Pazar , Eylül 22 2019
Herhangi bir yerden,fakülteden veya herhangi bir Özellikte veya bir konuyla ilgili üye var mı diye merak ediyorsanız,arıyorsanız buradan seslenebilirsiniz.Belirttiğiniz Özelliklere sahip üyeler size cevap verecektir.
Kullanıcı avatarı

#258723  gönderen TJ
 28.06.2007 - 02:50:21
laedri yazdı:
TJ yazdı:sanırım sorumu istediğim gibi soramamışım. bikaç metal grubu dinlemekten bahsetmiyorum. herkes bişekilde biyerlerden duyup dinleyebilir. merkezdeki müziğin bu olmasından bahsediyorum. heavy metalin hayat felsefesinden bahsediyorum..
bon jovi metal olabilirmi diye düşündüğün anda olay biter zaten ;)
biri bana ardarda bikaç alıntı nası yapılıo öretsin
zira bonjovi metal mi die sormamın sebebi
drdnz.in "bonjovi favorimdir" cümlesidir
metal deil bence
pardon o zaman.. sence diil kimse için olmamalı tabi ;)
ben queeni görünce ilk mesajı direkt atlamışım zaten okumayı, şimdi farkettim. sen de kusura bakma drdnz; queenden nefret ederim de ben ;) ama guns'n roses demişsin mesela onun yeri bambaşkadır bende.. l.a guns'ı da çok severim. glam ruhunu da herzaman barındırıcam sanırım bitarafta..

#258724  gönderen laedri
 28.06.2007 - 02:51:10
yo sorunu doğru anladım
bikaç grup ismi sölemiş olablrm
ama ii metal dinlerim
olmayınca ararım özlerim
dinlerken haz alırım
melodinin yanında sözün de önemli olması
sdc eften püften meseleler deil hayatla ilgili çok çeşitli temaların işlenmesi
hatta bi sonraki şarkıda bi öncekilerne atıfta bulunulması ...vs gibi ince zekalı işlerin yapılması dinlettirir bana metali
heavy metalin hayat felsefesinden kastın nedir
her grubunki farklı farklı
sen bu felsefeden ne anlıosun biraz ondan bahset
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#258726  gönderen TJ
 28.06.2007 - 03:08:14
laedri yazdı:yo sorunu doğru anladım
bikaç grup ismi sölemiş olablrm
ama ii metal dinlerim
olmayınca ararım özlerim
dinlerken haz alırım
melodinin yanında sözün de önemli olması
sdc eften püften meseleler deil hayatla ilgili çok çeşitli temaların işlenmesi
hatta bi sonraki şarkıda bi öncekilerne atıfta bulunulması ...vs gibi ince zekalı işlerin yapılması dinlettirir bana metali
heavy metalin hayat felsefesinden kastın nedir
her grubunki farklı farklı
sen bu felsefeden ne anlıosun biraz ondan bahset
bu çok güzel o zaman! farkındalığın olması süper işte.. her grup demiyelim de farklı türlerin farklı görüşleri savunduğu konusunda haklısın. bu konuyu ayrıca konuşuruz istersen.
asıl olay sorgulamaktır öncelikle! körü körüne inanmayı, bişeylerin kölesi olmayı reddetmektir. sonuna kadar dimdik bişeylerin arkasında durabilmektir benim için. pasifliği reddeder ses çıkarmayı savunur. popüler olanı karşısına alır.. her türlü duyguyu coşkuyla,tutkuyla yaşar.. çok çok daha uzatabilirim. ama kısıaca,genelliycek olursak, asıl anlamı budur benim için..
Kullanıcı avatarı

#258900  gönderen CHeMiCaL
 28.06.2007 - 18:13:32
insanın korktuğu şeylerle başa çıkmasının yolu onları gözardı etmesi deil onlarla yüzyüze gelmesi hatta haşır neşir olmasıdır...

bu yüzden iron maiden...bu yüzden fear of the dark...
Kullanıcı avatarı

#258914  gönderen El_Cirujano
 28.06.2007 - 19:33:20
TJ yazdı:
El_Cirujano yazdı:Karşılaşmamış olman ilginç, gayet çoklar halbuki. Bu arada ben rammstein, nightwish, orphaned land ve anathema dinlerim ama kendimi metalci olarak görmüyorum çünkü hiçbir müzik türünün yaşam tarzı ya da felsefe olacak kadar insanı her yönüyle kapsayabileceğine inanmıyorum.
o zaman benim talihsizliğim bilemiyorum.
bu bahsettiğin gruplarla evet bu imkansıza yakın.. :P rock'n roll hayatın ta kendisidir! ;)
"bu bahsettiğin gruplarla bu imkansıza yakın" demekle neyi kastettin, anlamadım?
Kullanıcı avatarı

#258929  gönderen Simurg
 28.06.2007 - 19:53:17
Walla heavy metalci arkadaslar kabul etmese de metallica..dream theater...

iron maiden ı bi turlu sevemedim bu da benim zevkim..

fear of th dark haric..
Kullanıcı avatarı

#258957  gönderen TJ
 28.06.2007 - 21:03:44
El_Cirujano yazdı:
TJ yazdı:
El_Cirujano yazdı:Karşılaşmamış olman ilginç, gayet çoklar halbuki. Bu arada ben rammstein, nightwish, orphaned land ve anathema dinlerim ama kendimi metalci olarak görmüyorum çünkü hiçbir müzik türünün yaşam tarzı ya da felsefe olacak kadar insanı her yönüyle kapsayabileceğine inanmıyorum.
o zaman benim talihsizliğim bilemiyorum.
bu bahsettiğin gruplarla evet bu imkansıza yakın.. :P rock'n roll hayatın ta kendisidir! ;)
"bu bahsettiğin gruplarla bu imkansıza yakın" demekle neyi kastettin, anlamadım?
cümlenin sonunda kullandığım bi similey var aslında. ben çok daha sert müzik dinlediğim için bizim kendi aramızda bu gruplarla ilgili bisürü geyiğimiz vardır. kendi çapımda bi ironi yaptım sadece, bi anlamı yok aslında ;) bi de bu saydığın gruplar rock müzikten haz alan hemen herkesin dinleyebiliceği gruplar. müziği yaşam tarzı haline getirmemiş olman doğal
Kullanıcı avatarı

#258961  gönderen puratu
 28.06.2007 - 21:27:50
ruh haletime göre her türlü müzik dinlerim ama lisedeyken bende sıkı metalciydim halada dinlemeye devam ederim...

megadeth, metallica, rammstein, iron maiden, sepultura,Dark Tranquillity, Dream Theater, slayer vs... slipknot ve korn bunların arasına pek girmez ama bunlardanda hoşlanırım.. yeah!

pentagramı unutuyordum az kalsın, puratu yani :wink:
Kullanıcı avatarı

#258969  gönderen TJ
 28.06.2007 - 22:01:39
ee peki hiç konserlere falan giden yokmu? özellikle son yıllarda öyle dev isimler gelip geçiyoki ülkemizden, küçükken hayalini bile kuramadığımız isimleri dinledik! giden yokmu aranızda?
Kullanıcı avatarı

#258977  gönderen drdnz
 28.06.2007 - 22:18:27
bon jovi benden çıktı arkadaşlar:)ne var yani rock la metali karıştırdıysam:))

ama favorim ne yapayım yani.:)
Kullanıcı avatarı

#258981  gönderen carslan
 28.06.2007 - 22:27:24
bence metal derken de açmak lazım biraz soruyu.mesela ben zamanında çok feci death metalciyken şimdi tiksiniyorum.ama hala progressif metal dinleyebiliyorum.şimdi bir dream theatre la slayer ı aynı sınıfta değerlendirmemek lazım.
şu an metalci olduğumu söyleyemem ama herşeyini bilirim diyebilirim
daha çok blues ve jazz altyapılı,80 öncesi grupları dinliyorum ama yine de vazgeçemediğim metal grupları vardır.mesela 2 aralıkta milanoda iron maiden konserine karaborsadan bayağı bir para vererek bilet aldım günlerce uğraşıp
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#258983  gönderen puratu
 28.06.2007 - 22:29:57
TJ yazdı:ee peki hiç konserlere falan giden yokmu? özellikle son yıllarda öyle dev isimler gelip geçiyoki ülkemizden, küçükken hayalini bile kuramadığımız isimleri dinledik! giden yokmu aranızda?
yanlış ahtırlamıyosam 01 yada 02 yazında megadeth istanbula gelmişti. biletim vardı ama elimizde patlamıştı gidememiştim :ka:

90ların sonunda metallica gelmişti konseri yarıda bitirmişlerdi. türkiyede büyük grupların konserleri biraz sorunlu oluyor...
Kullanıcı avatarı

#258994  gönderen keoman
 28.06.2007 - 23:00:11
PANTERA..

..STRATOVARİUS..

... METALLİCA FOREVER..

:cooler: :cooler: :cooler:
Valla hayat felsefem bambaşka olsa da benim için gerçek müzik heavy metal ve daha ağır türlerdir. Hayattaki gerçekler kadar sert ve acımasız..
Meslek gereği stres ve adrenalini bol günlerde alkol almadan kafamı dağıtmamı sağlıyor.. Şu sıralar SEPULTURA dan CONVİCTED LİFE la dağıtıyorum..:
Kullanıcı avatarı

#258999  gönderen TJ
 28.06.2007 - 23:10:20
carslan yazdı:bence metal derken de açmak lazım biraz soruyu.mesela ben zamanında çok feci death metalciyken şimdi tiksiniyorum.ama hala progressif metal dinleyebiliyorum.şimdi bir dream theatre la slayer ı aynı sınıfta değerlendirmemek lazım.
şu an metalci olduğumu söyleyemem ama herşeyini bilirim diyebilirim
daha çok blues ve jazz altyapılı,80 öncesi grupları dinliyorum ama yine de vazgeçemediğim metal grupları vardır.mesela 2 aralıkta milanoda iron maiden konserine karaborsadan bayağı bir para vererek bilet aldım günlerce uğraşıp
önce bi dinleyenleri bulalım da sonra ayrıştırırız ;)
işte aradığım senin gibi dinleyiciler aslında.. nightwish,haggard,vs dinlemiş ya da dinlememiş birileri, benim için bi anlamı yok.
death metal neden bu kadar çirkin gelmeye başladı sana? daha kaliteli bi müzik arayışına girdiğin için olabilirmi?
80ler ve öncesinden mesela, dinlediğin başka kimler var?