsey diyince haliyle kafamiz karisiyor. Arastirmalarim sonunda mudurlukten de teyit etttim durum sudur.

1. Kisi sozlesmeli olarak aile hekimidir.
2.TUS ile EAH veya UNIVERSITE kazanir.
3.Gidip kaydini yaptirir.
4.Sonra geri donup Aile hekimligi gorevine devam eder (istemezse ail hekimliginden usulsuz istifa edip asli kadrosunun oldugu yere doner ve calismaya devam eder)
5.Kazandiginiz bolum bakanliga "bu adam gelip kaydini yaptirdi" diye yazar.
6. Sonra yazi bulundugunuz ilin valiligine gelir. Valilik saglik mudurlugune havale eder.
7.Mudurluk kurumunuza size teblig edilerek ayrilisinizin yapilmasi icin kurumunuza gonderir yazinizi.
8. Eger sozlesmeli aile hekimi iseniz hala gidip usulsuz olarak istifa islemlerini yerine getirerek aile hekimligi ile baginizi kopartirsiniz. Asli kadronuzun oldugu yere baslangic yaparsiniz. Ve oraya gelmis olan yaziyla ayrilisinizi yapar ve 15 gun meyil muddeti ile gider baslarsiniz.

Yok istifa edelimmi etmeyelimmi diye bir kargasanin anlami yok, istifa etmesenizde atamaniz olacak etsenizde. Sizin adiniza gelen yaziyi teblig etmek icin aile hekimliginden ayrilmaniz gerekiyor. Cunku yazi size aile hekimiyken teblig edilemez oldugu icin, ayrilis yaziniz aile hekimi olarak calistiginiz ASMnin bagli oldugu tsmye degil, 657deki asli kurumunuza gonderilirki, aile hekimliginden ayrilarak asli kadronuza donerek ayrilis yapasiniz diye. Lutfen baska da gereksiz bilgilerle kafalari karistirmayin akliniza takilan birsey olursa da yardimci olmaya calisirim.

Bu 45 gün ayrılışın yapılma süresi oluyor sanırım o zaman?

45 gün işin en önemli ve kafa karıştıran kısmı.22 sinden itibaren mi(bana öyle denmedi müdürlükten) ÇKYS atama karar tarihinden itibarenmi?(bana söylenen)

Anlamış birinin bile kafasını karıştırdınız bravo :D

#1825861  gönderen drlan
 27.06.2012 - 18:47:54
Ben kendi adıma Ramazan bayramı tatilini kullanıp öyle gitmek istiyorum. Şuana kadar bunun için bi engel yok gibi görünüyor. Aile hekimliginden usullu yada usulsüz istifa edip başlayabiliriz benim anladığım. 45 gün meselesi kafamı karıştırdı nedir bu?
Kullanıcı avatarı

#1825892  gönderen drkpoyraz
 27.06.2012 - 18:58:28
drlan yazdı:Ben kendi adıma Ramazan bayramı tatilini kullanıp öyle gitmek istiyorum. Şuana kadar bunun için bi engel yok gibi görünüyor. Aile hekimliginden usullu yada usulsüz istifa edip başlayabiliriz benim anladığım. 45 gün meselesi kafamı karıştırdı nedir bu?

Onu anladım sanıyordum kafamı karıştırdılar işte.

22 haziran +45 gün mü?

Atama kararı+ 45 gün mü?

Bizim müdürlük atama kararı artı 45 gün diyor.

Ama aklı olan tekirdağ sağlık müdürlüğüne güvenmez diye bir laf var.Aşırı derecede aksayan bir yer,açıkçası pek itimadım yok.

#1825901  gönderen drlan
 27.06.2012 - 19:00:22
Ben kendi adıma Ramazan bayramı tatilini kullanıp öyle gitmek istiyorum. Şuana kadar bunun için bi engel yok gibi görünüyor. Aile hekimliginden usullu yada usulsüz istifa edip başlayabiliriz benim anladığım. 45 gün meselesi kafamı karıştırdı nedir bu?

Re:

#1825922  gönderen umutsonsuz
 27.06.2012 - 19:08:32
ben de aile hekimi iken kazanmıştım. Son güne kadar çalıştım, son gün istifa ettim(cuma günü) kaydım tekrardan ilk çalıştığım ilçeye yönlendirildi. Pazartesi günü ilk çalıştığım ilçeye gidip sonrasında kaymakam beyden imza alıp istifa sürecini tamamladım. Bu 1 yıl önce anlattığım gibi problemsiz gerçekleşti, tabi şu an farklı uygulama var mı bilmiyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1825928  gönderen umutsonsuz
 27.06.2012 - 19:11:03
Aile hekimi olarak sınavdan önceki son güne kadar çalışabilirsin. Mayıs tusundan 2 hafta öncesinde istifamı verdim, aile hekimlerinin 45 gün benzeri uygulamalara tabi değil
Kullanıcı avatarı

Re:

#1825977  gönderen yawuz
 27.06.2012 - 19:41:21
Geçen hafta bakanlığa başvurduk, ismimizin çkyse düştüğünü nasıl öğreneciğiz ??

#1827706  gönderen drperhan
 28.06.2012 - 15:16:54
aile hekimiyim eah kazandım ve aybaşında ayrılmak için istifa verdim..eski kadromda çalışcam çkysye kadar..eger ay başına yetişmezse usulsüz ayrılış yapcam aile hekimliğinden.. asistanlık kayıdında eah için bir sorun çıkarmı?
Kullanıcı avatarı

#1827724  gönderen malign22
 28.06.2012 - 15:43:58
drkpoyraz yazdı:
drlan yazdı:Ben kendi adıma Ramazan bayramı tatilini kullanıp öyle gitmek istiyorum. Şuana kadar bunun için bi engel yok gibi görünüyor. Aile hekimliginden usullu yada usulsüz istifa edip başlayabiliriz benim anladığım. 45 gün meselesi kafamı karıştırdı nedir bu?

22 haziran +45 gün mü?

Atama kararı+ 45 gün mü?

bu soru süper soru olmuş işte.

+++

bu arada atama kararı dedigin şey ismimizin ÇKYS ye düşmesi anlamına geliyor dimi :D

yemin ediyorum nirvanaya varmak bürokrasiyi anlamaktan daha kolay :)
Kullanıcı avatarı

#1827805  gönderen drkpoyraz
 28.06.2012 - 17:33:06
malign22 yazdı:
drkpoyraz yazdı:

22 haziran +45 gün mü?

Atama kararı+ 45 gün mü?

bu soru süper soru olmuş işte.

+++

bu arada atama kararı dedigin şey ismimizin ÇKYS ye düşmesi anlamına geliyor dimi :D

yemin ediyorum nirvanaya varmak bürokrasiyi anlamaktan daha kolay :)

Bu soru zaten en önemli ve herkesin kaçamak cevap verdiği soru.

:lol:

45 gün paradoksunun çözümü buna bağlı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1827957  gönderen mrksea
 28.06.2012 - 19:44:17
abi huzur bulayım diye okudum ama daha da kafam karıştı.şimdi izninizle tekrar sorayım ve anladığımı anlatayım
1.eğer usulsuz istifa edeceksem şimdiden istifa etmeme gerek yok,bekleyeyim ismim çkys ye düşsün sonra ederim.
2.bu 45 gün olayı sanırım 22 sinden sonra geçerli
inşAllah doğru anlamışımdır :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#1827989  gönderen malign22
 28.06.2012 - 20:19:19
bence 45 gün meselesi atama kararı çıktıktan sonra yani ismimiz ÇKYS ye düştükten sonra başlıyor olmalı
Kullanıcı avatarı

Re:

#1828008  gönderen drkpoyraz
 28.06.2012 - 20:33:49
malign22 yazdı:bence 45 gün meselesi atama kararı çıktıktan sonra yani ismimiz ÇKYS ye düştükten sonra başlıyor olmalı
Bana müdürlükten söylenen bu ancak müdürlüğün düzgün bildiğinden emin değilim,bilgiyi alabileceğim en üst makamlardan aldım ama onu söyleyebilirim.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7