Pazar , Kasım 17 2019
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....
Merhaba arkadaşlar ..

ben cerarahi ve daihliye pediyatri nöroloji gibi bölümleri şu anki sağlık sisteminden dolayı hiç istemeyen birisiyim..elimde dermatoloji ftr psikyatri enfeksiyon halk sağlığı aile hekimliği kalıyo..düşündüğümde tusa daha hiç başlamadım.bu yüzden derma psikyarti ve ftr için en az bir yıl sıkı çalışma gerekiyo ..aile hekimliğini düşündüğümde ise 6 aylık bir tus çalışmasıyla istediğim şehirde başlayabilirim diye düşünüyorum.akademisyenliği de düşünenn birisi olarak aile hekimliğinde akademisyen eksilkiği var mıdır??uzmanlığının sıkıntıları nelerdir?geleceği hakkında neler söylenebilir?
Kullanıcı avatarı
asistanlık kadroları mevcut uzman sayısına göre belirleniyor.yakın gelecekte pek çok bölümde uzman fazlası oluşacak. akademisyenlikte de merkezi sınava geçilebilir.bu durumda kadro sayıları mevcut akademisyen sayısına göre belirlenir.acil ve aile hekimi akademisyen sayısı en az olan branşlardan. aile hekimliği değil de acil için akademisyenlik daha mantıklı gibi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
misafir yazdı:asistanlık kadroları mevcut uzman sayısına göre belirleniyor.yakın gelecekte pek çok bölümde uzman fazlası oluşacak. akademisyenlikte de merkezi sınava geçilebilir.bu durumda kadro sayıları mevcut akademisyen sayısına göre belirlenir.acil ve aile hekimi akademisyen sayısı en az olan branşlardan. aile hekimliği değil de acil için akademisyenlik daha mantıklı gibi.
peki aile hekimliği uzmanlığı hakkında görüşleriniz nedir.
Kullanıcı avatarı

#2919198  gönderen wasabi
 14.06.2014 - 13:11:47
Şöyle diyim aynı katta merkez asm ve aih uzmani var hastaneye gelen. Yönünü şaşırırip bize gelen hastalara aih uzmanıni anlatmak tan tüy bitiyor dilimde. Hastaların algısı en nihayetinde aile hekimi . Hastanenin döneri olmadigindan koy taraması na çıkıyor. Benden 3000 daha az alior uzman olmasına rağmen tsm hekimiyle aynı maaşı alıyor . Ama başhekim lik imkanı var ve mobbing yok adama sisteme geçerse çünkü uzman. Ve perifer de para kazanma imkanları fazla olduğu için akademisyen olmak daha kolay
Kullanıcı avatarı

#2919200  gönderen wasabi
 14.06.2014 - 13:14:51
Ama bilgili hastalar orqda dahiliyeci ve pediatrist yoksa . Hocam en azından siz uzmansiniz size gelelim diyorlar . Rahatlar 20 hasta bakior ama tercih meselesi ben askerlik sıkıştırdiginda gitmeyi dusunuorm sahsen

#2919208  gönderen jordealba
 14.06.2014 - 13:30:25
wasabi yazdı:Şöyle diyim aynı katta merkez asm ve aih uzmani var hastaneye gelen. Yönünü şaşırırip bize gelen hastalara aih uzmanıni anlatmak tan tüy bitiyor dilimde. Hastaların algısı en nihayetinde aile hekimi . Hastanenin döneri olmadigindan koy taraması na çıkıyor. Benden 3000 daha az alior uzman olmasına rağmen tsm hekimiyle aynı maaşı alıyor . Ama başhekim lik imkanı var ve mobbing yok adama sisteme geçerse çünkü uzman. Ve perifer de para kazanma imkanları fazla olduğu için akademisyen olmak daha kolay

hocam teşekkür ederim bilgileriniz için ama para kazanma imkanıyla akademisyenlik ile alakasını pek bulamadım ..

Re:

#2919262  gönderen jordealba
 14.06.2014 - 15:12:40
gncl
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
perwerdar yazdı:
misafir yazdı:asistanlık kadroları mevcut uzman sayısına göre belirleniyor.yakın gelecekte pek çok bölümde uzman fazlası oluşacak. akademisyenlikte de merkezi sınava geçilebilir.bu durumda kadro sayıları mevcut akademisyen sayısına göre belirlenir.acil ve aile hekimi akademisyen sayısı en az olan branşlardan. aile hekimliği değil de acil için akademisyenlik daha mantıklı gibi.
hastanelerde pek aile hekimi uzmanı kalmadı. çoğu asmlere geçti. pratisyenden fazla maaş alıyorlar o kadar.bunun için asistanlık çilesi ve mecburi değmez bence. diğer taraftan mecburisi olmayan aile hekimliği uzmanlığı için tus çalışan 15 yıllık pratisyen aile hekimi biliyorum.
misafir yazdı:
perwerdar yazdı:
hastanelerde pek aile hekimi uzmanı kalmadı. çoğu asmlere geçti. pratisyenden fazla maaş alıyorlar o kadar.bunun için asistanlık çilesi ve mecburi değmez bence. diğer taraftan mecburisi olmayan aile hekimliği uzmanlığı için tus çalışan 15 yıllık pratisyen aile hekimi biliyorum.
ama uzman sayısı arttığında pratisyenler aile hekimliğinde çekilecek..Ve eğitim almış oalrak doktor olmak başka olmaz mı..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009