Pazar , Ağustos 18 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

#3530528  gönderen BAHARYAGMURU
 26.04.2016 - 20:21:18
NEREDESİNİZ HANGİ İLDE

#3530705  gönderen Merci
 26.04.2016 - 22:59:39
BAHARYAGMURU yazdı:NEREDESİNİZ HANGİ İLDE
istanbul siz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3530894  gönderen sum34
 27.04.2016 - 09:22:26
istanbulda aile hekimiyim bu tus tan 58 bekliyorum normal aile hekimi asistanlığı mı seçmeliyim yoksa sahu mu çok bilgim yok bu konuda aslında

Re:

#3531429  gönderen sumengen
 27.04.2016 - 17:59:39
sum34 yazdı:istanbulda aile hekimiyim bu tus tan 58 bekliyorum normal aile hekimi asistanlığı mı seçmeliyim yoksa sahu mu çok bilgim yok bu konuda aslında
Hocam halihazirda aile hekimiyseniz, Tus'da tekrar aile hekimligi uzmanligini yazmaniz buyuk enayilik olur bence. Uzmanligi bitireceksiniz,sonra mecburi hizmet Dogu'ya gideceksiniz, sonra Istanbul'a nasil tekrar doneceksiniz? Duzeninizi oturtmaniz bir 10 seneyi bulur.Evdeki hesap herzaman carsiya uymuyor.SAHU devletin aile hekimi uzmani ihtiyacindan dolayi cikartilmis bir uygulama.Hale aile hekimiyseniz,SAHU sizin icin cok avantajli olacak bir uzmanlik.Zaten egitim olarak SAHU'yla normal aile hekimligi uzmanligi arasinda bir fark yok. Kacan balik buyuk olmasin hocam,firsati kacirmayin derim.Basarilar.

Re:

#3532314  gönderen sum34
 28.04.2016 - 09:23:07
sumengen yazdı:
sum34 yazdı:istanbulda aile hekimiyim bu tus tan 58 bekliyorum normal aile hekimi asistanlığı mı seçmeliyim yoksa sahu mu çok bilgim yok bu konuda aslında
Hocam halihazirda aile hekimiyseniz, Tus'da tekrar aile hekimligi uzmanligini yazmaniz buyuk enayilik olur bence. Uzmanligi bitireceksiniz,sonra mecburi hizmet Dogu'ya gideceksiniz, sonra Istanbul'a nasil tekrar doneceksiniz? Duzeninizi oturtmaniz bir 10 seneyi bulur.Evdeki hesap herzaman carsiya uymuyor.SAHU devletin aile hekimi uzmani ihtiyacindan dolayi cikartilmis bir uygulama.Hale aile hekimiyseniz,SAHU sizin icin cok avantajli olacak bir uzmanlik.Zaten egitim olarak SAHU'yla normal aile hekimligi uzmanligi arasinda bir fark yok. Kacan balik buyuk olmasin hocam,firsati kacirmayin derim.Basarilar.
teşekkür ederim hocam

Re:

#3539297  gönderen pinarbasi
 02.05.2016 - 11:35:30
Ben de sahu yazacağım 51 puan aldım tustan, istanbulda aile hekimiyim.?Sahu puanları yükseldi diyorlar bakalım kaç puanla kapatacak?Bu arada tusta yerleştirilip kayıt yaptırsanız bile sahuya başvurup yerleşebilirsiniz,tusta kazandığınız yerden kaydınız silinir sadece. Sahu yazıcam diye tusta tercih yapmayacak olan varsa haberi olsun.

#3539303  gönderen Merci
 02.05.2016 - 11:41:34
Nereleri yazacaksınız benim de puan aynı gibi ben de SAHU düşünüyorum ama geçmiş dönem puanlarına nasıl ulaşabilirim? Bir de başvurular ne zaman başlar nerden takip ediyoruz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3539304  gönderen hursidihazel
 02.05.2016 - 11:41:50
Sevk sistemi gelince aile hekimliği daha riskli hale gelecek mi sizce ve bir dahiliyeci kadar bilgi gerekecek mi yani artik bu bölüme daha az rahati olacak diyebilir miyiz

Re:

#3539309  gönderen drcalikusu
 02.05.2016 - 11:47:22
Bu sahuya başvurmak için TUS başvurusunda aile hekimliği puanımın hesaplanmasını istiyorum diye Bi seçenek vardı sanırım onu işaretlemek mi gerekiyordu ?

Re:

#3539323  gönderen pinarbasi
 02.05.2016 - 11:59:07
Sevk sistemi gelince hastalarla kavga gürültü başlayacak çünkü hasta illa ki hem aile hekimine muayene olup hem hastaneye gitmek istiyor.Sevk yazmayınca özele de gitmek istemeyeceğinden sorun çıkaracaktır.
Kadrolar tus yerleştirmelerinden sonra belli olacak diye biliyorum.Neresi var kaç kişi alıyor bilen varsa paylaşsın.Nereyi neye göre tercih etmeli sahuda olanlar varsa fikir verebilir mi?

Re:

#3539327  gönderen pinarbasi
 02.05.2016 - 12:00:51
Evet o seçeneği işaretleyince temel ve klinik dışında 3. bir puan olan aile hekimliği puanın da hesaplanıyor ve o puanla sahuda tercih yapıyorsun.

Re:

#3557349  gönderen sumengen
 17.05.2016 - 16:12:33
pinarbasi yazdı:Sevk sistemi gelince hastalarla kavga gürültü başlayacak çünkü hasta illa ki hem aile hekimine muayene olup hem hastaneye gitmek istiyor.Sevk yazmayınca özele de gitmek istemeyeceğinden sorun çıkaracaktır.
Kadrolar tus yerleştirmelerinden sonra belli olacak diye biliyorum.Neresi var kaç kişi alıyor bilen varsa paylaşsın.Nereyi neye göre tercih etmeli sahuda olanlar varsa fikir verebilir mi?
Hocam,şu an kadrolar belli Nisan 2016 Tus'u için SAHU'da.Zannedersem İstanbul için 30 civarında bir kadro,Ankara için 25 civarında bir kadro var.İstanbul Anadolu yakasını düşünüyorsanız Haydarpaşa Numune,Avrupa yakası için Taksim Eğitim-Araştırma'yı öneririm.Talep çok fazla var,geçen Tus'da İstanbul'da baraj puanı geçen 4-5 kişi ne yazık ki açıkta kaldı.Aile hekimi uzmanlığı düşünüyorsanız,öncelikle SAHU'yu yazın derim,İstanbul'da veya Ankara'da iseniz.SAHU varken mecburi hizmet maceralarına girmeye gerek yok.Başarılar dilerim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3568791  gönderen sumengen
 26.05.2016 - 17:08:02
Arkadaşlar, SAHU'da rotasyonlar sırasında maaş kesintisinin %30'dan % 10'a düşürülmesi için Sağlık bakanlığı çalışma yapıyormuş.Bilginiz olsun,bu sene gerçekleşebilir. Araştırmanızı öneririm SAHU'yu.

#3568914  gönderen Sekerliserum
 26.05.2016 - 19:51:44
sumengen yazdı:Arkadaşlar, SAHU'da rotasyonlar sırasında maaş kesintisinin %30'dan % 10'a düşürülmesi için Sağlık bakanlığı çalışma yapıyormuş.Bilginiz olsun,bu sene gerçekleşebilir. Araştırmanızı öneririm SAHU'yu.
Sahu nun reklamını neden bu kadar çok yapıyorsunuz altında bişeyler aramaya başladım sahuyu yerleşmişsiniz zaten :)

#3571139  gönderen sumengen
 29.05.2016 - 16:28:35
Sekerliserum yazdı:
sumengen yazdı:Arkadaşlar, SAHU'da rotasyonlar sırasında maaş kesintisinin %30'dan % 10'a düşürülmesi için Sağlık bakanlığı çalışma yapıyormuş.Bilginiz olsun,bu sene gerçekleşebilir. Araştırmanızı öneririm SAHU'yu.
Sahu nun reklamını neden bu kadar çok yapıyorsunuz altında bişeyler aramaya başladım sahuyu yerleşmişsiniz zaten :)
Hocam,kimsenin haberi yok Sahu"dan.Biraz insanlar ogrensin diye yaziyorum.Doktorlar arasinda cok cekememezlik oldugu icin,insanlar bazen yanlis bilgi verebiliyorlar.Ben de basta yanlis bilgiler biliyordum.Cok arastirdim Sahu'yu,arastirinca bilinenin aksine cok avantajli bir uygulama olarak duzenlenmis oldugunu farkettim.Biraz bilgi birikimini diger insanlara aktarmak iyi olur diye dusunuyorum.Keske her bolum hakkinda bilgi verenler olsa.