Salı , Mayıs 26 2020
Aile hekimligi ve tus hakkinda genel paylasim platformu....

Re: Istifa edip tus calışmalı mıyım?

#4390195  gönderen digitiminimix
 03.05.2020 - 08:18:32
netarsudil yazdı:
02.05.2020 - 04:16:52
Arkadaslar aile hekimligi asistanlığından istifa edip biyokimya ya da mikrobiyoloji için tus çalışmak nasıl fikir sizce ?
Neden istifa düsünüyorsunuz hocam?
Biyokimya-Mikrop bence güzel-rahat tercih edilesi bölümler ancak son katsayı muhabbetiyle haksızliga ugradılar neredeyse hiç döner alamayacaklar bir de tıpdışı hocalar,tıpdışıların doktora yapıp torpili varsa hoca bile olabilmesi,tıpçı asistana mobbing gibi durumların yaşanilabildigini duymuştum.Oldukca heterojen bir ortamları var ve bu da birlik olmayı zorlaştırıyor.
Yani bu 2bölümde gül bahcesi değil
Kesinlikle hasta görmek istemiyorum tiksindim artık gibi bir durumunuz yoksa aile hekimliğine kıyasla aman aman bir avantajı yok bence.
Tabii stressiz,sakin,hır gür kavga rapor hasta olmasın diyorsanız katsayı ve tipdışilara ragmen tus tekrar denenebilir mantıksız değil.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4390211  gönderen Ysfalg
 03.05.2020 - 09:52:50
Maddi durumun yeterli ise edebilirsin ama daha iyi seçenek feragat etmek c ve d gruplarından kafana yatan şehire gidebilirsin dhy bitmedi ise eski yerine de gidebilirsin iyi değilse c ve d bölgerini isteyebilirsin . Gitmek istediğin yerin il sağlık müdürlüğüyle konuşarak rahat bir yer ayarlayabilirsiniz kendinize . Tsm yada entegre hastaneler tus çalışmak için çok uygundur . Enfeksiyon bırakıp biyokimya kazandım aynı metodla

#4390212  gönderen Barla3235
 03.05.2020 - 10:07:55
Biyokimyanın puanı yüksek mikrobiyoloji orta seviye demek istediğim istifa etseniz bile büyük ihtimalle mikrobiyoloji kazanacaksınız tusa çalışmak dışarıdan göründüğü kadar kolay olmuyor hele ki temeliniz yoksa 60 lara bile 6 ayda çıkamayabilirsiniz yani 2 dönem istifali kalma ihtimalinizi düşünerek bu işe girin derim BK kazanamazsanız maaşınız sizi pek tatmin etmeyecek bu kez kendinizi öğretmenle polisle hemen hemen aynı parayı alıyoruz şeklinde düşünerek sıkılacaksınız aile hekimliği hasta gören en rahat branş anladığım kadarıyla sizin mesleki tatmin derdiniz yok çok para kazanmak derdiniz de yok bunun dışında hangi sebebiniz var sizi istifaya sevkeden bilmiyorum ama genelde Dr arkadaşlar bu sebebler istifa ediyor ben sizin yerinizde olsam 3 yol izlerim
1.mikrobiyoloji veya BK asistanlarının yanına gidip 2 3 gün geçiririm Bi bakarım burası istediğim yer mi
2.aile hekimi iken tusa başladım yeni başlıyorsanız ilk 3 ay çok sıkıcı geçecek bunu kaldırabilecek misiniz
Bu ikisinden birisinde bile olumsuz sonuç alırsanız sizi aile hekimliğinden soğutan hangi sebebi varsa onu ortadan kaldırmaya çalışırım inanın en kolayı bu olacak saygılar...
İnşallah hayırlısı olur hakkınızda

#4390356  gönderen Notasyon
 03.05.2020 - 13:23:05
netarsudil yazdı:
02.05.2020 - 04:16:52
Arkadaslar aile hekimligi asistanlığından istifa edip biyokimya ya da mikrobiyoloji için tus çalışmak nasıl fikir sizce ?
Ben hasta bakmak istemiyorum diyorsan evet.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009