Cumartesi , Eylül 21 2019
Herhangi bir yerden,fakülteden veya herhangi bir Özellikte veya bir konuyla ilgili üye var mı diye merak ediyorsanız,arıyorsanız buradan seslenebilirsiniz.Belirttiğiniz Özelliklere sahip üyeler size cevap verecektir.

#259250  gönderen doctorr__
 29.06.2007 - 19:48:39
dinlemem.. dinleyene de mani olmam..

saygılar...
Kullanıcı avatarı

#259388  gönderen TJ
 30.06.2007 - 00:42:41
drmrym yazdı: ilginç bi ruh hali tabi metal dinleyen drlarda varmış die bu kadar sevinmek önceden sorsaymışsınız keşke de bu yanlızlık hissiyatıda garip bi duygulanım (duygudurum diildir umarım ehehe ) olsa gerek
nese ortaokulda dinlerdik işte death metal vs şimdilerde de sdc iron maiden hatta sdc aces high ehehe ama bu sizi sevindirmez sanırım biraz daha mutlu olun die yazdım ama
haha! iyiymiş.. ortaokul lise yıllarında hemen herkes dinliyo zaten. ergenlik döneminin getirisi olarak diil hayat tarzı açısından yönelttim sorumu. başlık ne kadar bunu tam olarak anlatmıyo olsa da, içeriğinden anlaşılıyodur diye düşünüyodum. demek anlaşılmıyomuş. ben 12 yaşımdan beri bu müziği dinliyorum ve bırakın başka şeyler dinlemeye başlamayı tarzım gittikçe sertleşiyo!
çok ciddi bi çevrem olmasına rağmen nedense aralarında hiç doktor ya da tıp öğrencisi yok! bana bu durum garip geliyo açıkcası ;) tıp öğrencilerine karşı hep önyargılıydım ve hala önyargılıyım,yalan söyliyemem. çok da umrumda diiller zaten! önyargımı kırmaya çalışarak, belki diğer fakültelerde kafama göre birileriyle karşılaşırım umuduyla yazmaya başlamış bulundum-bunu yapmam hernekadar saçma ve gereksiz gelse de..
neyse.. takılın kafanıza göre ;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#259390  gönderen TJ
 30.06.2007 - 00:49:12
ortodoxian yazdı:dönüp durmuşsunuz ayrın meydın, vs vs vs vs.. bi de sepultura, soul fly, moonspell, in flames, children of bodom dinlemezseniz ne haz alacaksınız onnardan??
ben paylaşımımı şu şekilde yapmıştım aslında: http://www.myspace.com/tuan_juanita
Kullanıcı avatarı

#259395  gönderen ortodoxian
 30.06.2007 - 01:07:08
TJ yazdı: ben paylaşımımı şu şekilde yapmıştım aslında: http://www.myspace.com/tuan_juanita
yaaaf senin canın sallansın ona da bakarız...
Kullanıcı avatarı

#259402  gönderen TJ
 30.06.2007 - 01:24:08
ortodoxian yazdı:yaaaf senin canın sallansın ona da bakarız...
o ne demek öyle? :)
Kullanıcı avatarı

#259403  gönderen CHeMiCaL
 30.06.2007 - 01:26:13
TJ yazdı:
ortodoxian yazdı:yaaaf senin canın sallansın ona da bakarız...
o ne demek öyle? :)
elleşme onla ben orthodoxian'ın durumunu kontrol altına aldm... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

#259633  gönderen carslan
 30.06.2007 - 15:56:52
TJ yazdı:
carslan yazdı:bence metal derken de açmak lazım biraz soruyu.mesela ben zamanında çok feci death metalciyken şimdi tiksiniyorum.ama hala progressif metal dinleyebiliyorum.şimdi bir dream theatre la slayer ı aynı sınıfta değerlendirmemek lazım.
şu an metalci olduğumu söyleyemem ama herşeyini bilirim diyebilirim
daha çok blues ve jazz altyapılı,80 öncesi grupları dinliyorum ama yine de vazgeçemediğim metal grupları vardır.mesela 2 aralıkta milanoda iron maiden konserine karaborsadan bayağı bir para vererek bilet aldım günlerce uğraşıp
önce bi dinleyenleri bulalım da sonra ayrıştırırız ;)
işte aradığım senin gibi dinleyiciler aslında.. nightwish,haggard,vs dinlemiş ya da dinlememiş birileri, benim için bi anlamı yok.
death metal neden bu kadar çirkin gelmeye başladı sana? daha kaliteli bi müzik arayışına girdiğin için olabilirmi?
80ler ve öncesinden mesela, dinlediğin başka kimler var?
death ve türevlerini dinleyen arkadaşlar kesinlikle alınmasın ama benim müziğe bakışım zamanla gelişme kaydederek ilerliyor diye düşünüyorum.küçükken dinlediğimiz saçma sapan pop şarkılarını metal takip etti.zamanla gitarı ve davulu parçalar gibi çalan tiplerden çok müzikal altyapı ve müziğin içindeki felsefeye dikkat eder oldum.burdaki dönüm noktası da ilk pink floyd albümünü dinlememdir:) bir de kendim de müzikle uğraştığım için müzisyen gözüyle dinliyorum daha çok.şarkının eğlendirici olmasından çok sololarına falan dikkat ediyorum.kalitali müzik arayışına girdiğim de kesinlikle doğru.bence heavy metal dinleyen ve gerçekten müzikten anlayan herkesin yolu jazz dinlemeye kadar gider bir süre sonra.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#259656  gönderen drmrym
 30.06.2007 - 16:22:54
TJ yazdı:
drmrym yazdı: ilginç bi ruh hali tabi metal dinleyen drlarda varmış die bu kadar sevinmek önceden sorsaymışsınız keşke de bu yanlızlık hissiyatıda garip bi duygulanım (duygudurum diildir umarım ehehe ) olsa gerek
nese ortaokulda dinlerdik işte death metal vs şimdilerde de sdc iron maiden hatta sdc aces high ehehe ama bu sizi sevindirmez sanırım biraz daha mutlu olun die yazdım ama
haha! iyiymiş.. ortaokul lise yıllarında hemen herkes dinliyo zaten. ergenlik döneminin getirisi olarak diil hayat tarzı açısından yönelttim sorumu. başlık ne kadar bunu tam olarak anlatmıyo olsa da, içeriğinden anlaşılıyodur diye düşünüyodum. demek anlaşılmıyomuş. ben 12 yaşımdan beri bu müziği dinliyorum ve bırakın başka şeyler dinlemeye başlamayı tarzım gittikçe sertleşiyo!
çok ciddi bi çevrem olmasına rağmen nedense aralarında hiç doktor ya da tıp öğrencisi yok! bana bu durum garip geliyo açıkcası ;) tıp öğrencilerine karşı hep önyargılıydım ve hala önyargılıyım,yalan söyliyemem. çok da umrumda diiller zaten! önyargımı kırmaya çalışarak, belki diğer fakültelerde kafama göre birileriyle karşılaşırım umuduyla yazmaya başlamış bulundum-bunu yapmam hernekadar saçma ve gereksiz gelse de..
neyse.. takılın kafanıza göre ;)
peki ..

#259661  gönderen hansikursch
 30.06.2007 - 16:32:08
abi nedir bu zençi müziğinin kalitesi ...kerem görsev denen adamcağız da benzer şeyleri sylemişti bir zamanlar kaliteli müzik illaki üst gelir grubu insanların dinlediği müzük türü müdür ....pink floyd dinleyince jazz a geçişi de anlayamadım sanki kural gibi pink floyd rock değil de jazz mı yapmış ayrıca ...kalite de görece bir kavram değil mi ayrıca hangi kalite kime göre kalite ...bana bu muhhabet kaliteli insan muhabbetini hatırlattı ...

#259664  gönderen drgulu
 30.06.2007 - 16:36:34
ramstayn..
En son drgulu tarafından 12.10.2007 - 14:31:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#259708  gönderen TJ
 30.06.2007 - 17:43:03
hansikursch yazdı: ...kalite de görece bir kavram değil mi ayrıca hangi kalite kime göre kalite ...
beğeniyle karıştırmamak lazım kalite kavramını. hele hele tarzları sınıflandırıp bu kalitelidir bu değildir demek en büyük hata olur. altyapısı, özgünlüğü, armonisi, tarzının içindeki rolü,.. gibi öğeler müziğin kalitesini belirler. iyi müzik yorumunu beğeniler elbette etkiler ama iyi müzik iyi müziktir!
Kullanıcı avatarı

#259711  gönderen TJ
 30.06.2007 - 18:07:50
carslan yazdı:death ve türevlerini dinleyen arkadaşlar kesinlikle alınmasın ama benim müziğe bakışım zamanla gelişme kaydederek ilerliyor diye düşünüyorum.küçükken dinlediğimiz saçma sapan pop şarkılarını metal takip etti.zamanla gitarı ve davulu parçalar gibi çalan tiplerden çok müzikal altyapı ve müziğin içindeki felsefeye dikkat eder oldum.burdaki dönüm noktası da ilk pink floyd albümünü dinlememdir:) bir de kendim de müzikle uğraştığım için müzisyen gözüyle dinliyorum daha çok.şarkının eğlendirici olmasından çok sololarına falan dikkat ediyorum.kalitali müzik arayışına girdiğim de kesinlikle doğru.bence heavy metal dinleyen ve gerçekten müzikten anlayan herkesin yolu jazz dinlemeye kadar gider bir süre sonra.
müzik bilgisi olan adam elbette kalitenin farkında olucaktır ve yönelimlerinde bunu kullanıcaktır. ama bu demek diildirki jazz dinleyen adam death metal dinlemez. müzikten ne aldığı önemlidir insanın. yeri gelir klasik müzik dinleyerek kafasını dinlemek ister,yeri gelir sadece gürültülü gitar riffleri arar..
jazzdaki çok seslilik ve yaratıcılığın insan ruhuna bu kadar iyi geliyo olması son derece normal. bikez bunu keşfettikten sonra sürekli onu arar olmak da aynı şekilde.. ama her tarzın kendi felsefesi var, kendi içinde "iyi" olanı var. black metalin bile :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#259854  gönderen keoman
 01.07.2007 - 00:28:52
Cannibal Corpse - Frantic Disembowelment : ENSTÜMENTAL... Söz yok, söze gerek yok..

İlla ki sazlı sözlü olsun diyenlere:
Cannibal Corpse - "Make Them Suffer"

Kullanıcı avatarı

#259910  gönderen puratu
 01.07.2007 - 02:37:55
ortodoxian yazdı:dönüp durmuşsunuz ayrın meydın, vs vs vs vs.. bi de sepultura, soul fly, moonspell, in flames, children of bodom dinlemezseniz ne haz alacaksınız onnardan??
yaaw sepultura dedik ya. :D moonspell dinlemek için ses sisteminin iyi olması lazım şarkı sözlerini azıcık olsun anlayabiilmek için :?
Kullanıcı avatarı

#260204  gönderen carslan
 01.07.2007 - 19:31:38
hansikursch yazdı:abi nedir bu zençi müziğinin kalitesi ...kerem görsev denen adamcağız da benzer şeyleri sylemişti bir zamanlar kaliteli müzik illaki üst gelir grubu insanların dinlediği müzük türü müdür ....pink floyd dinleyince jazz a geçişi de anlayamadım sanki kural gibi pink floyd rock değil de jazz mı yapmış ayrıca ...kalite de görece bir kavram değil mi ayrıca hangi kalite kime göre kalite ...bana bu muhhabet kaliteli insan muhabbetini hatırlattı ...
kalite bana göre.herkesin kendisine göre.ben müzisyen gözüyle müzik dinliyorum.aynı zamanda hayata bakısımı yansıtan bir felsefeyle yapılan müzikleri dinliyorum.hiç kimse türkçe müzik,rock müzik,death metal kalitesizdir diyemez zaten.benimki yalnızca bir tesbit.Pink floyd dinlemeye başlayan ve gerçekten anlayarak,severek dinleyen insanların çoğu bir müddet sonra jazz dinliyor.zenci müziği diye sınırlandırabileceğimizi de düşünmüyorum ayrıca.pink floyd, pink floyd tarzı müzik yapar.hiç br kategoriye girmez.pychedelic rock diye sınıflandırılıyor çoğu insan tarafından ama ben sınıflandırmam.