Pazar , Ağustos 18 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Merkez bir ilde memleketimde 112 ambulansta pratisyen olarak çalışıyorum. Günlük vaka sayımız 17-20 arası değişiyor ve 8 nöbet tutuyor nöbet ertesi günlerim de ölüyor ders çalışmak için çünkü geceler merkez olduğu için çok yoğun geçiyor(bir de çoğu transport için doktorlu ekip istiyorlar buna il dışı da dahil ve ildeki tek doktorlu ekip biziz) tus çalışmaya başlayacam tekrardan ama ilçede yirmi bin nüfuslu entegre bir yer var orada aile hekimliğine mi geçmeliyim yoksa 112deki bu yoğunlukta kalıp mı çalışmalıyım.İstifa etmeyi düşünmüyorum işler istediğim gibi gitmez tekrar kuraya girmek zorunda kalırsam memleketime atanamam çünkü. Daha önce dershanede derslerin hepsini dinledim ama çalışmadım ve tekrar yapmadan 40 alabildim sınavdan mezun olalı 1,5 yıl oldu kısa vadede değil de uzun vadede 65 üstü hedefim. 112de mi kalmalıyım yoksa küçük ilçede 2750 kayıtlı nüfusa bakıp odamda mı çalışmalıyım fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler
Hocam benim gördügum ilçede aile hekimleri de tus calisamamaktan yakınıyor yani rahat da olsalar sonuncta haftanin bes günü 08-17 hastanede olman gerekiyor aksama çalışabilirsiniz o da dort beş saati gecmez ..sekiz nobet gunasiri yazılıyor ise 14 gününüz full boş gunde 10 saat calisabilseniz nobet ertesi gunasiri aralarında 4-5 saat olsa gayet iyi bence ..tabi 8 nobet aya dagılmışsa sıkıntı ..kolay gelsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3812583  gönderen yubice
 13.02.2017 - 11:46:51
entegre hastanelerde aile hekimleri filan da acil nöbeti tutabiliyor diye biliyorum ama, tam emin değilim, iyi araştırın şartları. daha ücra yerlerde aile hekimlikleri de düşünebilirsiniz, günde sadece 3-4 hasta gelen aile hekimi arkadaşlarım var, tabi doğu da ve ilçe merkezinden uzak asm'ler. sizin orada da böyle asm'ler varsa bence tus için en ideal yer oralar. ben tus çalışmak için hiç göreeve başlamadım ama bu arkadaşları duyunca keşke başlasaymışım demiştim.
günaşırı izin verseler hiç geçmeyi düşünmezdim ama en fazla 5 gün boşluğa izin veriyorlar ay içinde nöbetler dağılıyor ve nöbet ertesileri de hesap edince 12 gün full gidiyor öyle olacağına merkez asmde değil de ilçede bir asmde gündüz hastalardan zaman kaldıkça tts çözer akşamları da konu ve tekrarları yapmak daha düzenli olur uyku kalitem de daha yüksek olur verimim de diye düşündüm ben de ama hala kararsızım
evet entegre olduğu için 2-3 nöbet varmış ama 12den sonra eve geçiyormuş aile hekimleri hasta olunca çağırıyorlarmış küçük olduğu için evler yakın zaten ve iyi nöbette 8 saat uyuyorlarmış kötü nöbette 6 saat ben nöbette 3 saat uyursam nöbet iyi diyorum şuanda :) aslında kişinin kendisinde bitiyor her şey maaş yüksek doğrudur ama 5. bölge ve askerliğim tecil olacak 5. bölge olduğu için o da işime geliyor uyku verimliliği ve çalışma açısından şuankinden daha iyi gibi ama bakalım :)
Kullanıcı avatarı
dremergency112112 yazdı:evet entegre olduğu için 2-3 nöbet varmış ama 12den sonra eve geçiyormuş aile hekimleri hasta olunca çağırıyorlarmış küçük olduğu için evler yakın zaten ve iyi nöbette 8 saat uyuyorlarmış kötü nöbette 6 saat ben nöbette 3 saat uyursam nöbet iyi diyorum şuanda :) aslında kişinin kendisinde bitiyor her şey maaş yüksek doğrudur ama 5. bölge ve askerliğim tecil olacak 5. bölge olduğu için o da işime geliyor uyku verimliliği ve çalışma açısından şuankinden daha iyi gibi ama bakalım :)
Hocam siz zaten kararı vermişsiniz :) ve şuanda bizi ikna etmeyi çalışıyorsunuz :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: TUS için aile hekimliğine geçmeli miyim

#3812737  gönderen fkmd
 13.02.2017 - 17:51:07
Ben akşamları çalışabilen bir insan değilim hocam. Tüm günüm boş olmalı ders çalışmak için. O yüzden benim tercihim 112. (ki halihazırda 112'de çalışmaktayım) Ama size akşam çalışmak uygunsa neden aile hekimliği olmasın.
Kullanıcı avatarı

#3812805  gönderen ScHeveningen
 13.02.2017 - 19:51:18
Tus için düzenli çalışmak çok önemli. Saat olarak daha az olsa da sürekli çalışarak motoru sıcak tutmak daha faydalı diye düşünüyorum. Bu yüzden aile hekimliğine geçip her gün ders çalışmak daha ideal.
Kullanıcı avatarı

#3812930  gönderen nefron35
 13.02.2017 - 22:35:40
Aile hekimi olup istifa etsek ne oluyor kadromuzun olduğu tsm ye dönmek zorunda mıyız?Tamamen ayrılma şansımız var mı memuriyetten?Yani 4924ten istifa etmek mi oluyor yoksa direk 657 ye mi dönmüş oluyorum bilen var mı?

#3837171  gönderen Rightontime
 19.03.2017 - 15:59:25
nefron35 yazdı:Aile hekimi olup istifa etsek ne oluyor kadromuzun olduğu tsm ye dönmek zorunda mıyız?Tamamen ayrılma şansımız var mı memuriyetten?Yani 4924ten istifa etmek mi oluyor yoksa direk 657 ye mi dönmüş oluyorum bilen var mı?

bilen var mıdır bunu acaba, 4924 teki gibi istifa hakkımız gitmeden aile hekimliğinden ayrılabiliyormuyuz acaba. 657'e geçmeden komple isitifa ediyorum denilince nasıl işliyor süreç.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3839522  gönderen sssahin
 23.03.2017 - 14:07:22
Tus için aile hekimliği çok mantıklı değildir..ama bazı birimler çok rahat olabilir ancak gene de tsm veya müdürlük üzerinden epey iş yükü bindiği için pek mesaii saatleri sırasında calisamazsiniz...bakmayın cidden akşam eve gelindiğinde vücut bitmiş oluyor artık..zannedildigi gibi aile hekimliği rahat değildir..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3839589  gönderen Rajoah
 23.03.2017 - 16:05:56
Sıfır nüfusa geç , yeni gelen hastaları da kendine kaydetme o zaman olur.

Sıfır hasta = sıfır sorun