Pazar , Ağustos 18 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

Uzmanlık nedir ne için yapılır:)

#3737398  gönderen v4patron
 28.11.2016 - 20:54:48
Sakin bi şehirde aile hekimliği yaparken 65 üstü puan için çalışmak...
Ve bu puan olursa hangi branş düşünülmeli sizce?
Bunu şuan tüm uzmanların hallerinden,gelirlerinden müzdarip olmasından dolayı soruyorum.Aile hekimlerinin de pek çok sıkıntıları var.
Özellikle uzmanlardan , aile hekimlerinden.Yani aktif olarak hekimlik yapan,yapmış olan meslektaşlarımın fikirleri hepimiz için yol gösterici olacaktır.
Yani bi ftr radyo göz kbb kesinlikle aile hekimliğinden iyi midir mesela ve neden sizce?

#3737403  gönderen -akuma-
 28.11.2016 - 21:04:16
Yanlış yerde soruyorsun. Burda iş yapmamayı gurur kaynağı olarak gören bir güruh var sağlıklı bilgi alamazsın.

Doğru cevap kendini iyi hissettiğin uzmanlık en iyisidir. Maddi olarak veya ego olarak veya her ne olarak tatmin ediyorsan et yeter ki bir veya birden fazla açıdan tatmin ol işten çıkmış olunca.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3737796  gönderen v4patron
 29.11.2016 - 00:40:08
Bu kadar mı arkadaşlar hadi brainstorming time 👏
Kullanıcı avatarı

Re:

#3737869  gönderen dr_dark
 29.11.2016 - 01:16:17
Önem verdiğin ve sevdiğin şeylere göre değişir. Misal bir kaç arkadaşım sadece toplumda şu anda pratisyenlere Dr gözüyle bakılmıyor diyerek tus çalışıyorlar... kimi cerrahiyi çok sever onun için çalışır. Kimini birinci basamak tatmin etmez onun için çalışır. Kimi akademisyen olmak ister onun için çalışır. Sonuç olarak hayattan ne istediğine bağlı.

Re:

#3737883  gönderen drredlip
 29.11.2016 - 01:22:42
Ben biraz daha fazla para ve karizma için uzman olmayı sectim
Ayrıca akademisyen olacagım ama farklı yotemlerle istediğim şehir ve hqstahanede
Kendi işimin patronu kıvamında
Valla pratisyenken mutsuzdum

Re:

#3737910  gönderen v4patron
 29.11.2016 - 01:54:29
drredlip yazdı:Ben biraz daha fazla para ve karizma için uzman olmayı sectim
Ayrıca akademisyen olacagım ama farklı yotemlerle istediğim şehir ve hqstahanede
Tamamının altına imza atarım👍Ama akamdeisyenlik için nasıl bir yöntem ve istediğiniz hastane onu anlayamadım ?

Re:

#3737913  gönderen v4patron
 29.11.2016 - 01:58:36
dr_dark yazdı:Önem verdiğin ve sevdiğin şeylere göre değişir. Misal bir kaç arkadaşım sadece toplumda şu anda pratisyenlere Dr gözüyle bakılmıyor diyerek tus çalışıyorlar... kimi cerrahiyi çok sever onun için çalışır. Kimini birinci basamak tatmin etmez onun için çalışır. Kimi akademisyen olmak ister onun için çalışır. Sonuç olarak hayattan ne istediğine bağlı.
Aslında başarı koşullu olduğumuz için sanırım böyle oluyor egolarımız hep okşanmış çevre aşle toplum tarafından o yüzden ne doktorusun sorusuna bile cevap verirken sıkıntı yasıyoruz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3738099  gönderen drredlip
 29.11.2016 - 11:10:12
v4patron yazdı:
Tamamının altına imza atarım👍Ama akamdeisyenlik için nasıl bir yöntem ve istediğiniz hastane onu anlayamadım ?

1. Calısma yaparak cv doldurarak
2. Cevre edinerek kongrelere gidip hocaların simanı tanımasını saglayqraj
3. Kadınsal faktorleri kullanarak güzellik cazibe...
Kullanıcı avatarı

#3738106  gönderen confirmative
 29.11.2016 - 11:24:39
[quote:="-akuma-"]Yanlış yerde soruyorsun. Burda iş yapmamayı gurur kaynağı olarak gören bir güruh var sağlıklı bilgi alamazsın.

Doğru cevap kendini iyi hissettiğin uzmanlık en iyisidir. Maddi olarak veya ego olarak veya her ne olarak tatmin ediyorsan et yeter ki bir veya birden fazla açıdan tatmin ol işten çıkmış olunca. [/quote:]

Abi süper konusmussun

Re:

#3738178  gönderen intorn_
 29.11.2016 - 12:53:25
alayı oxford mezunu olan halkımız sorduğunda pratisyenim dememek için uzmanlık okunur.yoksa sana ne gözle bakarlar,aaa pratisyenmisin,olsun olsun gibi zeka akan cümlelere maruz kalmamak için okunur...haa bana sorduklarında uzman pratisyenim diyorum aval aval bakıyorlar:) türkiye piyasasında özel hastanelerce aranan veya devlette olmayıp özel muaynesinde tutulan(pisikiyatri kadın doğum gibi)bir uzman olmadığın sürece yapılacak iş değil.o paralara o çalışma koşullarına devlette yapılacak iş değil,yediğn sopa küfür yanına kar kalır,bol bol antidepresan veya alkol kullanırsın...

Re:

#3738180  gönderen drredlip
 29.11.2016 - 12:57:21
Para >>> konfor >>> spa masaj >> ego tatmini
Kullanıcı avatarı

Re:

#3738297  gönderen Greenberginbabasi
 29.11.2016 - 15:11:56
Ben sahsen ileride astronot olmak icin calisiyorum. Ciddiyim yani 10-15yil calisip esa'ya basvurmayi dusunuyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3738390  gönderen Naruto
 29.11.2016 - 17:19:24
Genellikle daha çok para kazanmak için uzman oluyor insanlar diğer söylenenler ise para mevzusunun içini doldurmak amacıyla söyleniyor.Mesela kadın doğumcuların çok iyi para kazandığı dönemlerde forumlardaki mesajları okursanız herkesin bir iyilik meleği olduğunu görürsün :) herkes yeni doğmuş bir bebeği kucağına almanın ne kadar güzel olduğunu,cerrahi isteyen arkadaşların ise bir hastayı ameliyatla sağlığına kavuşturmak kadar güzel bir şey olmadığını söylerlerdi :) Peki ne değişti son 10 yılda ? Cevap vereyim para.. Artık herkes aşağı yukarı istisnalar hariç aynı paraları almaya başlayınca millet bi anda cerrahi çok zor kadın doğum çok zor ben yapamam demeye başladı herkes derma ftr ister oldu :) Sosyal statü veya kendini geliştirmek felan asıl amaç olmaz ha böyle olan vardır ama binde bir civarındadır malesef.Bu arada uzmanlar da para kazanamıyor o yüzden millet uzman olacağına aile hekimi ol daha iyi demeye başladı ki bazı branşlar için cidden aile hekimliği daha mantıklı :)

Re:

#3738572  gönderen v4patron
 29.11.2016 - 19:42:13
Naruto yazdı:Genellikle daha çok para kazanmak için uzman oluyor insanlar diğer söylenenler ise para mevzusunun içini doldurmak amacıyla söyleniyor.Mesela kadın doğumcuların çok iyi para kazandığı dönemlerde forumlardaki mesajları okursanız herkesin bir iyilik meleği olduğunu görürsün :) herkes yeni doğmuş bir bebeği kucağına almanın ne kadar güzel olduğunu,cerrahi isteyen arkadaşların ise bir hastayı ameliyatla sağlığına kavuşturmak kadar güzel bir şey olmadığını söylerlerdi :) Peki ne değişti son 10 yılda ? Cevap vereyim para.. Artık herkes aşağı yukarı istisnalar hariç aynı paraları almaya başlayınca millet bi anda cerrahi çok zor kadın doğum çok zor ben yapamam demeye başladı herkes derma ftr ister oldu :) Sosyal statü veya kendini geliştirmek felan asıl amaç olmaz ha böyle olan vardır ama binde bir civarındadır malesef.Bu arada uzmanlar da para kazanamıyor o yüzden millet uzman olacağına aile hekimi ol daha iyi demeye başladı ki bazı branşlar için cidden aile hekimliği daha mantıklı :)
Bu kadın doğum örneğine aynen katılıyorum ve bu aslında bilinçaltımızda olanı veya kendine ititraf etmekte zorlandığımız şeyi ortaya çıkardı.
Bir işte iyiysen onu asla bedava yapamamalısın :)
Para tabiki önemli en başlarda ama emek/kazanç eğrisi de önemli.
Mesela bazı branşalrı düşününce aile hekimliği daha mantıklı demişsiniz bu branşlar neler?
En başa dönseniz siz neyi, niçin isterdiniz?

Re:

#3738578  gönderen v4patron
 29.11.2016 - 19:44:50
drredlip yazdı:
v4patron yazdı:

1. Calısma yaparak cv doldurarak
2. Cevre edinerek kongrelere gidip hocaların simanı tanımasını saglayqraj
3. Kadınsal faktorleri kullanarak güzellik cazibe...
Yani sunu okuyunca bir monica bellucci havanız var ama pek de emin olamadım 😬