Perşembe , Aralık 12 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı

#3542727  gönderen memluklu
 05.05.2016 - 14:45:05
mkctnky yazdı:
kokpit yazdı:Benim bugüne kadar gördüğüm ve anladığım şu ; herhangi bir bölüm kötüleniyorsa ya da geleceği belirsiz deniyorsa oraya geçmişe göre mutlaka talep fazlalaşıyordur. Bence aile hekimliği de öyle geçmişe göre yazanlar fazlalaştı sanırım, bu kadar belirsizliğe rağmen yazanlar çoğalıyorsa sebebi her ne olursa olsun (maaş-döner yada rahatlık) diğer bölümlere göre demek ki daha cazip geliyor arkadaşlara.
+1

Yaza yaza 65 e dayayacaklar ...

İlerde puanı harcadım diyen mutsuz aile hekimlerimiz olacak . :(
aynen ya yapmayin gencler bu guzelim puanlara yazik ya , ne idugu belirsiz bu bolume boyle puanlarla gidilirmi.. bu puanlarla joker elemanmi olmak istiyorsunuz... siz bilirsiniz..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3542732  gönderen memluklu
 05.05.2016 - 14:51:17
sum34 yazdı:
dr_unblocked yazdı:sahu asistanı olarak şunları söyleyebilirim.
1.uzman aile hekimi ortalama 1200 tl fazla maaş alır.
2.il içi ve iller arası bütün kuralarda önce uzman aile hekimi atanır sonra pratisyen aile hekimleri atanır.pratisyen bir aile hekiminin 40bin puanı bile olsa yeni başlayan 0 puanlı bir aile hekimi uzmanı önce yerleşir.
3.akademisyenlik şansı yüksektir zira çoğu üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinda daha aile hekimliği anabilim dalları yok yada yeni yeni açılıyo
4.genel dahiliye uzmanı gibi tüm kronik hastalık raporlarını çıkartıp hasta tedavi takibini yapabilirsiniz
5.devlet hastanelerinde özel hastanelerde aile hekimi uzmanı kadrosu adı altında çalışabilirsiniz
6.daha da tatmin olmayan hekim arkadaşlar zamanları bol olacağı için rahatlıkla akupunktur,fitoterapi,homeopati gibi tamamlayıcı tıp sertifikaları alıp özel hastanelerin bu polikliniklerinde çalışıp güzel paralar kazanabilirler.
7.ve son olarak türkiye halk sağlığı kurumunun nihai hedefinin aile hekimliğini tamamen aile hekimliği uzmanları ile yürütmek istediği şeklinde olduğu düşünüldüğünde aile hekimliği uzmanlığının geleceği şimdilik çok da korkutucu olmasa gerek

hocam bende yeni mezunum istanbulda boş asm ye geçtik el birliği il A sınıfı olduk maaşımız güzel rahatız nisan tustan 56 aldım ne yapacağımı bilemiyorum tusa devam mı etmeli sahu ya mı başlamalıyız aile hekimliği bizi tatmin eder mi kaygıları taşıyorum
arkadas ne yapiyon sen ya, masallah bence ilk giriste cok guzel puan almissin benim bir arkadasim cokta calisiyor ve 4. girisi yinede senin aldigin puani alamadi, yani demem o ki potansiyelin cok iyi bence bir kere daha dene, göz kbb gibi prestijli bolumler varken ne oldugu belirsiz aile hek olmakbence yanlis olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3542783  gönderen dr_unblocked
 05.05.2016 - 16:10:45
memluklu yazdı:
sum34 yazdı:
dr_unblocked yazdı:sahu asistanı olarak şunları söyleyebilirim.
1.uzman aile hekimi ortalama 1200 tl fazla maaş alır.
2.il içi ve iller arası bütün kuralarda önce uzman aile hekimi atanır sonra pratisyen aile hekimleri atanır.pratisyen bir aile hekiminin 40bin puanı bile olsa yeni başlayan 0 puanlı bir aile hekimi uzmanı önce yerleşir.
3.akademisyenlik şansı yüksektir zira çoğu üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinda daha aile hekimliği anabilim dalları yok yada yeni yeni açılıyo
4.genel dahiliye uzmanı gibi tüm kronik hastalık raporlarını çıkartıp hasta tedavi takibini yapabilirsiniz
5.devlet hastanelerinde özel hastanelerde aile hekimi uzmanı kadrosu adı altında çalışabilirsiniz
6.daha da tatmin olmayan hekim arkadaşlar zamanları bol olacağı için rahatlıkla akupunktur,fitoterapi,homeopati gibi tamamlayıcı tıp sertifikaları alıp özel hastanelerin bu polikliniklerinde çalışıp güzel paralar kazanabilirler.
7.ve son olarak türkiye halk sağlığı kurumunun nihai hedefinin aile hekimliğini tamamen aile hekimliği uzmanları ile yürütmek istediği şeklinde olduğu düşünüldüğünde aile hekimliği uzmanlığının geleceği şimdilik çok da korkutucu olmasa gerek

hocam bende yeni mezunum istanbulda boş asm ye geçtik el birliği il A sınıfı olduk maaşımız güzel rahatız nisan tustan 56 aldım ne yapacağımı bilemiyorum tusa devam mı etmeli sahu ya mı başlamalıyız aile hekimliği bizi tatmin eder mi kaygıları taşıyorum
arkadas ne yapiyon sen ya, masallah bence ilk giriste cok guzel puan almissin benim bir arkadasim cokta calisiyor ve 4. girisi yinede senin aldigin puani alamadi, yani demem o ki potansiyelin cok iyi bence bir kere daha dene, göz kbb gibi prestijli bolumler varken ne oldugu belirsiz aile hek olmakbence yanlis olur.
elini sallasan göz kbb uzmanına çarpıyor ve çoğunun devlette ve özelellerde aldığı paraları duysan üzülürsün,hoca prof,yar.doç diilsen bu bölümlerde artık ii paralar yok,,köydeki amca bile göz uzmanını beğenmiyor hoca istiyor,,,aile hekimi uzmanı olsun zamanı bol olacak yanına akupunkturist olsun fitoterapist olsun hipnoterapist olsun bence daha prestijli olur ve özellerde daha ii kazanır,,özel hastanelerin akupunktur polikliniklerinde deli paralar kazanan hekim biliyorum.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3542823  gönderen memluklu
 05.05.2016 - 17:11:53
dr_unblocked yazdı:
memluklu yazdı:
sum34 yazdı:
elini sallasan göz kbb uzmanına çarpıyor ve çoğunun devlette ve özelellerde aldığı paraları duysan üzülürsün,hoca prof,yar.doç diilsen bu bölümlerde artık ii paralar yok,,köydeki amca bile göz uzmanını beğenmiyor hoca istiyor,,,aile hekimi uzmanı olsun zamanı bol olacak yanına akupunkturist olsun fitoterapist olsun hipnoterapist olsun bence daha prestijli olur ve özellerde daha ii kazanır,,özel hastanelerin akupunktur polikliniklerinde deli paralar kazanan hekim biliyorum.
kardes goz uzmanini begenmeyen amca aile hek uzmanini adamdan saymaz.. göz uzmani herzaman göz uzmanidir ama aile hek joker elemandir. acilde nobette tutar asm de de calisir poliklinikte yapar hastada yatirir gebe de takip eder cocukta takip eder ne yaptigi belli degil ne oldugu belli degil statusu belli degil.. boyle bir uzmanligi buyuk puanlarla tercih etmek gercekten puanini heba etmektir
Kullanıcı avatarı

Re:

#3548837  gönderen vulgarismagistralis
 10.05.2016 - 22:36:33
aile hekimliği'ni bir çırpıda gömenler prestijli teknisyenler olmalı.bir hekimin branşı ne olursa olsun bu tip bir jargon kullanması çok tuhaf...ne olduğunu bilmiyorsan gelişmiş batılı ulusların sağlık sistemlerine bakarsın öğrenirsin...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3933452  gönderen aoera
 30.06.2017 - 14:14:07
memluklu yazdı:
dr_unblocked yazdı:
memluklu yazdı: arkadas ne yapiyon sen ya, masallah bence ilk giriste cok guzel puan almissin benim bir arkadasim cokta calisiyor ve 4. girisi yinede senin aldigin puani alamadi, yani demem o ki potansiyelin cok iyi bence bir kere daha dene, göz kbb gibi prestijli bolumler varken ne oldugu belirsiz aile hek olmakbence yanlis olur.
kardes goz uzmanini begenmeyen amca aile hek uzmanini adamdan saymaz.. göz uzmani herzaman göz uzmanidir ama aile hek joker elemandir. acilde nobette tutar asm de de calisir poliklinikte yapar hastada yatirir gebe de takip eder cocukta takip eder ne yaptigi belli degil ne oldugu belli degil statusu belli degil.. boyle bir uzmanligi buyuk puanlarla tercih etmek gercekten puanini heba etmektir
dostum ne kadar boş konuşmuşsun sen öyle ya :D göz kbb gözünde everest anladığım kadarıyla bence de güzel bölümler çalışıp kazn mutlu ol işte. ama ahu na bu saldırışın, küçümseme çaban nerden geliyo anlayamıyorum. şuanlık Türkiyede hakettiği yerde olmasa da gayet güzel bi bölüm. sistemi kurulduktan sonra gayet yapılası bi iş. ciddi hedefleri olan, idealist olan adam zaten bu ve benzeri bölümlerden uzak dursun. rahat olmak isteyen, etliye sütlüye pek karışmak istemeyen ama doktorluğunu da yapmak isteyen biri için tam kılıf gibi durmakta. adam sana laf demek istedikten sonra prof da olsan gözünde hiçsin öyle boş şeylere kafa yormayın boşuna. diğer konuya da gelirsek 4 tusta 54 alamadı arkadaşlar falan demişsin sıkıntı onlarda gibi duruyor. birine gaz verilcek bi puan değil yani bu :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3933453  gönderen aoera
 30.06.2017 - 14:15:19
memluklu yazdı:
dr_unblocked yazdı:
memluklu yazdı: arkadas ne yapiyon sen ya, masallah bence ilk giriste cok guzel puan almissin benim bir arkadasim cokta calisiyor ve 4. girisi yinede senin aldigin puani alamadi, yani demem o ki potansiyelin cok iyi bence bir kere daha dene, göz kbb gibi prestijli bolumler varken ne oldugu belirsiz aile hek olmakbence yanlis olur.
sen bunu ftr,derma,biyokimyacılara da söyle de öğrensinler :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3933470  gönderen drcbklyn
 30.06.2017 - 14:24:32
memluklu yazdı:
dr_unblocked yazdı:
BENCE BU ŞAHIS BU MESAJI TAMAMEN MANUPLASYON AMAÇLI YAZDI VE AİLE HEKIMİ ASİSTANI OLDU. AKSİNİ DÜŞÜNEMİYORUM BİLE