Salı , Ağustos 20 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı

Re: Aile hekimliği bayar mı?

#3882728  gönderen drmattilda
 15.05.2017 - 17:36:41
nuretta yazdı:
confirmative yazdı:Aile hekimliği bir süre sonra sıkıcı hale gelir mi?
Yani hergün ÜSYE, gastroenterit vs. bir süre sonra insan ciddi anlamda sıkılmaz mı?
Eğer sıkılırsa enerjisini nereye yönlendirebilir ?
hocam sadece üsye enterit vs olsa iyi.daha şu an anlatmaya mecalimin olmadıgı 50 tane saçmalık var.keşke sadece hasta bakmak olsa da sıkılsak.aile hekımlıgını kimseye tavsiye etmem insanı hakikaten bayıyor.
62 puanla yazan var hocam.hiç uğraşma..yazıyorlar:)

#3882736  gönderen rakibalboga
 15.05.2017 - 17:55:38
drmattilda yazdı:
nuretta yazdı:
confirmative yazdı:Aile hekimliği bir süre sonra sıkıcı hale gelir mi?
Yani hergün ÜSYE, gastroenterit vs. bir süre sonra insan ciddi anlamda sıkılmaz mı?
Eğer sıkılırsa enerjisini nereye yönlendirebilir ?
hocam sadece üsye enterit vs olsa iyi.daha şu an anlatmaya mecalimin olmadıgı 50 tane saçmalık var.keşke sadece hasta bakmak olsa da sıkılsak.aile hekımlıgını kimseye tavsiye etmem insanı hakikaten bayıyor.
Bayar diyenler aile hekimi mi ya??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3882911  gönderen drmattilda
 15.05.2017 - 21:59:14
rakibalboga yazdı:
drmattilda yazdı:
nuretta yazdı: hocam sadece üsye enterit vs olsa iyi.daha şu an anlatmaya mecalimin olmadıgı 50 tane saçmalık var.keşke sadece hasta bakmak olsa da sıkılsak.aile hekımlıgını kimseye tavsiye etmem insanı hakikaten bayıyor.
Bayar diyenler aile hekimi mi ya??
Ne bileyim karıştı:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3883429  gönderen ersin584
 16.05.2017 - 06:34:32
aile hekimliğinde muayeneden çok daha sıkıntılı konular var. raporlar, onlarca rapor hemde, usulsüz istekler, bir yığın mevzuat, tsm ve halk sağlığı ile olan anlaşmazlıklar. ve en sonunda kimseye yaranamama.

Re:

#3883487  gönderen gmzhsdmr
 16.05.2017 - 13:26:07
Pediatriden istifa edip aile hekimi olan da var. Aile hekimliğinden dahiliye pediatriye geçen de var.. Kendini tanımalısın.. Ne beklediğinin farkına varmalısın.. Onu keşfedene kadar her şey bayar

Re:

#3883501  gönderen drbuspiron
 16.05.2017 - 13:46:14
rutine binen herşey bayar
ama önce zarar vermesin yeter
Kullanıcı avatarı

Re:

#3883617  gönderen akandemir
 16.05.2017 - 16:43:18
bayabilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3889686  gönderen vulgarismagistralis
 21.05.2017 - 21:50:39
Oncelikle ofis programlarının da desteğiyle zamanı verimli kullanarak ertelemeyerek kağıt işlerini düzenlemek şart ki kliniğe konsantre olabilesin.İhtisas süreci hekime bütüncül bir perspektif kazandırıyor.bu çok keyifli olan kısım çünkü ortada çok komplike bir durum yoksa kronik hastalıkları olan hastaya en fazla hakim olan kişi sen olabiliyorsun.cerrahi onkoloji endokrin ve psikiyatrinin takibindeki bir hasta sözde sadece reçete için geliyor ama o görüşmede klinisyen olarak multidisipliner tedavinin verimi adına Önemli rütuslar yapabiliyorsun.Yenidoğan halinden itibaren bildiğin çocuk hastalarda aileler senin gorusune de başvurmak istiyor.ama branş secmeyecek misiniz hocam derler mi derler :)

Re:

#3889835  gönderen v4patron
 21.05.2017 - 23:26:30
Bayıyor.Başka işlerle uğraşır takılmam derseniz o zaman değişebilir ama iş olarak baydığı kesin.
Hoş en cafcaflı branş ne yapıo kuş kondourmuyor sonuçta hepsi bir rutine biniyor zamanla.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3889943  gönderen drmattilda
 22.05.2017 - 00:13:08
v4patron yazdı:Bayıyor.Başka işlerle uğraşır takılmam derseniz o zaman değişebilir ama iş olarak baydığı kesin.
Hoş en cafcaflı branş ne yapıo kuş kondourmuyor sonuçta hepsi bir rutine biniyor zamanla.
tabi ki canım

#3890189  gönderen mtnl
 22.05.2017 - 11:36:21
Sabah erken uyananın yeni yönetmelik çıkardığı, her an yeni angaryanın eklendiği, sanılanın aksine raporlar vb. gibi durumlarla büyük sorumlulukların yüklenildiği bir bölüm bence, ben aile hekimiyim, uzmanlığını önermem açıkçası, muayene işimizin en basit kısmı. Özellikle son yönetmelikten sonra iyice sıkıntılı oldu ve daha ücret yönetmeliği yayınlanacak, tahmin edersiniz ki aile hekimlerinin yararına bir düzenlenme olmayacak

Re:

#3890288  gönderen hhayalperastt
 22.05.2017 - 14:01:08
HERKES BAŞKA ŞEY SÖYLÜYOR İNSAN ARADA KALIYOR O PUAN ARALIĞINDA AİLE HEKİMLİĞİNE ALTERNATİF PEK BÖLÜMDE YOK..GİDİP PİŞMAN OLMAYIZ İNŞ
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3890492  gönderen drscartissue
 22.05.2017 - 17:57:04
ersin584 yazdı:aile hekimliğinde muayeneden çok daha sıkıntılı konular var. raporlar, onlarca rapor hemde, usulsüz istekler, bir yığın mevzuat, tsm ve halk sağlığı ile olan anlaşmazlıklar. ve en sonunda kimseye yaranamama.
mtnl yazdı:Sabah erken uyananın yeni yönetmelik çıkardığı, her an yeni angaryanın eklendiği, sanılanın aksine raporlar vb. gibi durumlarla büyük sorumlulukların yüklenildiği bir bölüm bence, ben aile hekimiyim, uzmanlığını önermem açıkçası, muayene işimizin en basit kısmı. Özellikle son yönetmelikten sonra iyice sıkıntılı oldu ve daha ücret yönetmeliği yayınlanacak, tahmin edersiniz ki aile hekimlerinin yararına bir düzenlenme olmayacak
Doktor arkadaşlara %100 katılıyorum. İş muayene olsa keşke. 5 ay aile hekimliği görevlendirilmesinde bulundum, bunun 2 ayı tek birimlik ah de geçti, raporlar, usulsuz istekler, insanların ısrarları inanın bıktım. Şu görevlendirme bitse artık diyorum.

İşin garibi isteye isteye ah uzmanlığı yazdım ve oldu yakında başlarız inş ama yanlış mı yaptım diye düşünmeye başladım.