Perşembe , Ağustos 22 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

Sahu mu Tus mu ?

#3564355  gönderen Sekerliserum
 22.05.2016 - 13:52:34
Önümde iki seçenek var İstanbul da Sahu ya başvurup aile hekimliğiyle beraber iş yeri hekimliği yapmak ya da tus çalışıp eylülde yerleşmek ama ikisi arasında karar veremiyorum . Aile hekimliğinin geleceği korkutuyor şuan için güzel ama kendi meslektaşlarımız bile aile hekimlerine kin dolmuş , meslektaşlarımız bize düşmanca davranırken siyasete bağlı bir bölümün geleceği ne olur bilemiyorum , tus kazansam asistanlık, iş yükü ve sonrasında düzenini aileni bırakıp mecburi hizmete gitmek . Aile hekimliği ni seçip sevdiklerime daha öok vakit ayırabileceğim bir branş mı seçmeliyim yoksa mesleğimi daha itibarlı yağabileceğimbir bölüm mü ?

#3564423  gönderen sumengen
 22.05.2016 - 15:05:30
Hocam,kazanılmış hak kaybolmaz.Sahu ilerde kaldırılsa bile,kazanmış yerleşmiş olanların uzmanlığı devam eder.Bu bir piyango,diğer aile hekimliği uzmanlığından hiç bir farkı yok,aksine daha avantajlı.Benim bir tanıdığım yeni başka bir uzmanlık bitirdi,mecburi hizmet bölgeleri gerçekten hiç iç açıcı değil.Zannedersem 2 sene bekleyebiliyormuşsun,ama bu işin bir de dönüşü var.Düzen kurmanız gerçekten zaman alır.Onun için Sahu'yu aklınızda bulundurun derim.Bir kaç Tus sonra Sahu'nun puanları epey yükselebilir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3565712  gönderen sumengen
 23.05.2016 - 19:12:01
unwrittengirl90 yazdı:Her zaman tus derim.
Unwritten Girl nickli forumdaş, SAHU'ya da Tus'la giriliyor zaten.Biraz daha bu konuyu okuyup araştırıp,ondan sonra yorum yazmanızı öneririm size :) Sahu girenler için çok avantajlı bir uygulama.İstanbul gibi büyük şehirlerde oturanların,aile hekimliği uzmanlığı istiyorlarsa Sahu dışında başka bir yolu düşünmeleri bence biraz akılsızlık olur.Aile hekimliğinin onu çok açık hocam.Bu Tus'da gördünüz mü,aile hekimliği uzmanlıklarının puanları uçtu?Millet Sahu'yu 6 sene diye uzun sanıyor,gerçekte pratikte normal aile hekimliği uzmanlığından daha kısa.Bu arada güzel bir avatar kullandığınızı da söylemek isterim. :wink:

#3566613  gönderen sumengen
 24.05.2016 - 15:09:11
Up

Re:

#3861784  gönderen msagir
 24.04.2017 - 12:44:46
sahu için kaç net gerekir tusta?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009