Pazar , Ağustos 18 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Sağlık Bakanı Demircan, aile hekimliği ile ilgili çalışma yürüttüklerini, düzeltilmesi gereken noktalar varsa bunların hekimlerin de görüşleri alınarak düzeltileceğini belirtti.

Sağlık Bakanı: 'Aile hekimliğinin filmini çekiyoruz'

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye'de hizmet veren 24 bin aile hekimi olduğunu belirterek, "Şimdi geriye döndük, aile hekimliğinin de filmini çekiyoruz. Orada da düzeltilmesi gereken noktalar var mı? Verimliliği artırmamız için ne yapmamız lazım? Aile hekimi olarak çalışan arkadaşlarımızın da görüşünü alarak onlarla birlikte yapmamız gereken bir şey varsa tekrar ele alacağız, verimliliği artıracağız." dedi.

Demircan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ETÜ Teknoloji Merkezini ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette Bakan Demircan'a, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da eşlik etti.

Sağlıkta önemli adımlar atıldığını ve bugüne kadar atılan bu adımları da devam ettirmek istediklerini vurgulayan Demircan, şehir hastanelerinin de donanımlarını yerli üretimle karşılamak istediklerini söyledi.

Bakan Demircan, sağlıkta yeni düzenlemelerin yer alacağı yeni kanun hükmündeki kararnamenin de önümüzdeki günlerde çıkmasını beklediklerini ifade etti.

Demircan, bir gazetecinin aile hekimliğine ilişkin ne tür düzenlemeler yapılacağını sorması üzerine şunları kaydetti :

"Aile hekimliği Türkiye'de 24 bin doktorun hizmet verdiği birinci basamak sağlık hizmetidir. Önemli bir alan ve önemli bir hizmet kademesi. Bu hizmet kademesinde de verimliliği yakalamak zorundayız. Şimdi geriye döndük aile hekimliğinin de filmini çekiyoruz. Orada da düzeltilmesi gereken noktalar var mı? Verimliliği artırmamız için ne yapmamız lazım? Aile hekimi olarak çalışan arkadaşlarımızın da görüşünü alarak onlarla birlikte yapmamız gereken bir şey varsa tekrar ele alacağız, verimliliği artıracağız."
Kullanıcı avatarı

#3973670  gönderen dr_sinaps
 24.08.2017 - 14:45:02
Hocam bi de emar çeksek?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3973678  gönderen norcuron
 24.08.2017 - 15:00:13
düzeltilmesi gereken çok nokta var;

saçma sapan izlemler yapılmamalı onun yerine hpv taraması ggk taraması gibi daha faydalı işlere zaman ayrılmalı...
-obezite izlem
-15-49kadın izlem vs bunların hiçbir amacı yok..izlediğin zaman ne oluyor..hiçbişey..Oysa kanser taramaları çok önemli... adama hpv taraması yapıyon pozitif çıkıyor hastaneye yönlendiriyon hayatı kurtuluyor...ggk taraması yapıyon erken evrede barsak kanserini yakalıyon..2-3defa yakaladım...resmen hayat kurtarıyosun...

hasta rpt işlemleri yeniden düzenlenmeli
-kişiye rapor verildiyse ilacını eczaneden 1 yıl boyunca yazdırmadan alsın..gereksiz bir iş yükü oluyor..hasta göz tansiyonu, ilacını ben yazıyorum..ne alaka arkadaş benim alanım değil müdahale edemem karışamam bana niye yazdırıyon..

bebek aşılamaları çok iyi oturdu bunu yetişkin aşılamalarıyla devam ettirebilirler

ASM lerin işletmesi aile hekimlerinden alınmalı, bazen o kadar çok saçma sapan işle uğraşıyoruz ki..boyacı bul, elektrikçi bul personel işten ayrılır yeni personel bul tazminat öde su gideri tıkanır sucuyu çağır vs...benim hiç hoşuma gitmiyor bu işler..

tahlil tetkik genişletilmeli mesela inr bakamıyoruz bakabilmeliyiz...hastanelerdeki tahlil ve tetkik sonuçlarını görebilmeliyiz...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3973679  gönderen majezik
 24.08.2017 - 15:00:47
aile hekimliğini düzgün yapın.
en az 10 hekimli yer olsun.
acil laboratuvar,röntgen,psikolog ,diyetisyen,diş tabibi olsun.

bi de tek asmdeki şu jeneratör zorunluluğu kalksın,her hafta elektrikler gidiyor ,arabam bu kadar yakıt içmiyor.
Kullanıcı avatarı

#3973681  gönderen Kaserya
 24.08.2017 - 15:03:11
norcuron yazdı:düzeltilmesi gereken çok nokta var;

saçma sapan izlemler yapılmamalı onun yerine hpv taraması ggk taraması gibi daha faydalı işlere zaman ayrılmalı...
-obezite izlem
-15-49kadın izlem vs bunların hiçbir amacı yok..izlediğin zaman ne oluyor..hiçbişey..Oysa kanser taramaları çok önemli... adama hpv taraması yapıyon pozitif çıkıyor hastaneye yönlendiriyon hayatı kurtuluyor...ggk taraması yapıyon erken evrede barsak kanserini yakalıyon..2-3defa yakaladım...resmen hayat kurtarıyosun...

hasta rpt işlemleri yeniden düzenlenmeli
-kişiye rapor verildiyse ilacını eczaneden 1 yıl boyunca yazdırmadan alsın..gereksiz bir iş yükü oluyor..hasta göz tansiyonu, ilacını ben yazıyorum..ne alaka arkadaş benim alanım değil müdahale edemem karışamam bana niye yazdırıyon..

bebek aşılamaları çok iyi oturdu bunu yetişkin aşılamalarıyla devam ettirebilirler

ASM lerin işletmesi aile hekimlerinden alınmalı, bazen o kadar çok saçma sapan işle uğraşıyoruz ki..boyacı bul, elektrikçi bul personel işten ayrılır yeni personel bul tazminat öde su gideri tıkanır sucuyu çağır vs...benim hiç hoşuma gitmiyor bu işler..

tahlil tetkik genişletilmeli mesela inr bakamıyoruz bakabilmeliyiz...hastanelerdeki tahlil ve tetkik sonuçlarını görebilmeliyiz...
Kesinlikle rpt olayı benim kanayan yaram. Bugün baktığım hasta sayısı 54, muayene 10u bulmamıştır. Hepsi bayram giriyor diye ilaç yazdırmaya gelmiş. Yaklaşık bir 20tanesini ise zaten hiç görmedim; o yatalak, felçli, yaşlı; hemşire hnmın ben biliyorum o hastayı dedği kişiler.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3973700  gönderen dranestezi26
 24.08.2017 - 15:34:40
misafir hasta kavramı kesinlikle düzeltilmeli.Aile hekimine ben buna bakmam şuna bakmam fırsatı verilmemeli.Başvuran her hastaya gerekliyse,yasal olmayan bir işlem değilse bakma zorunluluğu yasal olarak getirilmeli.Saha izlemi yapmayan aile hekimleri,esnek mesai yapmayan aile hekimlerine ciddi yaptırımlar getirilmeli.Aile hekimleri karşısında yetki anlamında idarecilerin eli ciddi anlamda güçlendirilmeli.Şu anki halde yeterli düzeyde kanuni yetki yok
Kullanıcı avatarı

Re:

#3973704  gönderen doncorleone
 24.08.2017 - 15:37:10
majezik yazdı:aile hekimliğini düzgün yapın.
en az 10 hekimli yer olsun.
acil laboratuvar,röntgen,psikolog ,diyetisyen,diş tabibi olsun.

bi de tek asmdeki şu jeneratör zorunluluğu kalksın,her hafta elektrikler gidiyor ,arabam bu kadar yakıt içmiyor.
bakan olacak adamsın:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3973712  gönderen v4patron
 24.08.2017 - 15:49:47
dranestezi26 yazdı:misafir hasta kavramı kesinlikle düzeltilmeli.Aile hekimine ben buna bakmam şuna bakmam fırsatı verilmemeli.Başvuran her hastaya gerekliyse,yasal olmayan bir işlem değilse bakma zorunluluğu yasal olarak getirilmeli.Saha izlemi yapmayan aile hekimleri,esnek mesai yapmayan aile hekimlerine ciddi yaptırımlar getirilmeli.Aile hekimleri karşısında yetki anlamında idarecilerin eli ciddi anlamda güçlendirilmeli.Şu anki halde yeterli düzeyde kanuni yetki yok
tsm lere ne yapmalı hocam kahvaltı ve çay partilerini saat 11 e kadar uzatalım mı?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3973722  gönderen dranestezi26
 24.08.2017 - 15:59:13
v4patron yazdı:
dranestezi26 yazdı:misafir hasta kavramı kesinlikle düzeltilmeli.Aile hekimine ben buna bakmam şuna bakmam fırsatı verilmemeli.Başvuran her hastaya gerekliyse,yasal olmayan bir işlem değilse bakma zorunluluğu yasal olarak getirilmeli.Saha izlemi yapmayan aile hekimleri,esnek mesai yapmayan aile hekimlerine ciddi yaptırımlar getirilmeli.Aile hekimleri karşısında yetki anlamında idarecilerin eli ciddi anlamda güçlendirilmeli.Şu anki halde yeterli düzeyde kanuni yetki yok
tsm lere ne yapmalı hocam kahvaltı ve çay partilerini saat 11 e kadar uzatalım mı?
senin 3 te birin parana 3 te birlik hizmet veriliyor merak etme gereksiz insan

Re:

#3973723  gönderen aster
 24.08.2017 - 16:00:52
sayın bakanımız sürekli film çekiyoruz tahlil yapıyoruz diye açıklama yapıyor. inşallah yanlış teşhise kurban gitmeyiz.

Re:

#3973726  gönderen Brenilya
 24.08.2017 - 16:05:15
aster yazdı:sayın bakanımız sürekli film çekiyoruz tahlil yapıyoruz diye açıklama yapıyor. inşallah yanlış teşhise kurban gitmeyiz.
Zeka kokan bir yorum. Takdir ettim hocam sizi.

Re:

#3973736  gönderen deoksiriboz
 24.08.2017 - 16:20:42
Tabi recep akdağ gidince koruyucu melekleri de gitmiş oldu. Bakalım neler olacak.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3973738  gönderen v4patron
 24.08.2017 - 16:22:46
dranestezi26 yazdı:
v4patron yazdı:
Ben sana hakaret etmedim.
Parayla işin korelasyonu ne alaka?
Ama senin gibi birine bırak elini güç vermeyi; gütsün diye koyun bile vermemeli.
Ezikliğini her başlıkta belli etme.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3973769  gönderen dranestezi26
 24.08.2017 - 17:12:45
v4patron yazdı:
dranestezi26 yazdı:
v4patron yazdı: tsm lere ne yapmalı hocam kahvaltı ve çay partilerini saat 11 e kadar uzatalım mı?
Ben sana hakaret etmedim.
Parayla işin korelasyonu ne alaka?
Ama senin gibi birine bırak elini güç vermeyi; gütsün diye koyun bile vermemeli.
Ezikliğini her başlıkta belli etme.
Elime dusersen nasil koyun guttugumu gosteririm sana.benle ugrasma cok pis ayar oluyorum sana.sonu kotu olacak
Kullanıcı avatarı

Re:

#3973778  gönderen Kaserya
 24.08.2017 - 17:28:28
Hocalarım, dostlarım, yurtdaşlar ve pek değerli romalılar!

Birbirimizi yemek yerine bakanlığın çektiği konulu filmlere (*swh) mi odaklansak acaba? Hem de bu kez başrolde aile hekimleri. Uu beybisi 😏

Naçizane fikir belirttim. Hepinizi seviyorum. Pıtırcık'ın selamı var.

Şaka şaka. Hepinizden tiksiniyorum. En çok ösymyi yökü bi de il sağlık müdürümüzü seviyorum. Canım müdürümün eşine dostuna bilhassa o zat-ı muhtemen şahanelerine sevgiler.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7