Salı , Ağustos 20 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

#3948356  gönderen mutevazibaskan
 20.07.2017 - 03:40:46
doncorleone yazdı:
mutevazibaskan yazdı:Hocam benim genel cerrahi hocamın bir sözü var her öğrencisine mezun ederken söyler:"en kötü uzmanlık en iyi pratisyenlikten iyidir." Radyoloji gibi hasta ile minimum maruziyeti olan, serviste hasta takip etme gibi bir durumu olmayan, gece vakti usg olmadıkça hastaneye bile gelmeden evindeki bilgisayardan mr veya ct raporlayabilecek kadar rahat bir bölümün uzmanlığına girebiliyorsan gir derim.Rapor kağıdının altına sorumluluk almadıklarını ifade eden bir not yazıyorlar ve gram sorumlulukları kalmıyor.Radyasyon tatili ile de yılda dinlenme süresi de gayet uzun. Tek kusuru radyoloji doktoru bir ağabeyimin dediği üzere çok okumak gerekiyor. Fırsatınız varsa radyolog olun derim.
başkan radyoloji tersine usg için çoook hasta görüyor ve sayıları arttıkça artık icapçı da olmaya başladılar.bilgi,nize
Hocam servis hastası yok ya o bile çok büyük kolaylık bence. Yoğun da olsa usg de hasta ile münasebeti en fazla 15 dk 😄

#3948368  gönderen v4patron
 20.07.2017 - 03:58:14
Bissinozis56 yazdı:Zaten radyolojiyi kazanmak için o kadar çalışmış, yazmayı kafasına koymuş birinin iç rahatlatmak için açtığı başlık gibi geldi bana. Ne bekliyordun başlığı açarken aile hekimliğine devam et denmesini mi? Hani tıp fakültesinde ben tıbbı bırakıcam diye gezinip okul derecesi yapan tipler olur ya aynı o kategori
He tatmin olayım diye açtım!Dostum bunu niye yapayım senin veya başkasının takdirine yok ihtiyacım Allah a şükür. Kabaca bi hesapla 5x12x6000=360000 tl yapar uzman da aile hekimi kadar alır.Ben 360 bine aylık 2,5 getirecek fix bi gelir sağlatırım al sana ekstrası.Bu basit bakışlı bi hesap olabilir ama bunlar realite.Bana mesleki tatminden bahsedebilirsin ama kvc ciye bypass için verilen ücreti pol den ver bakalım el sürüyor mu hastaya.Samimi bi şekilde yazmıştım bu yorumun üzdü böyle anlaşıldıysam ya yanlış anlattım ya da sen böyle anlamak istedin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948375  gönderen kizarmisekmek
 20.07.2017 - 04:24:44
radyoloji neden bu kadar popüler hiç anlamış değilim ftr yaz abi
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948377  gönderen safsalak
 20.07.2017 - 04:38:32
Bence radyolojiyi hobi olarak boş vakitlerde de yapabilirsniz. Bunun için internette bir sürü radyografik imaj içeen site var. Onlara bakıp teşhis koyarsınız. Para için de aile hekimlğine devam edersiniz.

Re:

#3948384  gönderen dada
 20.07.2017 - 05:00:19
v4patron yazdı:Şimdi herkesi alıntılayıp yazamadım kusura bakmayın ama teveccüh etmiş fikirrlerinizi yazmışsınız.
Öncelikle spesifik istediği bi bölüm olmayan,tus da her branşa gidebilecek bi puan alan , en mantıklısının radyoloji olduğuna karar vermiş,periferde acilde de çalışmış aile hekimliği yapan,eski mezun(30 a dayandık sayılır:))
bir kulum:)
Radyonun eksisinden bahsetmekten ziyade her branşın salt iyi veya kötü olmadığını söylemek istedim aslında.Ben de analiz ettiğimde sanki en az kötü veya en optimum branş.Ama benden kaynaklı bi durummu bilemiyorum.Aile hekimliğnde güzel sayılabilecek bir il merkezinde yaşayarak kabul edilebilir yol yaparak gayet mutlu yaşıyorum.Asistanlığın maddi kaybı çok düşündüryor hatta af buyurun acaba rahat mı batıyor diyorum.
Netleştiremediğim soru aslında şu arkadaşlar ; acaba biz doktorlar çok mu koşullanıyoruz bazı şeylere,yani tus du uzmanlıktı derken bu dayatmalar gerçekte ne kadar yerinde?
Ben dürüst olayım,hayal edilen bi puan aldıımı öğrendim ve ben de hayal edemzdim ukalalık yapmıoyorum yanlış anlaşılmasın amma velakin oley süper moduna giremedim başladı telaşe o mu olsun bu mu olsun....Hayatımın daha güzel olacağı,sınav bitsin şunları yapacağım dediğim şeyler vardı ;yaptım da ama hiç de öyle olmadı mutluluk işleri,hatta daha stresli bir hal aldım.En revaçta branşların uzmanlarına bkasan onlar da apayrı şikayetler.Bana aile hekimliğini soraana ben kötü demem mesela.Çünkü kötü değil yani evrak işleri falan filan denilyor ama kusura bakmayalım onları da yapmazsak ne yapıcaz,kötü ve zor yanı var ama adı üstünde bu iş ve keyifli bişey olmak zorunda olsa karşılığnda para verilmez.maaş mevzusuna girmiorum Tr şartlarında gayet iyi.
Ayrıca uzman olun ne olursa olsun fikrini doğru ve sağlıklı bulmuyorum.mesela bir acil tıp yapanlar... Allah sabırlar versin ben pratisyenliği seçerdim acil uzmanı olmaktansa.
Laf uzadı şunu da söleyim daha az puan alsam ne güzel kbb altına orto yazıp geçerdim kbb gelir mi diye heyecanlanırdım😂
Radyoloji özelinde ise invaziv kısmı çok etkileyici ve tatminkar floroskopi kısmı sıkıntı bir tek ama dediğim gibi salt iyi diye bişey yok malesef.Ortalama bir uzmman ne derece yapabilir o da ayrı konu tabi
..
Ayrıca mesela ben araştırma döneminde köklü üniversitelerde bile eğitimin pek de ederinde olmadığını en azından ağız tadıyla trafikte koşturmada boğulmadan yaşancak bi il aradm.
Madem ki hayal edilen puanın var, yaz iyi bir kbb yi, fasiyal plastik, Fess , kulak , baş boyun cerrahisini iyi öğrenebileceğin bir yer olsun, hem hastanın radyolojisi hem de cerrahisi birebir sende olsun. Kbb asistanken adam yerine konulduğun biryerde yapılırsa hem çok keyiflidir hem de tatmin eder.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948428  gönderen drockerkan
 20.07.2017 - 12:18:50
v4patron yazdı:Şimdi herkesi alıntılayıp yazamadım kusura bakmayın ama teveccüh etmiş fikirrlerinizi yazmışsınız.
Öncelikle spesifik istediği bi bölüm olmayan,tus da her branşa gidebilecek bi puan alan , en mantıklısının radyoloji olduğuna karar vermiş,periferde acilde de çalışmış aile hekimliği yapan,eski mezun(30 a dayandık sayılır:))
bir kulum:)
Radyonun eksisinden bahsetmekten ziyade her branşın salt iyi veya kötü olmadığını söylemek istedim aslında.Ben de analiz ettiğimde sanki en az kötü veya en optimum branş.Ama benden kaynaklı bi durummu bilemiyorum.Aile hekimliğnde güzel sayılabilecek bir il merkezinde yaşayarak kabul edilebilir yol yaparak gayet mutlu yaşıyorum.Asistanlığın maddi kaybı çok düşündüryor hatta af buyurun acaba rahat mı batıyor diyorum.
Netleştiremediğim soru aslında şu arkadaşlar ; acaba biz doktorlar çok mu koşullanıyoruz bazı şeylere,yani tus du uzmanlıktı derken bu dayatmalar gerçekte ne kadar yerinde?
Ben dürüst olayım,hayal edilen bi puan aldıımı öğrendim ve ben de hayal edemzdim ukalalık yapmıoyorum yanlış anlaşılmasın amma velakin oley süper moduna giremedim başladı telaşe o mu olsun bu mu olsun....Hayatımın daha güzel olacağı,sınav bitsin şunları yapacağım dediğim şeyler vardı ;yaptım da ama hiç de öyle olmadı mutluluk işleri,hatta daha stresli bir hal aldım.En revaçta branşların uzmanlarına bkasan onlar da apayrı şikayetler.Bana aile hekimliğini soraana ben kötü demem mesela.Çünkü kötü değil yani evrak işleri falan filan denilyor ama kusura bakmayalım onları da yapmazsak ne yapıcaz,kötü ve zor yanı var ama adı üstünde bu iş ve keyifli bişey olmak zorunda olsa karşılığnda para verilmez.maaş mevzusuna girmiorum Tr şartlarında gayet iyi.
Ayrıca uzman olun ne olursa olsun fikrini doğru ve sağlıklı bulmuyorum.mesela bir acil tıp yapanlar... Allah sabırlar versin ben pratisyenliği seçerdim acil uzmanı olmaktansa.
Laf uzadı şunu da söleyim daha az puan alsam ne güzel kbb altına orto yazıp geçerdim kbb gelir mi diye heyecanlanırdım😂
Radyoloji özelinde ise invaziv kısmı çok etkileyici ve tatminkar floroskopi kısmı sıkıntı bir tek ama dediğim gibi salt iyi diye bişey yok malesef.Ortalama bir uzmman ne derece yapabilir o da ayrı konu tabi
..
Ayrıca mesela ben araştırma döneminde köklü üniversitelerde bile eğitimin pek de ederinde olmadığını en azından ağız tadıyla trafikte koşturmada boğulmadan yaşancak bi il aradm.
belki benim tecrübem size yardımcı olur. Mikrobiyolojide 3.yılımda yeniden yerleştirmede öğrenciliğimde çok istediğim radyoloji kazandım. Ancak 31 yaşına gelmem, bir evladımın dünyaya gelmiş olması, ailemle geçirdiğim vaktimin daha değerli olduğuna karar vermem sonucu gitmedim. 2 ay sonra da uzmanlık sınavım var. Şu ana kadar verdiğim karardan memnunum. Siz de umarım kendiniz için doğru kararı verirsiniz.

Re:

#3948431  gönderen takira
 20.07.2017 - 12:22:53
37 yaşında aile hekimliği uzmanıyken radyoloji kazanmış birisi olarak naçizane fikrim cevbabın kişiden kişiye değiştiğidir. Ben hasta bakmanın hele ASM de beni çok usandırdığını gördüm, her ne kadar parası iyi olsa da sabah ayakların geri geri gidiyorsa o işi bırakmalısın bence. Diğer yandan torpilsiz çalışarak seçme hakkımız olduğu için bu ülkede diğer mesleklere göre çok çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Branş seçimi ise kesinlikle kalbini dinleyerek yapılmalı, yoksa dün k.doğum revaçtaydı bugün biyokimya... oysa benim gördüğüm meziyetlerine uygun sevdiğin branştaysan her durumda mutlu ve başarılısın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3948461  gönderen milie90
 20.07.2017 - 13:46:23
pratisyenlik devam kesinlikleeee
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948475  gönderen dranestezi26
 20.07.2017 - 14:01:41
O puana niye radyoloji.hocam etme tutma.yaz cildiyeyi.asistanligi yatis,uzmanligi rahat.Doneri super.mecburiyi bitir ac bir guzellik estetik merkezi keyfine bak.Hem cok para kazan hem de etrafinda hep bakimli kadinlar olsun😁ben halk sagligi uzmaniyim,bir tek cildiye icin birakirim halk sagligini.Benim icin uzman olmak icin ugrasilacak tek brans cildiyedir.

Re:

#3948487  gönderen drfgh
 20.07.2017 - 14:09:09
FTR mi derma mı

Re:

#3948583  gönderen hardplayer
 20.07.2017 - 16:56:40
Ayri ayri okumadim ama tusu kazandiysan radyoloji, ancak tusa yeni basliyorsan bosver tus cok yorucu yasin da gec isr aile hekimligi ile iyi para kazanabilirsin.

Re:

#3948588  gönderen hardplayer
 20.07.2017 - 17:01:24
Ya da tip fakultesi yordu biraz sosyal hayat yasayayimd iyosan aile hekimligi denenebilir..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3948595  gönderen tabipibrahim
 20.07.2017 - 17:12:34
dranestezi26 yazdı:O puana niye radyoloji.hocam etme tutma.yaz cildiyeyi.asistanligi yatis,uzmanligi rahat.Doneri super.mecburiyi bitir ac bir guzellik estetik merkezi keyfine bak.Hem cok para kazan hem de etrafinda hep bakimli kadinlar olsun😁ben halk sagligi uzmaniyim,bir tek cildiye icin birakirim halk sagligini.Benim icin uzman olmak icin ugrasilacak tek brans cildiyedir.
etrafta bakımlı bayanlar için dermatoloji öneriyorsun, çok geniş bir vizyonun varmış hocam

Re:

#3948656  gönderen hrnnnn7
 20.07.2017 - 18:18:34
captain88 yazdı:
kaany06 yazdı:Radyolojide gelişen teknolojiyle insana ihtiyaç azalacaktır.radyologun tek görevi biyokimyacı gibi rapor onaylamak olacaktır.cerrahileri tercih edin hocam.
Kaç yılda??
guzel hikaye:) cerrahide yazmayin daha simdiden gazide uroloji amelliyatlarini da vinci adli robot yapior;)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948708  gönderen jednanamilion
 20.07.2017 - 18:53:48
Abubakar mi mustafa pektemek mi gibi olmuş. .