Pazar , Ağustos 18 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

Re:

#3585435  gönderen sum34
 15.06.2016 - 21:47:51
drtmac yazdı:merabalar ya ben bişey sorcam yanlış bişey yapmak istemiyorum da ben tsm de çalışırken kuraya katılıp aile hekimi oldum ilk başta başvurumu kaydet kısmında çalışma seçeneklerinden hangisini seçicem acaba
sağlık bakanlığında çalışan kadrolu personelim gibi bir seçenek vardı

Re:

#3585502  gönderen drtmac
 15.06.2016 - 23:28:31
sum34 yazdı:
drtmac yazdı:merabalar ya ben bişey sorcam yanlış bişey yapmak istemiyorum da ben tsm de çalışırken kuraya katılıp aile hekimi oldum ilk başta başvurumu kaydet kısmında çalışma seçeneklerinden hangisini seçicem acaba
Resim şimdi benm kafama takılan aile hekimiyken aile hekimliği sözleşmes imzalamayı mı kastediyo ilk seçenekte birim kelimesini kullanıyor çünkü. başka kamu kuruluşu var mı ki doktor olarak çalışabildiğin sağlık bakanlığından başka o yüzden ikinci seçenek olabilir mi diye düşündüm. ösym de böyle saçma bi tercih hatası yüzünden puanım yandı da yoğurdu üfleyerek yiyorum :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3585728  gönderen sum34
 16.06.2016 - 08:24:03
drtmac yazdı:
sum34 yazdı:
Resim şimdi benm kafama takılan aile hekimiyken aile hekimliği sözleşmes imzalamayı mı kastediyo ilk seçenekte birim kelimesini kullanıyor çünkü. başka kamu kuruluşu var mı ki doktor olarak çalışabildiğin sağlık bakanlığından başka o yüzden ikinci seçenek olabilir mi diye düşündüm. ösym de böyle saçma bi tercih hatası yüzünden puanım yandı da yoğurdu üfleyerek yiyorum :D
mesela kişi istifalıdır özel de çalışıyordur kurum dışı alımlar oluyor bazen aile hekimliklerine o kadroyla yerleşmiştir kadrosu da yoktur sağlık bakanlığında memur olarak sayılmıyorlar

Re:

#3585738  gönderen gradenigo05
 16.06.2016 - 09:25:55
erkano27 yazdı:biz farklı şehirde aile hekimiyiz bizlere haksızlık değilmi tercih yapamamak ,eğitim hakkımız engelleniyor fırsat eşitliği olmamış oluyor ,eğer tercih yapılacaksa tüm türkiye geneli olmalı ,sonuçta benim rotasyonlarda nerde kalacagım beni ilgilendirir bu 6 yılda
aynen katılıyorum eğitimde fırsat eşitliğine aykırı bir durum aslında bu mahkemeye de verilirsede kazanılır diye düşünüyorum ben birkaç defa sağlık bakanlığıyla bu konuda görüştüm henüz çözüme kavuşmadı bu konuda tercih yapılamıyan illerdeki aile hekimleri olarak bakanlığa baskı yapmalıyız bimerede yazılmalı sadece bulunduğun il nedeniyle eğitim hakkı engellenebilirmi büyük haksızlık..

#3962435  gönderen bassment
 08.08.2017 - 02:55:18
hocam SAHU yapmak akademisyenlik için bir dezavantaj sayılır mı?