Salı , Ekim 15 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Üni kadrosu kazanan bi arkadaşıma da kazandığı yerden bir an önce bırakman gerekiyor demişler bakanlıktakiler de o şekilde söyledi. Anladığım kadarıyla üniversitenin işlemlerini başlatması için muvafakiyet belgesi isteniyormuş. Onu istedikleri için ayrılmanız gerekiyor dediler. Bu belge nedir ne değildir ben de net bilmiyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ben bu aşamalardan geçeli çok oldu yaklaşık 6 yıl falan. O dönemde bu tarz ayrılman lazım falan filan dediler. Nisan Tusuyla kazandım. İstifa edecen de edecen dediler. Ben usullü istifa edeyim sonra ne olur ne kalır tekrar aile hekimi olurum diye ağustos ortası istifa ettim. Eylül başında kazandığım üniye gitmem için tebligat geldi. O arada aile hekimliğinden usullü istifa olayı kabul oldu. Ben biraz daha beklettim elimde evrakları maaşı tam ve çok :) alayım diye. Sonra gittim müdürlüğe aile hekimliğinden ayrılışı yapıp aynı gün nakil belgelerini düzenleyip ertesi gün de üniye başladım. Merak eden soru sorarsa daha detaylı hatırlamıyorum kusura bakmasın. Lakin ben son güne kadar aile hekimi olarak çalıştım onu söyleyim. Kazandığım hak kaydımı da yaptırmışım atama işi benim problemim değil, hakkımı da kimse yiyemez mantığıyla hareket ettim. Bu problem iş bilmez memurlar nedeniyle oluyor biraz. Her tus sonrası da buralarda tartışılıyor.
aile hekimliğinden ayrılmadan bakanlık muvaffakatı verdi. üniye ulaştı. üni atamayı yaptı .
(illa aile hekimliğinden istifa etmek gerekmiyormuş muvaffakat için.)

benzer durumda olan var mı bundan sonraki süreçte ne yapacaz?
bu tus sonrası hortlamamış bu başlık ben hortlatayım bari..

eah kazandım henüz aile hekimliğinden istifa etmedim, çkys'ye düşende duymadım sizde durumlar nedir? 31 mayısa kadar çalışmayı düşünüyorum geç mi kalırım?
dr_ilkim yazdı:
31.01.2018 - 11:04:08
arkadaşlar merhaba bu istifa konusunda çeşitli rivayetler var ama net bi bilgi bulamamıştım dün bakanlığı arayarak öğrendiğim bilgiyi sizinle de paylaşmak istedim
eğer üniversite hastanesi kazandıysanız hemen aile hekimliğinden ayrılmanız gerekiyormuş. üniversiteler muvafakiyet belgesi istiyorlarmış onun için de ayrılmış olmak gerekiyormuş.
eğitim araştırma hastanesiyse sağlık bakanlığı içinde bi atama yapılıyor olduğu için süreyi uzatmak isterseniz, uzatabilmek mümkünmüş. bakanlıktan bi yazı geliyormuş aile hek bırakmanız gerekmektedir diye bırakınca 15 gün içinde atama gelir dediler. o yazıyı beklemeden daha erken bırakırsanız da yine tsm kadrosuna düştükten ortalama 15 gün sonra atama yapılıyormuş. süreyi bir bir buçuk ay uzatmak bizim elimizdeymiş.
İlk defa böyle birşey duydum. Bu şekilde ayrılış yapan var mıdır başka arkadaşlar?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Thephilosopher yazdı:
19.05.2018 - 11:34:47
Saglik Bakanligi Muvaffakiyet Bölümünü aradım.
Hocam sözleşmeli aile hekimlerine muvafakiyet veriyoruz dediler. 4924 lü iseniz istifa gerekiyor dediler.
Eğer böyle bir durum varsa beni neden bulunduğum il sağlık müdürlüğünden arayıp istifa etmem gerektiğini söylediler? Acaba müdürlüktekiler mi yanlış biliyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009