Pazar , Kasım 17 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

Re:

#3118601  gönderen acinetobacter
 08.02.2015 - 21:30:40
fetuss yazdı:arkadaşlar cerrahi bıranşta çalışmaktayım aile hekimliği uzmanlığı kazandım. kafama takılan uzmanlık sonrası cumartesi mesayi, nöbet mevzuu. sizce gelecekte ne olur ne biter. şu an ortalama bi aile hekimi uzmanı ne kadar maaş alır. asistanlık süreci nasıldır.
Hocam bende seninle aynı durumdayım hiç düşünmeden gidecem hangi branştasın bilmiyorum ama sende git kurtar canını;))

Re:

#3118603  gönderen acinetobacter
 08.02.2015 - 21:30:59
fetuss yazdı:arkadaşlar cerrahi bıranşta çalışmaktayım aile hekimliği uzmanlığı kazandım. kafama takılan uzmanlık sonrası cumartesi mesayi, nöbet mevzuu. sizce gelecekte ne olur ne biter. şu an ortalama bi aile hekimi uzmanı ne kadar maaş alır. asistanlık süreci nasıldır.
Hocam bende seninle aynı durumdayım hiç düşünmeden gidecem hangi branştasın bilmiyorum ama sende git kurtar canını;))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3523142  gönderen sknhyt
 20.04.2016 - 00:44:08
başka bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?
asistanlık sonrası dönem çok gözümü korkutuyor. aile hekimi uzmanı nedir ne yapar inanın doğru düzgün fikrim yok
açılan kadrolar nasıl oluyor? eş ataması gibi bi durumda şansımız ne olur?

#3523244  gönderen Pilori
 20.04.2016 - 09:54:22
Ben de aile hekimliği kazandım.Çalıştığım kurumda pratisyen olarak çok rahat aile hekimliği ne geçişler oldu ve bakışları farklı oldu. Asistan lığına değer mi. Hepimiz aile hekimiyiz tarzında. Asistan ken tusa mı hazırlansam başlamadan istifa mı etsem ya da aile hekimliği ne devam mı etsem bilemiyorum

#3523268  gönderen drumutkck
 20.04.2016 - 10:54:19
Gncl

#3523273  gönderen tosun06
 20.04.2016 - 10:58:36
Pilori yazdı:Ben de aile hekimliği kazandım.Çalıştığım kurumda pratisyen olarak çok rahat aile hekimliği ne geçişler oldu ve bakışları farklı oldu. Asistan lığına değer mi. Hepimiz aile hekimiyiz tarzında. Asistan ken tusa mı hazırlansam başlamadan istifa mı etsem ya da aile hekimliği ne devam mı etsem bilemiyorum
sevk zimciri geliyor yakında .

aile hekimliği kıymetlenecek bence oldukça

http://www.memurlar.net/haber/578989/
Kullanıcı avatarı

Re:

#3523551  gönderen galatasaray2334
 20.04.2016 - 15:33:23
Aile hekimliği ihtisası her ne kadar ülkemizde tam olarak bilinmese de(zira üniversite mezunu insanlar bile Aile hekimliği ihtisasının olduğunun farkında değil) gelecek 10-15 yılm içinde birinci basamakta görev yapacak hekimlerin tamamı AHU lardan oluşacak. Elbette sevk zinciri de gelecekte mutlaka zorunlu olacak ve bu durum da AHUların önemini artıracaktır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3523554  gönderen galatasaray2334
 20.04.2016 - 15:35:11
Bu arada benim tavsiyem, birinci basamak hekimliği yapmak istemeyen, ben her hastaya bakmak istemiyorum diyenlere tavsiyem; TUS çalışmak için de olsa Aile Hekimliğini yazmayın.

#3524499  gönderen drumutkck
 21.04.2016 - 01:03:55
Gncll
Kullanıcı avatarı

Re:

#3524529  gönderen vulgarismagistralis
 21.04.2016 - 02:11:22
aile hekimliği kamunun yatırım yaptığı bir alan.ihtisas yapmaya değer mi sorusuna ise şu yanıt verilebilir;tıp istisnasız her branşında sürekli yeni zorunluluklar ve aynı zamanda güncel olanakların olduğu bir meslek.dolayısıyla uzman hekim bu durumlara daha kolay adapte olmasını bilen kişidir.önü daha açık olur.tamamlayıcı tıp,koruyucu hekimlik vb.konularda akademik nosyonu olan kişi kurslara ulaşım,literatür tarama kabiliyeti açısından daha yetkindir.tavsiye edilir :)

Re:

#3524535  gönderen addictoftea
 21.04.2016 - 03:42:30
Sevk sistemi gelirse normal sartlarda cok degerli bir brans haline gelmesi gerekir ne yazik ki dayak korkusuyla herkesi sevk etmeye baslanir. Ben bu isten ne anladim diyen saglik bakanligi bu defa sevk basi hekimin maasindan kesintiye gider (Bir nevi performans sistemi-az sevkeden cok kazanir). Yani saka-biyik tukruk mevzusuna doner bu is, tabi kimse canini sokakta bulmadigi icin herkes sevk edilir.

Akademisyenlik sansi yeni acilan tip fakulterleri ile beraber fazla ama facebook gecmisinize bagli olarak kadro bulma ihtimaliniz degisir.

#3524538  gönderen smnltn
 21.04.2016 - 03:46:46
Bkz. Bulgaristan
Aile hekimlerinin bastırdığı el ilanları
Hasta avcılığı
Maddi kaygı
Vs vs vs vs...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3525172  gönderen tekayak
 21.04.2016 - 22:47:59
Aile hekimliği sağlık politikalarının merkezinde koruyucu hekimlik olduğu sürece , ki korumak tedavi etmekten daha ucuz ve etkilidir, hep popüler olacaktır. Devletin belli bir deadline sonrası pratisyen hekimlerin aile hekimliği yapmasını engelleyecegini varsayarak uzmanlık yoluna gitmek doğru karardır diye düşünüyorum son yıl aile hekimliği asistanı olarak. Sorulariniz olursa özelden yanıtlamak isterim.

#3525374  gönderen tosun06
 22.04.2016 - 09:49:36
tekayak yazdı:Aile hekimliği sağlık politikalarının merkezinde koruyucu hekimlik olduğu sürece , ki korumak tedavi etmekten daha ucuz ve etkilidir, hep popüler olacaktır. Devletin belli bir deadline sonrası pratisyen hekimlerin aile hekimliği yapmasını engelleyecegini varsayarak uzmanlık yoluna gitmek doğru karardır diye düşünüyorum son yıl aile hekimliği asistanı olarak. Sorulariniz olursa özelden yanıtlamak isterim.
hocam sizin bilginiz vardır. sevk sinziri getirelecek mi;?_ sevk zinciri sonrası beni sevk et d,iye ısrarcı olan hastalarla aile hekimleri mücqadele etmek zorunda kalır mı? yoksa isveç mopdeli dedikleri bir mmodel mi olacak b8unu daha önce recep akdağ söylemişti. yani ek fark ücreti ödeyerek özel hastaneye veye 2.basamağa gitmek mümkün olacak şeklinde .

yeni yasal düzenleömeler nasıl olacak? istediğiniz doktora gidebilrsiniz diye oy için şımartılamn halka sevk zinciri getirilebilir mi?
drrasburikaz yazdı:bende bu tusta aile hekimliğini kazandım,benimde bildiğim ASM ler tam bi kurtlar sofrası,etik değerler yerlerde olabiliyor zaman zaman,bizim gibi yeni yetmeleri ki ben yeni mezun da değilim ama yerler bizi valla yılların kurtları,benim de duyduklarım bunlar ama istedğim şehir ve eşime eş durumu yapmam için yazmam gerekiyordu,dahiliye ,pediatri,kadındoğum yaşamla bağdaşmaz,derma ftr bize kalmaz,mecburi hizmetteki kötü yerlere gitmeyede gönlüm razı olmaz...
o dediğin kurtlar her yerde var hocam.

cerrahi bölüme başlayacağım daha başlamadan birbirini karalamalar bu ne biçim ameliyat bunlar naylon cerrah bilmem ne her yerde var yani