Cuma , Ağustos 23 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

Re:

#3948716  gönderen medicaldoc
 20.07.2017 - 18:59:05
jednanamilion yazdı:Abubakar mi mustafa pektemek mi gibi olmuş. .
MESSİ LAZIM

Re:

#3948719  gönderen cogan
 20.07.2017 - 19:01:18
ekmek kadayıfı mı fıstıklı şöbyet mi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948722  gönderen jednanamilion
 20.07.2017 - 19:03:41
medicaldoc yazdı:
jednanamilion yazdı:Abubakar mi mustafa pektemek mi gibi olmuş. .
MESSİ LAZIM
Tibbin messisi bence dermadir

Re:

#3948723  gönderen cogan
 20.07.2017 - 19:03:55
cogan yazdı:ekmek kadayıfı mı fıstıklı şöbyet mi
şöbyet olsa da yesek

Re:

#3948734  gönderen knight
 20.07.2017 - 19:11:54
v4patron yazdı:Şimdi herkesi alıntılayıp yazamadım kusura bakmayın ama teveccüh etmiş fikirrlerinizi yazmışsınız.
Öncelikle spesifik istediği bi bölüm olmayan,tus da her branşa gidebilecek bi puan alan , en mantıklısının radyoloji olduğuna karar vermiş,periferde acilde de çalışmış aile hekimliği yapan,eski mezun(30 a dayandık sayılır:))
bir kulum:)
Radyonun eksisinden bahsetmekten ziyade her branşın salt iyi veya kötü olmadığını söylemek istedim aslında.Ben de analiz ettiğimde sanki en az kötü veya en optimum branş.Ama benden kaynaklı bi durummu bilemiyorum.Aile hekimliğnde güzel sayılabilecek bir il merkezinde yaşayarak kabul edilebilir yol yaparak gayet mutlu yaşıyorum.Asistanlığın maddi kaybı çok düşündüryor hatta af buyurun acaba rahat mı batıyor diyorum.
Netleştiremediğim soru aslında şu arkadaşlar ; acaba biz doktorlar çok mu koşullanıyoruz bazı şeylere,yani tus du uzmanlıktı derken bu dayatmalar gerçekte ne kadar yerinde?
Ben dürüst olayım,hayal edilen bi puan aldıımı öğrendim ve ben de hayal edemzdim ukalalık yapmıoyorum yanlış anlaşılmasın amma velakin oley süper moduna giremedim başladı telaşe o mu olsun bu mu olsun....Hayatımın daha güzel olacağı,sınav bitsin şunları yapacağım dediğim şeyler vardı ;yaptım da ama hiç de öyle olmadı mutluluk işleri,hatta daha stresli bir hal aldım.En revaçta branşların uzmanlarına bkasan onlar da apayrı şikayetler.Bana aile hekimliğini soraana ben kötü demem mesela.Çünkü kötü değil yani evrak işleri falan filan denilyor ama kusura bakmayalım onları da yapmazsak ne yapıcaz,kötü ve zor yanı var ama adı üstünde bu iş ve keyifli bişey olmak zorunda olsa karşılığnda para verilmez.maaş mevzusuna girmiorum Tr şartlarında gayet iyi.
Ayrıca uzman olun ne olursa olsun fikrini doğru ve sağlıklı bulmuyorum.mesela bir acil tıp yapanlar... Allah sabırlar versin ben pratisyenliği seçerdim acil uzmanı olmaktansa.
Laf uzadı şunu da söleyim daha az puan alsam ne güzel kbb altına orto yazıp geçerdim kbb gelir mi diye heyecanlanırdım😂
Radyoloji özelinde ise invaziv kısmı çok etkileyici ve tatminkar floroskopi kısmı sıkıntı bir tek ama dediğim gibi salt iyi diye bişey yok malesef.Ortalama bir uzmman ne derece yapabilir o da ayrı konu tabi
..
Ayrıca mesela ben araştırma döneminde köklü üniversitelerde bile eğitimin pek de ederinde olmadığını en azından ağız tadıyla trafikte koşturmada boğulmadan yaşancak bi il aradm.
Hocam ben sormak istediğinizi anladım sanırım. Radyolojiden ziyade kendi özelinizde sormuşsunuz soruyu. Açıkçası dediğiniz gibi radyoloji dahil her bölümde asistanlığın sıkıntıları var, daha sonra da mecburi hizmet var. Yani bir radyoloji uzmanı olarak kesin radyoloji diyemem o yüzden. Kendi açınızdan artılarını eksilerini tartmanız lazım ama zor bir karar. Hayırlısı olur umarım sizin açınızdan.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948937  gönderen dranestezi26
 20.07.2017 - 21:47:12
tabipibrahim yazdı:
dranestezi26 yazdı:O puana niye radyoloji.hocam etme tutma.yaz cildiyeyi.asistanligi yatis,uzmanligi rahat.Doneri super.mecburiyi bitir ac bir guzellik estetik merkezi keyfine bak.Hem cok para kazan hem de etrafinda hep bakimli kadinlar olsun😁ben halk sagligi uzmaniyim,bir tek cildiye icin birakirim halk sagligini.Benim icin uzman olmak icin ugrasilacak tek brans cildiyedir.
etrafta bakımlı bayanlar için dermatoloji öneriyorsun, çok geniş bir vizyonun varmış hocam
Niye be hocam hergun dotlu gobekli hanzolarla ugrasacagima bakimli kadinlar olsun😁
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3949011  gönderen kaany06
 20.07.2017 - 23:06:38
hrnnnn7 yazdı:
captain88 yazdı:
kaany06 yazdı:Radyolojide gelişen teknolojiyle insana ihtiyaç azalacaktır.radyologun tek görevi biyokimyacı gibi rapor onaylamak olacaktır.cerrahileri tercih edin hocam.
Kaç yılda??
guzel hikaye:) cerrahide yazmayin daha simdiden gazide uroloji amelliyatlarini da vinci adli robot yapior;)
Bu konular ciddi biçimde konuşulan konular.

Re:

#3949014  gönderen Lou_salome
 20.07.2017 - 23:10:10
Radyoloji bitmiş

#3949033  gönderen coo_ll_ook
 20.07.2017 - 23:45:09
Şimdi hocam 30 a merdiven dayamışsın hiç çocuktan bahsetmemişsin demek ki çocuğun yok, evli olma ihtimalin yüksek gibi. 4 yıl radyo 2 yıl mecburi 6 yıl demek bu da seni 35 yaşında anca bir ilde en erken sabit olarak kalanileceğin yaşı gösterir. İl değiştirmek zor bir iştir tekrar tanı ısın sev falan meşakatli işler. Bunun yanında maddi kaybın da olacak. Aynı zamanda zorlandığın durumlar da olacak. Zor karar ama radyplojiyi kazanmışsın gitmessen ömür boyu aklını kemirir o yüzden mutlaka git..

#3949034  gönderen coo_ll_ook
 20.07.2017 - 23:45:11
Şimdi hocam 30 a merdiven dayamışsın hiç çocuktan bahsetmemişsin demek ki çocuğun yok, evli olma ihtimalin yüksek gibi. 4 yıl radyo 2 yıl mecburi 6 yıl demek bu da seni 35 yaşında anca bir ilde en erken sabit olarak kalanileceğin yaşı gösterir. İl değiştirmek zor bir iştir tekrar tanı ısın sev falan meşakatli işler. Bunun yanında maddi kaybın da olacak. Aynı zamanda zorlandığın durumlar da olacak. Zor karar ama radyplojiyi kazanmışsın gitmessen ömür boyu aklını kemirir o yüzden mutlaka git..

Re:

#3949037  gönderen dada
 20.07.2017 - 23:50:30
Bence de gitmeyip hep içini kemirmektense, gidip pişman olmak yeğdir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3949097  gönderen vvolcanoo
 21.07.2017 - 01:11:18
bence şehir sorunu yoksa kesinlikle gidilmeli. en kötü ihtimal istifa edip pratisyenliğe devam edersiniz.

Re:

#3949158  gönderen rmzn1
 21.07.2017 - 01:56:13
hanım göbeği mi vezir parmağı mı?

Re:

#3949165  gönderen dr_unblocked
 21.07.2017 - 02:01:53
kaany06 yazdı:
captain88 yazdı:
kaany06 yazdı:Radyolojide gelişen teknolojiyle insana ihtiyaç azalacaktır.radyologun tek görevi biyokimyacı gibi rapor onaylamak olacaktır.cerrahileri tercih edin hocam.
Kaç yılda??
Hocam, yapay zeka bugün bildiğimiz radyolojiyi değiştirecektir.Gelecekle radyologlara olan ihtiyaç devam eder. Ama ülkemizde yılda 180 civarı açılan kontenjan yapay zekanın işin içine girmesiyle arz talep dengesini bozabilir.

http://www.radiologybusiness.com/topics ... -radiology
çok diil bundan 10 yıl önce direk grafilerle işi götürüyodu hocalar,,sonra mr bt falan derken radyoloji parladı,ama teknoloji muazzam gelişiyo,geçen yabancı bi makale okudum bulamadım ama özetle deney aşamasında yeni nesil MR cihazından bahsediyo ve görüntü çekip ayırıcı tanıları hatta tanıyı koyuyo,,yani gelecek radyolojiyi bitirebilir bu bir gerçek,,zaten şuan tıp merkezleri dışardan uzaktan film yorumlatıyolar radyolog çalıştırmıyo bu ilerde radyologların düşük maaşa talim edeceğini gösteriyo