Pazar , Ağustos 18 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

#3571150  gönderen imazol
 29.05.2016 - 17:07:30
ilerde muhtemelen dahiliye ve pediatri kapatılıp hepsi yan dallara kaydırılacak gibi...

aile hekimi direkt yandala sevk edecek...

oldukçada mantıklı olur
Kullanıcı avatarı

#3571266  gönderen qwerty_x
 29.05.2016 - 19:57:39
Sahuya baslayinca il icinde asm degistirelebiliyor mu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3571448  gönderen sumengen
 29.05.2016 - 22:37:32
qwerty_x yazdı:Sahuya baslayinca il icinde asm degistirelebiliyor mu
Benim bildigim degistirebiliyorsun.Yalniz mecburi hizmeti tamamlamis sayilmak icin kazandigin egitim kurumuna kayit yaptirdigindan itibaren 3 yil o anda bulundugun Asm'yi degistiremiyorsun.Bazilari ihtisas yaparken ilk 3 yil ayni sehir icinde baska Asm'ye gecersen bir sikinti cikmadigini soyluyorlar,ama ben bu konudaki yonetmelik maddesini tam bulamadim internette.Bu ihtisasdaki avantajiniz,6 sene gectikten,yani ihtisas bittikten sonra;uzman kuralarina dahil olmaniz ve yerlestirmelerde diger aile hekimlerine gore oncelikli olmaniz,yani Istediginiz herhangi bir Asm'ye yerlesmede herhangi bir rakibiniz olmayacak.

#3572370  gönderen sum34
 31.05.2016 - 10:37:09
arkadaşlar sahu başvuruları ne zaman olur bilginiz var mı

#3572373  gönderen sum34
 31.05.2016 - 10:41:30
sumengen yazdı:
Merci yazdı:Ben de düşünüyorum nisan sonrası SAHU tercihi yapabilirim ama tahmini kadroları ve başvuruları ne zaman yayınlarlar. Bir kaç sorum var ama kime sorabilirim SAHU iken üretsiz izin kullanlabliyor mu dondurup ?
İstanbul içinde SAHU tercihi için nereyi önerirsiniz?
Hocam,aile hekimligi uzmanligi gibi bir dusuncen varsa ve de Istanbul'daysan SAHU disinda bir secenek kesinlikle dusunme. Bir de aile hekimligi puanlari yakin gelecekte kesinlikle yukselecek, su an Dahiliye'leri gecti bile. Istanbul Avrupa yakasi icin SAHU'da Taksim egitim arastirma'yi onerebilirim,yakinda tekrar Taksim'e tasinacak hastane. Sisli Etfal'e biraz daha ağır,hocalar malign diyorlar.Anadolu yakasi icin Goztepe Medeneniyet Univ. disinda hepsi iyi. Goztepe de aslinda o kadar fena degildir.
Ucretsiz izin konusuna gelince, neden olmasin diye dusunulebilir?Normal aile hekimliginde ucretsiz izin hakki varsa SAHU iken de vardir,yonetmelikleri yillik izinde nasilsa ayni sekilde isliyor.
SAHU kadrolari su an belli,Nisan 2016 Tus'u icin,Istanbul'da zannedersem 36 kadro var.Acikta kalanlar basvuranlardan bayagi oluyor,yakinda girmek daha da zorlasacak,cunku insanlar daha fazla ogrenmeye basladi.Haziran sonu veya Temmuz basi gibi basvurular ve yerlestirmeler yapilir. Benim tahminim baraj puani gecseniz de Istanbul'da Sahu'ya yerlesebilmeniz icin en az 45 puan falan almaniz gerekecektir.Kolay gelsin,basarilar.
hocam avrupa yakasında nereyi önerirsin puanım 58 geldi

#3573240  gönderen sumengen
 01.06.2016 - 00:02:15
sum34 yazdı:
sumengen yazdı:
Merci yazdı:Ben de düşünüyorum nisan sonrası SAHU tercihi yapabilirim ama tahmini kadroları ve başvuruları ne zaman yayınlarlar. Bir kaç sorum var ama kime sorabilirim SAHU iken üretsiz izin kullanlabliyor mu dondurup ?
İstanbul içinde SAHU tercihi için nereyi önerirsiniz?
Hocam,aile hekimligi uzmanligi gibi bir dusuncen varsa ve de Istanbul'daysan SAHU disinda bir secenek kesinlikle dusunme. Bir de aile hekimligi puanlari yakin gelecekte kesinlikle yukselecek, su an Dahiliye'leri gecti bile. Istanbul Avrupa yakasi icin SAHU'da Taksim egitim arastirma'yi onerebilirim,yakinda tekrar Taksim'e tasinacak hastane. Sisli Etfal'e biraz daha ağır,hocalar malign diyorlar.Anadolu yakasi icin Goztepe Medeneniyet Univ. disinda hepsi iyi. Goztepe de aslinda o kadar fena degildir.
Ucretsiz izin konusuna gelince, neden olmasin diye dusunulebilir?Normal aile hekimliginde ucretsiz izin hakki varsa SAHU iken de vardir,yonetmelikleri yillik izinde nasilsa ayni sekilde isliyor.
SAHU kadrolari su an belli,Nisan 2016 Tus'u icin,Istanbul'da zannedersem 36 kadro var.Acikta kalanlar basvuranlardan bayagi oluyor,yakinda girmek daha da zorlasacak,cunku insanlar daha fazla ogrenmeye basladi.Haziran sonu veya Temmuz basi gibi basvurular ve yerlestirmeler yapilir. Benim tahminim baraj puani gecseniz de Istanbul'da Sahu'ya yerlesebilmeniz icin en az 45 puan falan almaniz gerekecektir.Kolay gelsin,basarilar.
Avrupa yakasi icin Taksim Egitim arastirma hastane'sini onerebilirim sana.Yalniz Anadolu yakasindaki Haydarpasa Numune Hastanesi, Sahu'lular icin oturmus bir hastane oldugu icin onerebilirim.Avrupa yakasindan ulasimi saglayabilecekseniz,Haydarpasa numune'yi yaz derim.Ek yerlestirmeyle bir arada veya hemen sonra Sahu icin yerlestirme duyurusu acilir tahmin ediyorum :)

#3573458  gönderen sum34
 01.06.2016 - 09:25:43
sumengen yazdı:
sum34 yazdı:
sumengen yazdı: Hocam,aile hekimligi uzmanligi gibi bir dusuncen varsa ve de Istanbul'daysan SAHU disinda bir secenek kesinlikle dusunme. Bir de aile hekimligi puanlari yakin gelecekte kesinlikle yukselecek, su an Dahiliye'leri gecti bile. Istanbul Avrupa yakasi icin SAHU'da Taksim egitim arastirma'yi onerebilirim,yakinda tekrar Taksim'e tasinacak hastane. Sisli Etfal'e biraz daha ağır,hocalar malign diyorlar.Anadolu yakasi icin Goztepe Medeneniyet Univ. disinda hepsi iyi. Goztepe de aslinda o kadar fena degildir.
Avrupa yakasi icin Taksim Egitim arastirma hastane'sini onerebilirim sana.Yalniz Anadolu yakasindaki Haydarpasa Numune Hastanesi, Sahu'lular icin oturmus bir hastane oldugu icin onerebilirim.Avrupa yakasindan ulasimi saglayabilecekseniz,Haydarpasa numune'yi yaz derim.Ek yerlestirmeyle bir arada veya hemen sonra Sahu icin yerlestirme duyurusu acilir tahmin ediyorum :)
peki bezmi alem ve samatya hakkında bir bilginiz var mı oralardada kadro açılmış da
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3574246  gönderen sumengen
 02.06.2016 - 11:21:54
sum34 yazdı:
sumengen yazdı:
sum34 yazdı: hocam avrupa yakasında nereyi önerirsin puanım 58 geldi
peki bezmi alem ve samatya hakkında bir bilginiz var mı oralardada kadro açılmış da
Bezmialem de olabilir hocam,Samatya'yı çok bilmiyorum.Ama ben en oturmuşunun Haydarpaşa numune olduğunu biliyorum.

#3576669  gönderen sumengen
 04.06.2016 - 22:54:58
sum34 yazdı:arkadaşlar sahu başvuruları ne zaman olur bilginiz var mı
Hocam,ek yerleştirmeden hemen önce olabilir.Eylül Tus'hnda ek yerleştirmeden önceydi Sahu yerleştirmesi.

#3580852  gönderen sumengen
 10.06.2016 - 14:58:49
Arkadaşlar,2016 Nisan Tus SAHU yerleştirme takvimi açıklanmış...www.thsk.gov.tr'de

Re:

#3584068  gönderen pinarbasi
 13.06.2016 - 09:53:32
14 Haziran 2016 tarihinde yani yarın pbs üzerinden kayıtlar başlayacak.Evime yakın olduğu için Bakırköy ve Bağcılar'ı yazayım diyorum.Ne dersiniz?

Re:

#3584082  gönderen Sekerliserum
 13.06.2016 - 10:36:56
36 kontenjan var İstanbul için az gibi geldi açıkta kalan olur mu acaba?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3584147  gönderen sum34
 13.06.2016 - 12:53:43
pinarbasi yazdı:14 Haziran 2016 tarihinde yani yarın pbs üzerinden kayıtlar başlayacak.Evime yakın olduğu için Bakırköy ve Bağcılar'ı yazayım diyorum.Ne dersiniz?
bakırköy ve bağcılar hakkında bilginiz var mı hocam. bende üniversite olduğu için bezm i alemi yazayım diye düşündüm ama bağcılar bana çok yakın

Re:

#3584171  gönderen pinarbasi
 13.06.2016 - 13:30:53
Bağcılar'ın hasta profili malum ama Bakırköy'deki arkadaşım da sahudakilerle kimse ilgilenmiyor dedi.Ben de bölümleri arayıp telefonla bilgi alayım diyorum ama sahudakilere telefonla ulaşamam.Aile hekimliği asistanları için de durum sahudakilerden farklı..

Re:

#3584222  gönderen sumengen
 13.06.2016 - 15:42:19
[quote="Sekerliserum"]36 kontenjan var İstanbul için az gibi geldi açıkta kalan olur mu acaba?[/quot

Ne yazık ki olabilir hocam.Geçen Tus'da da bir kaç kişi açıkta kalmıştı.Tahminim Haydarpaşa Numune,Taksim Araştırma gibi oturmuş yerlerin taban puanları 50'yi geçebilir