Cumartesi , Eylül 21 2019
Herhangi bir yerden,fakülteden veya herhangi bir Özellikte veya bir konuyla ilgili üye var mı diye merak ediyorsanız,arıyorsanız buradan seslenebilirsiniz.Belirttiğiniz Özelliklere sahip üyeler size cevap verecektir.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970707  gönderen dranestezi26
 02.10.2012 - 14:29:58
morathe yazdı:her taşın altından çıkıp halk sağlığı gibi pratisyen plus bölümü övüp ayrılması nekadarda ironik olmuş bence...
kardeş gülmekten yardın beni,diğer başlıkta okudum kadın doğuma geri dönüyormuşsun,halk sağlığını küçümseyen bana hak ettin oh olmuş diyen adamın kurtuluş diye döndüğü bölüme bak,puhahahaa.oraya afla dönersin birkaç aydan da istifa başlığını okuruz,Allah ın sopası yok ama asıl sana vurmuş kardeşim,ne diyeyim Allah yardımcın olsun
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970712  gönderen toni
 02.10.2012 - 14:31:49
dranestezi26 yazdı:
morathe yazdı:her taşın altından çıkıp halk sağlığı gibi pratisyen plus bölümü övüp ayrılması nekadarda ironik olmuş bence...
kardeş gülmekten yardın beni,diğer başlıkta okudum kadın doğuma geri dönüyormuşsun,halk sağlığını küçümseyen bana hak ettin oh olmuş diyen adamın kurtuluş diye döndüğü bölüme bak,puhahahaa.oraya afla dönersin birkaç aydan da istifa başlığını okuruz,Allah ın sopası yok ama asıl sana vurmuş kardeşim,ne diyeyim Allah yardımcın olsun
:D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970716  gönderen pattyhewes
 02.10.2012 - 14:33:12
dranestezi26 yazdı:
asıl ironi,kadın doğum uzmanı olunca açılan davada adli tıpçı aleyhine görüş bildirince olacak :D

Re:

#1970725  gönderen morathe
 02.10.2012 - 14:35:09
bırakmıyacam kardeş benim için büyük şans oldu bir sene adli tıp asistanlığı yapmakta katkı sağladı doktorların genelde malpraktis olaylarını inceleyerek neyi eksik yaptıklarımızı öğrendim... buarada halk sağlığı için kasmaya gerek yok periferde pratisyenleri yapıyorlar hatta olmayanı dövüyorlar:)))
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970737  gönderen dranestezi26
 02.10.2012 - 14:40:20
morathe yazdı:bırakmıyacam kardeş benim için büyük şans oldu bir sene adli tıp asistanlığı yapmakta katkı sağladı doktorların genelde malpraktis olaylarını inceleyerek neyi eksik yaptıklarımızı öğrendim... buarada halk sağlığı için kasmaya gerek yok periferde pratisyenleri yapıyorlar hatta olmayanı dövüyorlar:)))
ben güzel kardeşimle özelden anlaştım arkadaşlar,o beni egosu yüksek,halk sağlığı diğer bölümleri döver diyen bir adam sanıyor,yanıldığını söyledim.Halk sağlığı karizmadan,paradan puldan vazgeçen,rahat olup evinin geçimini sağlayacak adamların bölümüdür,doktorluğu sevenlerin bölümü değidlir,bunu 1000 kez söyledim,her zaman da söylüyorum tıptan doktorluktan daha uzak bir bölüm varsa söyleyin oraya geçeyim,ben ideallerimi üzerimden çıkartıp,egomla beraber yakalı çok oldu,ben sadece ömrümü rahat ve huzurlu bir şekilde doldurmanın peşinde olan bir adamım

Re:

#1970738  gönderen morathe
 02.10.2012 - 14:40:30
merak etmeyin adli tıpta arkadaşlar edindim hocalara sevdirdim kendimi kurumdada tanıdıklarım oldu içeride adamlarım var artık sırtım yere gelmez:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970745  gönderen commenter39
 02.10.2012 - 14:44:42
dranestezi26 yazdı:hacılar başlığı yeni gördüm,cep telefonundan cepnet paketiyle internete girmek nasıl oluyormuş onu okuyordum,hangi ara başlık açtınız da bu kadar yazı yazdınız:):)hacılar Allah şahit evimi geçindirecek bir yol bulsam 1 sn durmaz halk sağlığı da dahil doktorluğu tamamen bırakırım,zerre de üzüntü duymam ama gel görki artık evliyim,eskisi gibi gözü kapalı istifayı çakamıyorum.halk sağlığı güzel bölüm,sorunum halk sağlığıyla değilki benim,benim gibi doktorluktan nefret eden bir adamı 11 ay aktif rotasyona gönderecekler,yav yazarken ben gidilmiyor diye biliyordum,aylardır da hocalar hadigit artık diye bastırsa da gitmiyordum ama artık ertelenecek tarafı kalmadı,kasım ayında başlıyorum,acaba kaçacak bir delik,bir bölüm arıyorum dün ve bugündür ama bulamadım malesef yok,halk sağlığından daha çok kişiliğime uyan bir bölüm yok,çok düşündüm,çok yazdım çizdim ama evli bir adam ve yaş 29 olunca artık maceraya atacak bir hayatım olmuyor kısacası yemiyor artık,gençlerle yarışacak ne enerjim ne beynim kalmış,şimdiki tıp gençliği yir beni,bir lokmada yutar vallaha:):)hasılı kelam bakanlık halk sağlığı uzmanlarını sallamadığını ama mecburen istese de istemese dde uzun süre atamak zorunda olduğunu söylese de,rotasyonlardan,doktorluktan nefret etsem de hayat şartları yüzünden burada kalıyorum,ama dediğim gibi delidir ne yapsa yeridir bana ara ara yeniden gelirler mi,hayatı bölümü yeniden sorgular mıyım bilmiyorum,tek bildiğim her yazdığım şeyde sonuna kadar içimden o an ne geçiyorsa yazdığımdır.Benim gibi bir adam için sireyi ve kendinizi de meşgul ettiğiniz için çok tşk ederim
Seni gücendirdik mi diye endişeleniyordum ben de:P
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970754  gönderen dranestezi26
 02.10.2012 - 14:52:02
commenter39 yazdı:
dranestezi26 yazdı:hacılar başlığı yeni gördüm,cep telefonundan cepnet paketiyle internete girmek nasıl oluyormuş onu okuyordum,hangi ara başlık açtınız da bu kadar yazı yazdınız:):)hacılar Allah şahit evimi geçindirecek bir yol bulsam 1 sn durmaz halk sağlığı da dahil doktorluğu tamamen bırakırım,zerre de üzüntü duymam ama gel görki artık evliyim,eskisi gibi gözü kapalı istifayı çakamıyorum.halk sağlığı güzel bölüm,sorunum halk sağlığıyla değilki benim,benim gibi doktorluktan nefret eden bir adamı 11 ay aktif rotasyona gönderecekler,yav yazarken ben gidilmiyor diye biliyordum,aylardır da hocalar hadigit artık diye bastırsa da gitmiyordum ama artık ertelenecek tarafı kalmadı,kasım ayında başlıyorum,acaba kaçacak bir delik,bir bölüm arıyorum dün ve bugündür ama bulamadım malesef yok,halk sağlığından daha çok kişiliğime uyan bir bölüm yok,çok düşündüm,çok yazdım çizdim ama evli bir adam ve yaş 29 olunca artık maceraya atacak bir hayatım olmuyor kısacası yemiyor artık,gençlerle yarışacak ne enerjim ne beynim kalmış,şimdiki tıp gençliği yir beni,bir lokmada yutar vallaha:):)hasılı kelam bakanlık halk sağlığı uzmanlarını sallamadığını ama mecburen istese de istemese dde uzun süre atamak zorunda olduğunu söylese de,rotasyonlardan,doktorluktan nefret etsem de hayat şartları yüzünden burada kalıyorum,ama dediğim gibi delidir ne yapsa yeridir bana ara ara yeniden gelirler mi,hayatı bölümü yeniden sorgular mıyım bilmiyorum,tek bildiğim her yazdığım şeyde sonuna kadar içimden o an ne geçiyorsa yazdığımdır.Benim gibi bir adam için sireyi ve kendinizi de meşgul ettiğiniz için çok tşk ederim
sen beni gücendirirmisin dostum,sen ve senin gibi insanlar bu sitenin pırlantaları,çok sağlam insanlar var bu sitede,sen de onlardan birisin ve bu beni çok umutlandırıyor

Re:

#1970757  gönderen morathe
 02.10.2012 - 14:54:34
benim sorunum senin bölümünle değil senin hatan diğer bütün bölümleri kötüledin birsürü başlıkta. insanlar burayı takip edip bazı bölümlerden vazgeçiyor bazı bölümlere yöneliyor belkide birçok kişinin vaktini çaldın.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970758  gönderen commenter39
 02.10.2012 - 14:54:44
dranestezi26 yazdı:
commenter39 yazdı:
sen beni gücendirirmisin dostum,sen ve senin gibi insanlar bu sitenin pırlantaları,çok sağlam insanlar var bu sitede,sen de onlardan birisin ve bu beni çok umutlandırıyor
Eyvallah, utandırdın hocam:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970766  gönderen dranestezi26
 02.10.2012 - 14:58:06
morathe yazdı:benim sorunum senin bölümünle değil senin hatan diğer bütün bölümleri kötüledin birsürü başlıkta. insanlar burayı takip edip bazı bölümlerden vazgeçiyor bazı bölümlere yöneliyor belkide birçok kişinin vaktini çaldın.
dostum ben doğru olduğuna çok inandığım şeyi savunuyorum,hep savundum,bu ülkede klinik doktorluk yapılmaz,bu yüzden de bu sitede bu düşüncelerimi paylaşıyorum,bu ülkede klinik doktorluğa verdiğin emeğe yazık,değmez,diyeblirsinki birileri de bu işi yapmalı,ben de onu diyorum o işi acabaları olan adamlar yapmamalı,kendini klinik bilime adayan insanlar yapmalı ve de diğerleri buraya defalarca yazdığım nispeten rahat diğer branşları tercih etmelidir,sen diyorsanki ben kadın doğumu yaparım,ben de diyorumki bir daha çok iyi düşün,hala yaparım diyorsan koskoca doktor olmuş adamsın,ben yapılmaz dedim diye etkilenecek halin yok ama eğer etkilenip de vazgeçiyorsan zaten kliniği yapamayacaksın demektir ben çok hayırlı bir işe vesile oluyorum demektir,bu yüzden vicdanım çok rahat ve ilerde çok dua alacağımı düşünüyorum

Re:

#1970807  gönderen morathe
 02.10.2012 - 15:16:18
iyiki doktorluk yapılacak bir bölüm yazmamışsın bırak hasta psikolojisini normal insan psikolojisinden de anlamıyorsun hayatın ve geleceğin için karar verirken tabiki korkuyorsun endişelerin oluyor etrafında herkes farklı şeyler söylüyor bazen küçük şevk edici şeyler duymak cok farklı sonuclar doğurur. ben senden hiç etkilenmedim ama yazdıkların hep rahatsız ediciydi sanki yarın kıyamet kopucakmış gibi konuşuyorsun bence bu ülkede hala doktorluk yapılır hala cok saygın hala iyi olanlar kazanabiliyor... sen öss de yazarken hangi psikoloji ile tıp yazdın bilmiyorum ama ben severek yazmıştım kendin olayın en başında yanlış tercih yapmışsın zaten tercihler konusunda hem öngörü sahibi değilken hemde uzman değilken bence yorumlarını kendine sakla dua almış olsaydın şuanda bu ikilemde kalmış olmazdın sadece KARMA diyorum:)))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970816  gönderen dranestezi26
 02.10.2012 - 15:20:17
morathe yazdı:iyiki doktorluk yapılacak bir bölüm yazmamışsın bırak hasta psikolojisini normal insan psikolojisinden de anlamıyorsun hayatın ve geleceğin için karar verirken tabiki korkuyorsun endişelerin oluyor etrafında herkes farklı şeyler söylüyor bazen küçük şevk edici şeyler duymak cok farklı sonuclar doğurur. ben senden hiç etkilenmedim ama yazdıkların hep rahatsız ediciydi sanki yarın kıyamet kopucakmış gibi konuşuyorsun bence bu ülkede hala doktorluk yapılır hala cok saygın hala iyi olanlar kazanabiliyor... sen öss de yazarken hangi psikoloji ile tıp yazdın bilmiyorum ama ben severek yazmıştım kendin olayın en başında yanlış tercih yapmışsın zaten tercihler konusunda hem öngörü sahibi değilken hemde uzman değilken bence yorumlarını kendine sakla dua almış olsaydın şuanda bu ikilemde kalmış olmazdın sadece KARMA diyorum:)))
hacı sen iyi misin karma felan töbe töbe,ben bilmem karma felan öyle safsatalarla,sapıklıklarla konuşma bana,ben de sana İSLAM diyorum bişey ifade ediyor mu sana.burada boşuna tartışmayalım çok değil 5 sene sonra lan bu sitedeki dengesiz ne haklıymış diyeceksin,5 sene sonra ölmez de kalırsak yaz buradan bana

Re:

#1970832  gönderen morathe
 02.10.2012 - 15:26:00
üstteki yazımda insan psikolojisinden anlamıyorsun demiştim ya kültür sahibide değilsin kitap okuma alışkanlığın olmadığı cok acık bir doktorun sahibi olması gereken önemli vasıflardan biridir yanlış tercih kurbanı olduğun gün yüzüne çıktı ben senin için üzüldüm... 5 sene sonra sana uzmanlık diploma ve tescil numarasını gönderirim merak etme:))) İslamda buarada ilk inen ayet OKU dur bunuda unutma:)))
Kullanıcı avatarı

Re:

#1970840  gönderen dranestezi26
 02.10.2012 - 15:31:23
morathe yazdı:üstteki yazımda insan psikolojisinden anlamıyorsun demiştim ya kültür sahibide değilsin kitap okuma alışkanlığın olmadığı cok acık bir doktorun sahibi olması gereken önemli vasıflardan biridir yanlış tercih kurbanı olduğun gün yüzüne çıktı ben senin için üzüldüm... 5 sene sonra sana uzmanlık diploma ve tescil numarasını gönderirim merak etme:))) İslamda buarada ilk inen ayet OKU dur bunuda unutma:)))
benim okuduğum kitabın eğer 10 da 1 ini okuyorsan ben seni çok okuyor kabul edecem,ben senin gibi sapkın şeyler okumam,işe yarar şeyler okurum,Allahtan da seni ıslah etmesini dilerim,çok yazık senin gibi dinden imandan bihaber birisi hekim olmuş