Çarşamba , Aralık 11 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974089  gönderen ersin584
 25.08.2017 - 00:01:09
dranestezi26 yazdı:misafir hasta kavramı kesinlikle düzeltilmeli.Aile hekimine ben buna bakmam şuna bakmam fırsatı verilmemeli.Başvuran her hastaya gerekliyse,yasal olmayan bir işlem değilse bakma zorunluluğu yasal olarak getirilmeli.Saha izlemi yapmayan aile hekimleri,esnek mesai yapmayan aile hekimlerine ciddi yaptırımlar getirilmeli.Aile hekimleri karşısında yetki anlamında idarecilerin eli ciddi anlamda güçlendirilmeli.Şu anki halde yeterli düzeyde kanuni yetki yok
MİSAFİR HASTA DİYE BİR KAVRAM YOK. BİRİLERİNİN GLUTEUSUNDAN UYDURDUĞU BİRŞEY BU. ÖNCE OKU ADAM OL. AİLE HEKİMİ KANUNDA KENDİSİNE BÖYLE BİR SORUMLULUK VERİLMİYORSA ELBETTE BAKMAZ. SEN KİM OLUYORSUN MİLLETİ ADAM EDECEKSİN. OKURKEN BİLE SİNİRLENİYORUM. SAÇMA SALKA ADAMLARLA BURDA UĞRAŞIYORUZ .

Re:

#3974129  gönderen deoksiriboz
 25.08.2017 - 07:04:14
khk çıktı. kurumlar birleşti. Bana kalırsa aile hekimliğini nüfus bazlı sözleşme sisteminden çıkarıp düz memurluğa dönüştürmeleri gerek ki buna yönelik çalışmaların da sinyalleri geliyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3974168  gönderen exitasyon
 25.08.2017 - 09:43:17
dogan1907 yazdı:Anlamadığım diğer bir nokta cari gider her ay veriyorlar aile hekimine harcarsan harca, harcamazsan yanına kalsın diyorlar ondan sonra ASM ler bakımsızlıktan harabeye dönüyor özellikle entegre hastanelerdeki aile hekimleri elektrik parası yok, su
parası yok, malzeme parası yok, jenarötörü, mazotu vs devletten verirlerse 3 kuruş kira veriyorlar, hizmetli tutanını hiç görmedim. Daha da sorsan harcamaları çok oluyormuş para yetmiyormuş.
Denetimler var o şekilde yapsmazsiniz yilda 2 defa denetim oluyor. Tsm de gelip habersiz denetleyebilir. Ayrica çalistirdiginiz kişilerin zaten her denetimde sigortası vs yatirdiniz mi diye denetleniyor.

Re:

#3974188  gönderen xkefali
 25.08.2017 - 10:28:19
dranestezi26 yazdı:
dr_unblocked yazdı:
dranestezi26 yazdı:misafir hasta kavramı kesinlikle düzeltilmeli.Aile hekimine ben buna bakmam şuna bakmam fırsatı verilmemeli.Başvuran her hastaya gerekliyse,yasal olmayan bir işlem değilse bakma zorunluluğu yasal olarak getirilmeli.Saha izlemi yapmayan aile hekimleri,esnek mesai yapmayan aile hekimlerine ciddi yaptırımlar getirilmeli.Aile hekimleri karşısında yetki anlamında idarecilerin eli ciddi anlamda güçlendirilmeli.Şu anki halde yeterli düzeyde kanuni yetki yok
aile hekimliği yarı özel bi kurum,,idarecinin ne kadar yaptırımı olabilir
Yanlis olan o zaten.yap tsm baskanini idari disiplin amirleri.Al ellerinden sozlrsmeli statuyu.buyuk sorun cozulur zaten
yapma yaa öyle mi yapsınlar? size de tatmin lazım öyle mii sen ağababası mısın da ona şöyle yapsınlar buna böyle yapsınlar diye racon kesiyosun burda? senin ne artın var ki aile hekimini ezmeye emrin atına alıp her dediğini yaptırmaya çalışasın?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974198  gönderen dranestezi26
 25.08.2017 - 10:42:19
xkefali yazdı:
dranestezi26 yazdı:
dr_unblocked yazdı: aile hekimliği yarı özel bi kurum,,idarecinin ne kadar yaptırımı olabilir
Yanlis olan o zaten.yap tsm baskanini idari disiplin amirleri.Al ellerinden sozlrsmeli statuyu.buyuk sorun cozulur zaten
yapma yaa öyle mi yapsınlar? size de tatmin lazım öyle mii sen ağababası mısın da ona şöyle yapsınlar buna böyle yapsınlar diye racon kesiyosun burda? senin ne artın var ki aile hekimini ezmeye emrin atına alıp her dediğini yaptırmaya çalışasın?
Boylesi cok iyi degil mi.Isinize gelince 657 lusinuz,isinize gelince sozlesmelisiniz.Sistemin aciklarini super kullaniyorsunuz.Sunu da soyleyim bunu tum aile hekimleri icin soylemiyorum.Allahtan korkup,evine helal lokma goturebilmek icin,vatandas madur olmasin,idareciler de zora gormesin bos yere diye dusunen super aile hekimleri var.Bazisi da var musafir hasta bakmam,asker bakmam,rapor vermem,esnek mesaimi aksatirim,mesaiye gec gelir erken giderim,defin tutmam.Esas bunlar sistemin agababalari.Benim sozum bu sekilde calusanlara.Bunlari yapana da hak veriyorsan ne diyim sana
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974199  gönderen dranestezi26
 25.08.2017 - 10:49:34
ersin584 yazdı:
MİSAFİR HASTA DİYE BİR KAVRAM YOK. BİRİLERİNİN GLUTEUSUNDAN UYDURDUĞU BİRŞEY BU. ÖNCE OKU ADAM OL. AİLE HEKİMİ KANUNDA KENDİSİNE BÖYLE BİR SORUMLULUK VERİLMİYORSA ELBETTE BAKMAZ. SEN KİM OLUYORSUN MİLLETİ ADAM EDECEKSİN. OKURKEN BİLE SİNİRLENİYORUM. SAÇMA SALKA ADAMLARLA BURDA UĞRAŞIYORUZ .
Adamin canini sikma.Beni sap sup konusup yoldan cikarma.Once insan ol insan gibi yaz.Klavye delikanliligi yapma burada.Musafir hasta bal gibi de var.Yok diyen sen ve o meshur derneginiz.yok benim kanunumda yazmiyor,yok o yonetmelikte var bilmem ne diye sacmaliyip duruyorsunuz.Sen ve senin zihniyetindeki yapmayuz etmeyuz,o benim gorevim degil bu benim gorevim degil diyen aile hwkimleri yuzunden sistem islemiyor.Hersey yaxiyla kanunla olmaz.Herseyi tam mi yapiyorsun da insiyatif kullanma durumun oldugunda isi kanunlara yikiyorsun.Bazen is yurusun diye fedakarlik getekir ama kime anlatiyorsun.Insan olana laf anlatılır
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974260  gönderen artefacta
 25.08.2017 - 12:12:30
aile hekimi lafını duyar duymaz oturduğu yerde 1 metre sıçrayan halk sağlıkçıların da bi filmini çekmeliler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974261  gönderen artefacta
 25.08.2017 - 12:18:33
v4patron yazdı:
tsm lere ne yapmalı hocam kahvaltı ve çay partilerini saat 11 e kadar uzatalım mı?
ahahah hocam ilk çalıştığım yeri hatırlattınız :lol: öğlene kadar kahvaltı + çay + gıybet faslı bitmezdi. sonra hadi öğle arasına çıkalım, öğleden sonra da günlük 1 saatlik işlerini yapıp bugün de ne yorulduk be diyip 4 buçukta çıkaralardı :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3974262  gönderen dranestezi26
 25.08.2017 - 12:33:49
artefacta yazdı:aile hekimi lafını duyar duymaz oturduğu yerde 1 metre sıçrayan halk sağlıkçıların da bi filmini çekmeliler.
Soz soyledi bal kabagi

Re:

#3974273  gönderen nuretta
 25.08.2017 - 13:32:56
dranestezi26 yazdı:
artefacta yazdı:aile hekimi lafını duyar duymaz oturduğu yerde 1 metre sıçrayan halk sağlıkçıların da bi filmini çekmeliler.
Soz soyledi bal kabagi
hocam aile hekımlıgı gibi bi sistem getiriyorsan orda misafir hasta kavramı olmaz.sadece il dısı hastayı ve aciliyet arz eden durumlar hariç tutuyorum.çünkü aile hekimliğinde sistem sadece kendi nufusunun saglık hizmetleri ile ilgilenmek üzerine kurulu.öyle ki adam çocugunu izleme getirmiyor sen telefon açıyorsun getirmiyor evine gidiyorsun.böyle hizmet vereceksen misafir hastaya da bak şeklinde bi yaptırım uygulayamazsın.çünkü misafir hastaya hizmet diyince işin içine herşey girer.ucu bucağı yok.adam başka bi ilçeden hatta komşu mahalleden gelip ehliyet raporu almak ister istirahat raporu almak ister hatta yanında arkadaşını getirir bu da misafir der.eğer her gelene bakacaksan eski sağlık ocagı sistemi cok daha adil bence.ücretini baskası alırken hizmeti başkası vermemiş olur.ki bazı ilçeler var sürekli göç alıyor.mesela tatil beldeleri.burda yazın belki gunde 100 hasta bakan aile hekımı vardır.sence bu haksızlık değil mi?

#3974274  gönderen nuretta
 25.08.2017 - 13:36:45
ayrıca halk saglıgı uzmanı olunca bambaşka bişey mi oluyosunuz anlamadım.hasta görmediğiniz için heralde birdenbire millet hizmet lafları dilinize dolanıyor :) o kadar meraklıysanız buyrun hizmet de millet de burda aile hekimliğinde bolca var.kapımıza hergun yüzlerce adam dayanıyor buyrun bi ucundan da siz tutun :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3974275  gönderen drcemkcmz
 25.08.2017 - 13:37:05
sadece aile hekimliği için mi düzenleme getirilip film çekildi :) nöbet ücretlerinden haber yok mu ki 8O

Re:

#3974276  gönderen drmurat08
 25.08.2017 - 13:37:47
dranestezi26 yazdı:
ersin584 yazdı:
Adamin canini sikma.Beni sap sup konusup yoldan cikarma.Once insan ol insan gibi yaz.Klavye delikanliligi yapma burada.Musafir hasta bal gibi de var.Yok diyen sen ve o meshur derneginiz.yok benim kanunumda yazmiyor,yok o yonetmelikte var bilmem ne diye sacmaliyip duruyorsunuz.Sen ve senin zihniyetindeki yapmayuz etmeyuz,o benim gorevim degil bu benim gorevim degil diyen aile hwkimleri yuzunden sistem islemiyor.Hersey yaxiyla kanunla olmaz.Herseyi tam mi yapiyorsun da insiyatif kullanma durumun oldugunda isi kanunlara yikiyorsun.Bazen is yurusun diye fedakarlik getekir ama kime anlatiyorsun.Insan olana laf anlatılır
anestezi hocama katılıyorum.herjes elini taşın altına koyacak

Re:

#3974277  gönderen nuretta
 25.08.2017 - 13:40:05
drcemkcmz yazdı:sadece aile hekimliği için mi düzenleme getirilip film çekildi :) nöbet ücretlerinden haber yok mu ki 8O
burdaki filmini çekmek deyimi ipini çekmek gibi bişey bence :D iyi bişey değil gibi .yine sevinilecek bişey yok yani :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7