Çarşamba , Kasım 20 2019
Acilde , Klinikte veya 112 ye EN SIK gelen vakalar sorular ve cevaplar... Acil sormak istediklerinizi bu bolume yazabilir sorularinize cevap bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

#3615741  gönderen Atknmz
 26.07.2016 - 22:56:12
tusageldik yazdı:
Atknmz yazdı:
tusageldik yazdı:Arkadaslar henuz kadrolar aciklanmadi ama 112 komuta yazmayi dusunuyorum genel olarak buyuk sehirlerden uzak durun yazilmis peki onerdiginiz iller var mi eger kadro acilirsa mutlaka yaz diyebileceğiniz ? Bir de buyuksehirlere gore maas nasil oralarda da mi 4000 5000 civari ?
Komuta merkezleri ortalama 7 nöbet tuttuğunda maaş aynı 5500 civarı..
Küçük şehirlerin hepsini yazabilirsin ben aksaray da 2 sene görev yaptım oldukça rahattı..İç Anadolu'daki küçük şehirlerin hepsi rahat tanıdık doktor arkadaşlar var..
Ankara istanbul Konya vs bölge hastaneleri büyük üni hastaneleri olan yerlerden uzak dur il dışından sana yer bulman için talepte bulunurlar oldukça zahmetli olur..
peki bu sehirlerde acile vs gondermeler oluyor mu cok ? Amasya, kastamonu, mersin,nevsehir , nigde buralar ile alakali bilginiz var mi ? Mersin haric digerlerinde buyuk hastaneler yok diye biliyorum ama ?
Nevşehir ve Niğde de acil e son zamanlarda görevlendirme hiç duymadım olacağını da sanmıyorum doktor sayısı çok fazla yok. Kadro açarsa bu 2 şehiri havada kap derim.. kadrolar açıklansın tekrar irtibat halinde olalım değerli doktorum

#3615764  gönderen tusageldik
 26.07.2016 - 23:06:39
Atknmz yazdı:
tusageldik yazdı:
Atknmz yazdı: Komuta merkezleri ortalama 7 nöbet tuttuğunda maaş aynı 5500 civarı..
Küçük şehirlerin hepsini yazabilirsin ben aksaray da 2 sene görev yaptım oldukça rahattı..İç Anadolu'daki küçük şehirlerin hepsi rahat tanıdık doktor arkadaşlar var..
Ankara istanbul Konya vs bölge hastaneleri büyük üni hastaneleri olan yerlerden uzak dur il dışından sana yer bulman için talepte bulunurlar oldukça zahmetli olur..
peki bu sehirlerde acile vs gondermeler oluyor mu cok ? Amasya, kastamonu, mersin,nevsehir , nigde buralar ile alakali bilginiz var mi ? Mersin haric digerlerinde buyuk hastaneler yok diye biliyorum ama ?
Nevşehir ve Niğde de acil e son zamanlarda görevlendirme hiç duymadım olacağını da sanmıyorum doktor sayısı çok fazla yok. Kadro açarsa bu 2 şehiri havada kap derim.. kadrolar açıklansın tekrar irtibat halinde olalım değerli doktorum
çok teşekkür ederim yardımlarınız için:) sanırım kadrolar açıklanınca rahatsız edeceğim iyi akşamlar :))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: İL AMBULANS SERVİSİ KOMUTA KONTROL MERKEZİ

#4297444  gönderen fberk07
 14.08.2019 - 14:06:36
Son durum nedir? Önerilen yerler var mıdır? Maaşlar ne durumdadır? TSM, Acil servis ve 112 istasyona göre avantajları dejavantajları nelerdir? 3-4 sene pratisyen çalışmayı düşünen birisi için neler söyleyebilirsiniz.
Doğuda ! tsm yazıp boşluk olunca aile hekimi olabilirsiniz getirisi çok çok fazladır ama köye gitmeye razı olacaksınız :) köy dediğim de hiçbir sosyal aktivite olmayan kar yağdığında yolları kapanan köylerden bahsediyorum :) amma velakin 1 yıl bile sabretsen arabanı çok rahat alırsın . Aciller her yerde sıkıntılı bence memnun olmayan hasta ve hasta yakınları . Sıralama istersen doğuda tsm - komuta merkezi - acil . Doğu diye bastırmamın sebebi o taraflarda daha kolay geçiliyor aile hekimliğine sözleşme de daha erken geliyor .

#4297494  gönderen dr_ariel
 14.08.2019 - 17:08:22
Tus için hangisi daha uygun sizce aile hekimliği mi 112 mi? Tsm yazıp aile hekimliğine geçince görevlendirmeden kurtulmuş oluyoruz ama sadece akşamlari boş 112 yle karsilastirirsak sizce nasıldır
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4301314  gönderen Simurg
 26.08.2019 - 10:24:06
fberk07 yazdı:
14.08.2019 - 14:06:36
Son durum nedir? Önerilen yerler var mıdır? Maaşlar ne durumdadır? TSM, Acil servis ve 112 istasyona göre avantajları dejavantajları nelerdir? 3-4 sene pratisyen çalışmayı düşünen birisi için neler söyleyebilirsiniz.
durum biraz değişti.. idare 3 lu yapıdan tek yapıya geri dondukten sonra TSM ya da 112 yazmış olmak kişiyi acil polis okulu jandarma vb yerlerdeki geçici görevden kurtarmıyor ne yazık ki..

ama tercihen sıralama derseniz;

112 KKM - 112 istasyon- tsm

#4301340  gönderen aslijan
 26.08.2019 - 13:20:36
Tsm den asmye geçiş en güzeli .öyle yaptım çok memnunum. Tus a açlılacak vakit de cok ama ben aynı anda iki işi yapamadıgımdan çalışamıyorum. Çok birimli asm deyseniz izinle falan tus öncesinde baya boş vakit cıkabilir asm de

#4301343  gönderen aslijan
 26.08.2019 - 13:22:36
Tercih öncesi il sağlık müd sitesinden kim kaç puanla asm ye nereye dolu birime mi gecmiş bakabilirsiniz. Doğu şart değil iç anadoluda da asm ye geçiş kolay yerler var
aslijan yazdı:
Tercih öncesi il sağlık müd sitesinden kim kaç puanla asm ye nereye dolu birime mi gecmiş bakabilirsiniz. Doğu şart değil iç anadoluda da asm ye geçiş kolay yerler var
Hocam var mi bildiginiz yerler asm ye kolay gecebilecegimiz?
Kullanıcı avatarı

#4303339  gönderen Simurg
 02.09.2019 - 16:58:11
Dr hashmto yazdı:
26.08.2019 - 23:00:15
aslijan yazdı:
Hocam var mi bildiginiz yerler asm ye kolay gecebilecegimiz?
asmye kolay geçiş derseniz o birimler merkezden uzak yerlerdır.. bilginize
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009