Çarşamba , Ağustos 21 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3526903  gönderen sumengen
 23.04.2016 - 18:37:16
Arkadaslar, oneririm SAHU'yu.Ben gecen Tus Istanbul'da aile hekimligi uzmanligina yerlestim SAHU'yla.Diger aile hekimi uzmanlarindan hic bir farki yok.Rotasyonlar sirasinda kesilen maas farkini uzman olduktan sonra kat kat cikarirsiniz.Aile hekimligi uzmanligi Avrupa'da en yuksek puanli uzmanlik dallarindan biri.TR'de de bir kac sene sonra puani yukselip o seviyeye gelecek.

#3527114  gönderen sumengen
 23.04.2016 - 22:00:22
Up

Re:

#3527576  gönderen drbuspiron
 24.04.2016 - 10:40:35
Guncel

#3527592  gönderen Alemdr
 24.04.2016 - 11:12:32
sumengen yazdı:Arkadaslar, oneririm SAHU'yu.Ben gecen Tus Istanbul'da aile hekimligi uzmanligina yerlestim SAHU'yla.Diger aile hekimi uzmanlarindan hic bir farki yok.Rotasyonlar sirasinda kesilen maas farkini uzman olduktan sonra kat kat cikarirsiniz.Aile hekimligi uzmanligi Avrupa'da en yuksek puanli uzmanlik dallarindan biri.TR'de de bir kac sene sonra puani yukselip o seviyeye gelecek.
Bende numunedeyim dostum çok mutluyum. Tusla SAHU ya girmek güzel. 18 ay rotasyon 18 ay poliklinik eğitim tez vs. Para kesilecekmiş hiç önemli değil. Önemli olan huzur.

#3527593  gönderen Merci
 24.04.2016 - 11:20:25
Ben de düşünüyorum nisan sonrası SAHU tercihi yapabilirim ama tahmini kadroları ve başvuruları ne zaman yayınlarlar. Bir kaç sorum var ama kime sorabilirim SAHU iken üretsiz izin kullanlabliyor mu dondurup ?
İstanbul içinde SAHU tercihi için nereyi önerirsiniz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3527883  gönderen sumengen
 24.04.2016 - 15:59:56
Merci yazdı:Ben de düşünüyorum nisan sonrası SAHU tercihi yapabilirim ama tahmini kadroları ve başvuruları ne zaman yayınlarlar. Bir kaç sorum var ama kime sorabilirim SAHU iken üretsiz izin kullanlabliyor mu dondurup ?
Hocam,aile hekimligi uzmanligi gibi bir dusuncen varsa ve de Istanbul'daysan SAHU disinda bir secenek kesinlikle dusunme. Bir de aile hekimligi puanlari yakin gelecekte kesinlikle yukselecek, su an Dahiliye'leri gecti bile. Istanbul Avrupa yakasi icin SAHU'da Taksim egitim arastirma'yi onerebilirim,yakinda tekrar Taksim'e tasinacak hastane. Sisli Etfal'e biraz daha ağır,hocalar malign diyorlar.Anadolu yakasi icin Goztepe Medeneniyet Univ. disinda hepsi iyi. Goztepe de aslinda o kadar fena degildir.
Ucretsiz izin konusuna gelince, neden olmasin diye dusunulebilir?Normal aile hekimliginde ucretsiz izin hakki varsa SAHU iken de vardir,yonetmelikleri yillik izinde nasilsa ayni sekilde isliyor.
SAHU kadrolari su an belli,Nisan 2016 Tus'u icin,Istanbul'da zannedersem 36 kadro var.Acikta kalanlar basvuranlardan bayagi oluyor,yakinda girmek daha da zorlasacak,cunku insanlar daha fazla ogrenmeye basladi.Haziran sonu veya Temmuz basi gibi basvurular ve yerlestirmeler yapilir. Benim tahminim baraj puani gecseniz de Istanbul'da Sahu'ya yerlesebilmeniz icin en az 45 puan falan almaniz gerekecektir.Kolay gelsin,basarilar.

#3529115  gönderen sumengen
 25.04.2016 - 21:49:20
Alemdr yazdı:
sumengen yazdı:Arkadaslar, oneririm SAHU'yu.Ben gecen Tus Istanbul'da aile hekimligi uzmanligina yerlestim SAHU'yla.Diger aile hekimi uzmanlarindan hic bir farki yok.Rotasyonlar sirasinda kesilen maas farkini uzman olduktan sonra kat kat cikarirsiniz.Aile hekimligi uzmanligi Avrupa'da en yuksek puanli uzmanlik dallarindan biri.TR'de de bir kac sene sonra puani yukselip o seviyeye gelecek.
Bende numunedeyim dostum çok mutluyum. Tusla SAHU ya girmek güzel. 18 ay rotasyon 18 ay poliklinik eğitim tez vs. Para kesilecekmiş hiç önemli değil. Önemli olan huzur.
Seninle ayni gorusteyim abicigim.Ama para kesintisi olmasinin haksizlik oldugu su goturmez.Aile hekimligi uzmanligi bence gelecegin derma'si olacak.

#3529133  gönderen drbuspiron
 25.04.2016 - 22:03:34
sumengen yazdı:
Alemdr yazdı:
Seninle ayni gorusteyim abicigim.Ama para kesintisi olmasinin haksizlik oldugu su goturmez.Aile hekimligi uzmanligi bence gelecegin derma'si olacak.
Nasil bu kadar umutlusunuz ? Kinaye yapmiyorum ciddi olarak soruyorum artilarindan bahseder misiniz

Re:

#3529282  gönderen gradenigo05
 25.04.2016 - 23:27:13
sahudaki 45 puan için klinikten kaç net yapmak gerekiyor acaba ben de önümüzdeki sınava girmeyi düşünüyorumda

Re:

#3529379  gönderen rmzn1
 25.04.2016 - 23:59:06
tus sonrası sahur
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3529477  gönderen sumengen
 26.04.2016 - 00:43:42
drbuspiron yazdı:
sumengen yazdı:
Alemdr yazdı: Bende numunedeyim dostum çok mutluyum. Tusla SAHU ya girmek güzel. 18 ay rotasyon 18 ay poliklinik eğitim tez vs. Para kesilecekmiş hiç önemli değil. Önemli olan huzur.
Nasil bu kadar umutlusunuz ? Kinaye yapmiyorum ciddi olarak soruyorum artilarindan bahseder misiniz
Aile hekimligine yeni gecildi sayilir.Su an bazi yerlerde giris puani Dahiliye'yi gecti.Avrupa birligi ulkelerinde genelde aile hekimleri hayatlarindan memnun. Ispanya'da aile hekimlerinin durumuyla ilgili bir arastirmayi izlemistim,oralarda aile hekiminden sevk almadan kimse baska uzmana gidemiyor.Aile hekimlerine 'gate keeper' deniliyor,en fazla yetkisi olan uzman gibi,Dahiliye uzmanindan bir farki yok gibi.Turkiye'de aile hekimligi daha isin basinda, zirveye gelecektir, Yani surekli prim yapacak bir alandan bahsediyoruz.
SAHU'nun avantaji cok fazla,aile hekimligi uzmani acigini kapatmak icin getirilmis bir uygulama.Kesinlikle buyuk sehirler icin normal aile hekimligi uzmanligi yapmaktan daha avantajli.

Re:

#3529787  gönderen sumengen
 26.04.2016 - 11:30:58
gradenigo05 yazdı:sahudaki 45 puan için klinikten kaç net yapmak gerekiyor acaba ben de önümüzdeki sınava girmeyi düşünüyorumda
SAHU'da 45 puaan alabılmek için klinik bilimler testinden 48-50 arası minimum netiniz olması gerekiyor diye biliyorum hocam.

#3530526  gönderen BAHARYAGMURU
 26.04.2016 - 20:20:40
Merci yazdı:Ben de düşünüyorum nisan sonrası SAHU tercihi yapabilirim ama tahmini kadroları ve başvuruları ne zaman yayınlarlar. Bir kaç sorum var ama kime sorabilirim SAHU iken üretsiz izin kullanlabliyor mu dondurup ?