Cuma , Şubat 21 2020
Herhangi bir yerden,fakülteden veya herhangi bir Özellikte veya bir konuyla ilgili üye var mı diye merak ediyorsanız,arıyorsanız buradan seslenebilirsiniz.Belirttiğiniz Özelliklere sahip üyeler size cevap verecektir.

Hayat mı Gerçek Ölüm mü?

 #1653687  gönderen mypektas
 31.03.2012 - 21:51:34
İş bu söze hak tanıktır
Bu can gövdeye konuktur
Bir gün ola çıka gide kafesten kuş uçmuş gibi...

Ölüm ; Dönüşü olmayan bir eşik, sıfır noktası, dünyaya son bir bakış, fanilikten ebediliğe göçüş.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #1654253  gönderen drdilemma
 01.04.2012 - 12:34:01
"...Sizin için madde, elle tutulan, gözle görülen şeydir. Oysa rüyada da "elinizle tutar, gözünüzle görürsünüz", ama gerçekte ne eliniz vardır, ne gözünüz, ne de görülüp-tutulacak bir şey. Bütün bunları beynin dışında sağlayan hiçbir maddi gerçeklik yoktur. Açıkça aldanırsınız.

Peki gerçek yaşamla rüyayı ayıran nedir? Sonuçta her iki yaşantı da beynin içinde oluşmaktadır. Rüya sırasında gerçek olmayan bir dünyada rahatlıkla yaşayabiliyorsak, aynı şey pekala içinde bulunduğumuz dünya için de geçerlidir. Rüyadan uyandığımızda gerçek yaşantı dediğimiz daha uzun bir rüyaya başladığımızı düşünmemize engel hiçbir mantıklı gerekçe yoktur. Rüyayı hayal, dünyayı gerçek saymamızın nedeni, sadece alışkanlıklarımız ve ön yargılarımızdır. Ve bu durum, bir gün, şu anda yaşadığımızı sandığımız dünya hayatından rüyadan uyandırıldığımız gibi uyandırılabileceğimizi gösterir..."