Çarşamba , Ekim 16 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974278  gönderen dankaufman
 25.08.2017 - 13:41:41
niye filmi çekiliyor? bence dizisini çeksinler, daha çok reyting alır :lol:
Kullanıcı avatarı

#3974279  gönderen dranestezi26
 25.08.2017 - 13:43:54
nuretta yazdı:ayrıca halk saglıgı uzmanı olunca bambaşka bişey mi oluyosunuz anlamadım.hasta görmediğiniz için heralde birdenbire millet hizmet lafları dilinize dolanıyor :) o kadar meraklıysanız buyrun hizmet de millet de burda aile hekimliğinde bolca var.kapımıza hergun yüzlerce adam dayanıyor buyrun bi ucundan da siz tutun :)
Bak arkadasim ben halk sagligi uzmaniyim.Benim gorev tanimimda hasta bakmak yok.Olsaydi bakardim.Su anki gorevimde aile hekimlerini denetlemek var.Ve yapmadiklari isleri soyluyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3974283  gönderen nuretta
 25.08.2017 - 13:47:30
dranestezi26 yazdı:
nuretta yazdı:ayrıca halk saglıgı uzmanı olunca bambaşka bişey mi oluyosunuz anlamadım.hasta görmediğiniz için heralde birdenbire millet hizmet lafları dilinize dolanıyor :) o kadar meraklıysanız buyrun hizmet de millet de burda aile hekimliğinde bolca var.kapımıza hergun yüzlerce adam dayanıyor buyrun bi ucundan da siz tutun :)
Bak arkadasim ben halk sagligi uzmaniyim.Benim gorev tanimimda hasta bakmak yok.Olsaydi bakardim.Su anki gorevimde aile hekimlerini denetlemek var.Ve yapmadiklari isleri soyluyorum.
ben burdaki halk saglıgı uzmanılarının ne yaptıgını sana söylemek ısterdım ama bişey yapmıyorlar o yüzden söyleyemıyorum hocam :)

Re:

#3974284  gönderen nuretta
 25.08.2017 - 13:49:50
dankaufman yazdı:niye filmi çekiliyor? bence dizisini çeksinler, daha çok reyting alır :lol:
bence belgesel çeksinler.ne ararsan var .malzeme çok

#3974286  gönderen deoksiriboz
 25.08.2017 - 13:56:53
dranestezi26 yazdı:
Ya bırak uğraşma hocam bunlarla. konuştuğum her yönetici son derece rahatsız bu aile hekimlerinin performansından. yakında iplerini çekecek bakanlık zaten bu gereksizlerin.

Re:

#3974303  gönderen dr_yabann
 25.08.2017 - 14:12:52
Türkiye hazır değil aile hekimliği sistemine gerçekten gerek yok bu tantanaya,eski sağlık ocağı sistemine dönülsün net,davetli davetsiz evsahibi-misafir her hasta bakılır,doktorların görev tanımı olur yok defin yok aşı nöbeti yok acil yok evde bakım olmaz!!!!!Performansı cariyi kaldırırsın,doktor sadece poliklinik hemşire sadece aşı yapar,düz maaş verilir biz de memnun oluruz.Her ay performans stresi,elektrik kesildi dolap alarm verdi anksiyetesi olmaz,görev tanımında yazmayan acil nöbeti vb tutmazsın
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974314  gönderen dr_unblocked
 25.08.2017 - 14:27:54
dr_yabann yazdı:Türkiye hazır değil aile hekimliği sistemine gerçekten gerek yok bu tantanaya,eski sağlık ocağı sistemine dönülsün net,davetli davetsiz evsahibi-misafir her hasta bakılır,doktorların görev tanımı olur yok defin yok aşı nöbeti yok acil yok evde bakım olmaz!!!!!Performansı cariyi kaldırırsın,doktor sadece poliklinik hemşire sadece aşı yapar,düz maaş verilir biz de memnun oluruz.Her ay performans stresi,elektrik kesildi dolap alarm verdi anksiyetesi olmaz,görev tanımında yazmayan acil nöbeti vb tutmazsın
kardeş o devir çoktan kapandı,,2017 de yaşıyoruz bütün dünya koruyucu 1.basamağın önemini biliyo,bakan da özellikle onu vurgulamış.bence öncelikle SEVK SİSTEMİ gelmeli,,o zaman devletteki uzmanların yarısı dönerin ortalamasını bile tutamaz,gereksiz devlete maliyet gereksiz tahlil zarar giderilmiş olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974316  gönderen artefacta
 25.08.2017 - 14:29:20
1 senelik eğitim döneminde okul aşılarını bitiremezler, yapacakları da bir asm'nin 3-4 ayda yaptığı aşı sayısı kadar, kitle aile hekimine. tsm doktoru izne çıkar, filyasyonları kitle aile hekimine. ildeki kanser taramalarının % 95 ini asmler yapar, sayılarımız çok düşük derler. bi kere de sen kalk o koltuktan da sahaya çık. görev tanımız içinde koltuğa yapışana kadar oturmak var heralde sevgili pek gerekli arkadaşların
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974321  gönderen norcuron
 25.08.2017 - 14:36:25
nuretta yazdı:
dranestezi26 yazdı:
artefacta yazdı:aile hekimi lafını duyar duymaz oturduğu yerde 1 metre sıçrayan halk sağlıkçıların da bi filmini çekmeliler.
Soz soyledi bal kabagi
hocam aile hekımlıgı gibi bi sistem getiriyorsan orda misafir hasta kavramı olmaz.sadece il dısı hastayı ve aciliyet arz eden durumlar hariç tutuyorum.çünkü aile hekimliğinde sistem sadece kendi nufusunun saglık hizmetleri ile ilgilenmek üzerine kurulu.öyle ki adam çocugunu izleme getirmiyor sen telefon açıyorsun getirmiyor evine gidiyorsun.böyle hizmet vereceksen misafir hastaya da bak şeklinde bi yaptırım uygulayamazsın.çünkü misafir hastaya hizmet diyince işin içine herşey girer.ucu bucağı yok.adam başka bi ilçeden hatta komşu mahalleden gelip ehliyet raporu almak ister istirahat raporu almak ister hatta yanında arkadaşını getirir bu da misafir der.eğer her gelene bakacaksan eski sağlık ocagı sistemi cok daha adil bence.ücretini baskası alırken hizmeti başkası vermemiş olur.ki bazı ilçeler var sürekli göç alıyor.mesela tatil beldeleri.burda yazın belki gunde 100 hasta bakan aile hekımı vardır.sence bu haksızlık değil mi?
olayı çok güzel özetlemişsin

herkese bakılacaksa o zaman kaldır aile hekimliğini herkese bakalım..

hem şu hastalardan sorumlusun aşılarını takip et evine git vs de. hemde her gelene bakacaksın...böyle bir sistem olabilir mi?

bana enjektör gazlı bez ilaç vs almam için 4000 kişilik ödenek veriyosun..eee ben bu ödenekle herkesin pansumanını yapacağım öyle mi? labaratuar limiti 5000tl aşarsan soruşturma yersin diyosun..bi taraftanda herkese bakacaksın diyorsun? olur mu arkadaş?

önce yönetmeliği değiştir sonra bakalım

kişi il dışındaysa misafir olarak bakıyoruz zaten. ama kişinin kaydı il içinde başka bir aile hekimine kayıtlıysa tabiki bakmayız..

yönetici için herkese bakılmalı çünkü herkese bakarsan şikayet olmaz şikayet olmayıncada yönetici tayfası özellikle alt tabakadaki yönetici takımı rahat eder
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974332  gönderen dranestezi26
 25.08.2017 - 14:56:22
artefacta yazdı:1 senelik eğitim döneminde okul aşılarını bitiremezler, yapacakları da bir asm'nin 3-4 ayda yaptığı aşı sayısı kadar, kitle aile hekimine. tsm doktoru izne çıkar, filyasyonları kitle aile hekimine. ildeki kanser taramalarının % 95 ini asmler yapar, sayılarımız çok düşük derler. bi kere de sen kalk o koltuktan da sahaya çık. görev tanımız içinde koltuğa yapışana kadar oturmak var heralde sevgili pek gerekli arkadaşların
Sen nerede yasiyorsun uzayda mi.yapilan asi aile hwkiminin 3 4 ayda yaptigi asi kadarmis.avuc ici kadar personelle 6 bin asiyi 25 gunde yaptim ben.senin 6 bin asi yaptigini hic sanmiyotum.ketem icin petsonelim koy koy geziyor.her yerde tanitim standi aciyoruz.aile hekiminin bize katkisi %10 degil.gunde yazdigin 20 30 receteyi is diye anlatma bana.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974351  gönderen artefacta
 25.08.2017 - 15:26:53
dranestezi26 yazdı:
artefacta yazdı:1 senelik eğitim döneminde okul aşılarını bitiremezler, yapacakları da bir asm'nin 3-4 ayda yaptığı aşı sayısı kadar, kitle aile hekimine. tsm doktoru izne çıkar, filyasyonları kitle aile hekimine. ildeki kanser taramalarının % 95 ini asmler yapar, sayılarımız çok düşük derler. bi kere de sen kalk o koltuktan da sahaya çık. görev tanımız içinde koltuğa yapışana kadar oturmak var heralde sevgili pek gerekli arkadaşların
Sen nerede yasiyorsun uzayda mi.yapilan asi aile hwkiminin 3 4 ayda yaptigi asi kadarmis.avuc ici kadar personelle 6 bin asiyi 25 gunde yaptim ben.senin 6 bin asi yaptigini hic sanmiyotum.ketem icin petsonelim koy koy geziyor.her yerde tanitim standi aciyoruz.aile hekiminin bize katkisi %10 degil.gunde yazdigin 20 30 receteyi is diye anlatma bana.
yaşadığım yer önemli değil hocam, önemli olan zihniyet

Re:

#3974358  gönderen v4patron
 25.08.2017 - 15:36:30
dranestezi26 yazdı:
v4patron yazdı:
dranestezi26 yazdı: senin 3 te birin parana 3 te birlik hizmet veriliyor merak etme gereksiz insan
Ben sana hakaret etmedim.
Parayla işin korelasyonu ne alaka?
Ama senin gibi birine bırak elini güç vermeyi; gütsün diye koyun bile vermemeli.
Ezikliğini her başlıkta belli etme.
Elime dusersen nasil koyun guttugumu gosteririm sana.benle ugrasma cok pis ayar oluyorum sana.sonu kotu olacak
Sen kimsin de ben senin eline düşecem acaba😂
Senin gibi klavye delikanlılarını biz çok gördük😉
İşte halk sağlıkcılar böyle ,aynen devam aslan parçası👍
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974359  gönderen the_dr
 25.08.2017 - 15:37:05
oran sallamasyon mu , verilere mi dayanıyor ?

verilere dayanıyorsa oradaki tüm meslektaşlarıma saygılarımı sunarım. çalıştığım ilçede bırak tarama yapmayı bari ketem e yönlendirin diye yalvaracağız neredeyse.

Re:

#3974360  gönderen v4patron
 25.08.2017 - 15:39:19
zaten herkes gömmüş bide ben üstelemeyeyim yazıktır küçük enişteye

Re:

#3974378  gönderen hvmdr
 25.08.2017 - 16:07:38
artefacta yazdı:aile hekimi lafını duyar duymaz oturduğu yerde 1 metre sıçrayan halk sağlıkçıların da bi filmini çekmeliler.
+111111
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7