Cumartesi , Ağustos 17 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

#3481759  gönderen Rajoah
 24.02.2016 - 00:11:01
foreverlost yazdı:Arkadaşlar su an bu işlerle meşgulum. Sözleşmeli aile hekimiydim doğuda. Üniversite kazandım. Evraklarınız halk sağlığı doktor atamaya ulaşınca istifalı olmanız lazım. Bu tarihten itibaren 45 gün içinde görev yerinize başlamış olmanız gerekiyor. Tıpta ve dış hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmenliğinin 13. Maddesinin 6. Bendine göre 45 gün içinde bu islemlerin hallolması gerekiyor. 44. Gün aile hekimliğinden istifalı olur tsmye geçerim diye düsünmeyin. Siz tsmye geçince (657ye dönüş ) direk işleriniz hallolmuyor . siz 657ye geçtikten sonra yaklaşık 3 hafta üniversite ile halk sağlığının yazışması sürülüyor. O süre de yine 45 günün içinde. Ben net bilgi anlamadığım için , burdaki yalan yanlış yazışmaları da okuyup geç istifa ettim . sonra doktor atama bana dedi ki; sizin işlemleriniz 45günü aşacak. Üniversite kabul eder mi sorun . ben de uniyi aradım. Üni kabul etti. Doktor Atama da yazismami başlattı. Aynı durumda olan Başka bir arkadaşın üniversitesi ise 1 hafta 10 gün gecikmeyi tolere edeceğini söylemiş . Benle aynı dönem kazananlar başladı bile. Benim aile hekimliği mevzu yüzünden ben geciktim. Yani benle başlayanların en çömezi oldum.
Ben de aile hekimiyim , üniversite kazandım. Bulunduğum ilin halk sağlığı müdürlüğüne üniversiteye atanma yazısı gelip bana tebliğ etmeyecekler mi ? 45 gün o zaman başlamıyor mu? O zaman istifa ederim sorun olmaz değil mi , senin nasıl olmuştu?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7