Pazartesi , Ağustos 26 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı

Re:

#3728092  gönderen confirmative
 18.11.2016 - 21:21:49
mutlu olmanın sırrı hayat kurtarmak ve gercekten faydalı olabilmek heralde
Kullanıcı avatarı

Re:

#3728093  gönderen confirmative
 18.11.2016 - 21:22:30
mutlu olmanın sırrı hayat kurtarmak gibi ulvi şeyler olsa gerek
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3728102  gönderen waldo
 18.11.2016 - 21:37:12
Bayar. Ne baymadı ki ?

#3728128  gönderen guillainbarre
 18.11.2016 - 22:05:05
Bayar ama iyi para kazanmak isteyenler için ideal
Kullanıcı avatarı

Re:

#3881693  gönderen vulgarismagistralis
 14.05.2017 - 17:12:05
Iyi bir aile hekimliği uzmanıysan baymaz.ne yaptığını bilerek belirli hedeflere ulaşmayı dert edinirsin doğal olarak.yok bi ASM de durumu idare ediyorsan sadece bayar tabi.tüm branşlarda bu böyledir.

Re:

#3881702  gönderen deoksiriboz
 14.05.2017 - 17:24:10
Koruyucu tıp, 2. basamak sağlık hizmetlerinin aksine sonuçları uzun vadede görülebilecek birşeydir. Acile kıvranarak gelen hastayı yarım saatte ayakta evine göndermek insana bir tatmin duygusu verir. Ama aşılama faaliyetinin getirilerini görmeyi belki de emekli olunca görebilirsiniz. Yaptığınız işin önemini bilirseniz büyük oranda tatmin olabilirsiniz.

Re:

#3881703  gönderen krls
 14.05.2017 - 17:24:49
1 yila yakindir aile hekimiyim uzman degilim ama uzmanligini sacma buluyorum. pratisyenkende olabildigin bisey sonucta. mesleki tatmin 0 ve 3 aydan sora ayni şeyler donuyor dolasiyor. acil gibi hastayi tedavi ettim sifa ile taburcu diye bir olay yok. önceki gun baktigin hastayi sabah 8bucukta ayni hastayi kapida görünce hoş olmuyor. not doguda degilim uzman degilim ve buradaki butun uzmanlardan fazla para kazaniyorum. mecburi hizmet diye bi olay olmasa bi nebze dusunulebilir. iyi düşün hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3881718  gönderen drcbklyn
 14.05.2017 - 18:01:30
bayabilir eger zoraki yapiyorsan bayar ama ne baymazki?? isini severek yaparsan bilerek yaparsan baymaz zevk alirsin , ben 1.5 yil acilde calistiktan sonra aile hekimligi asistani oldum suan 9 aylik asistanim, cok memnunum iyiki aile hekimligi tercih ettim diyor gittigim rotasyonlarda, kadin dogumda ileri derecede obstetrik usg ogrendim iyi bir duzeyde gebe takip yapmayi ogrendim simdiden, kendimi hep daha nasil faydali olurum diye yeni seyler ogrenmeye okumaya sevk ediyorum, hayatimda ilk defa bu yil bir cok makale okudim hemde hic bir zorunluluk olmadan, yani radyoda da dermadada gozde de sıkılabilirsiniz, göz doktoruda mesela rutin isleyisini yapar polk de kbb ci de, dermacida, cunki kvc ci beyin operasyonu yapmaz, kadin dogumcu tiroid op yapmaz, herkesin kendine gore bir rutini var, aile hekimininde aşi tkp gebe tkp bazen rpt, vs vs bunlari kendine benimsedigin zaman isini severek yaparsan ne olursan ol bikmazsin ama aksi durumda hergun kavurma yiyende bikar kavurma yemekten vsselam ;)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3881768  gönderen vulgarismagistralis
 14.05.2017 - 19:54:55
krls yazdı:1 yila yakindir aile hekimiyim uzman degilim ama uzmanligini sacma buluyorum. pratisyenkende olabildigin bisey sonucta. mesleki tatmin 0 ve 3 aydan sora ayni şeyler donuyor dolasiyor. acil gibi hastayi tedavi ettim sifa ile taburcu diye bir olay yok. önceki gun baktigin hastayi sabah 8bucukta ayni hastayi kapida görünce hoş olmuyor. not doguda degilim uzman degilim ve buradaki butun uzmanlardan fazla para kazaniyorum. mecburi hizmet diye bi olay olmasa bi nebze dusunulebilir. iyi düşün hocam
Hocam eğer yerinizde kalacaksınız sahuyu öneririm hem gelecek güvencesi hem de daha nitelikli klinisyenlik açısından böylelikle motivasyon ve tatmin duygununuz da artar

Re:

#3881776  gönderen rmzn1
 14.05.2017 - 20:13:16
Bence de BAYER

Re:

#3881913  gönderen krls
 14.05.2017 - 23:18:53
vulgarismagistralis yazdı:
krls yazdı:1 yila yakindir aile hekimiyim uzman degilim ama uzmanligini sacma buluyorum. pratisyenkende olabildigin bisey sonucta. mesleki tatmin 0 ve 3 aydan sora ayni şeyler donuyor dolasiyor. acil gibi hastayi tedavi ettim sifa ile taburcu diye bir olay yok. önceki gun baktigin hastayi sabah 8bucukta ayni hastayi kapida görünce hoş olmuyor. not doguda degilim uzman degilim ve buradaki butun uzmanlardan fazla para kazaniyorum. mecburi hizmet diye bi olay olmasa bi nebze dusunulebilir. iyi düşün hocam
Hocam eğer yerinizde kalacaksınız sahuyu öneririm hem gelecek güvencesi hem de daha nitelikli klinisyenlik açısından böylelikle motivasyon ve tatmin duygununuz da artar
kalmayî düşünsem mantıkli hocam insanina motivasyon olur ve hayat boyu ogrenmeden uzak kalmamis olursun. ama gel gelelimki calisiyorum ağustosa :P
Kullanıcı avatarı

Re:

#3881962  gönderen vulgarismagistralis
 15.05.2017 - 00:09:35
krls yazdı:
vulgarismagistralis yazdı:
kalmayî düşünsem mantıkli hocam insanina motivasyon olur ve hayat boyu ogrenmeden uzak kalmamis olursun. ama gel gelelimki calisiyorum ağustosa :P
O zaman başarılar diliyorum hocam.hersey gönlünüzce olur umarım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3881963  gönderen John2
 15.05.2017 - 00:10:23
gören de diğer uzmanlık dallarında tüm vakalar house md gibi sanacak :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3882337  gönderen drmattilda
 15.05.2017 - 02:32:46
John2 yazdı:gören de diğer uzmanlık dallarında tüm vakalar house md gibi sanacak :D
hay agzını öpem

Re: Aile hekimliği bayar mı?

#3882724  gönderen nuretta
 15.05.2017 - 17:29:42
confirmative yazdı:Aile hekimliği bir süre sonra sıkıcı hale gelir mi?
Yani hergün ÜSYE, gastroenterit vs. bir süre sonra insan ciddi anlamda sıkılmaz mı?
Eğer sıkılırsa enerjisini nereye yönlendirebilir ?
hocam sadece üsye enterit vs olsa iyi.daha şu an anlatmaya mecalimin olmadıgı 50 tane saçmalık var.keşke sadece hasta bakmak olsa da sıkılsak.aile hekımlıgını kimseye tavsiye etmem insanı hakikaten bayıyor.