Perşembe , Eylül 19 2019
Herhangi bir yerden,fakülteden veya herhangi bir Özellikte veya bir konuyla ilgili üye var mı diye merak ediyorsanız,arıyorsanız buradan seslenebilirsiniz.Belirttiğiniz Özelliklere sahip üyeler size cevap verecektir.
Kullanıcı avatarı

TEKNOSA DAN ALIŞVERİŞ ONCESI LUTFEN OKUYUN !!!

#3570944  gönderen drmacik
 29.05.2016 - 06:30:12
TEKNOSA DAN ALDIĞIM TELEFONUN ARIZALI CIKMASINDAN DOLAYI ÜRÜN GARANTI KAPSAMINDA TEKNİK SERVISE GONDERILDI. TUKETICI HAKLARINA GORE TEKNIK SERVISTE 20 İŞ GÜNÜNÜ GEÇEN CİHAZIN IADE HAKKIM BULUNMAKTA.
AYIPLI MAL STATUSUNDE OLAN BU CIHAZIN TEKNİK SERVISTE 21.İŞ GÜNÜ DOLMASINA RAGMEN

İZMİR FORUM BORNOVA TEKNOSA EXTRA DA

BANA BOYLE BIR HAKKIMIN OLMADIĞINI SOYLEDILER. :/ (dalga gectiler resmen) ELLERINDE BU DEDIKLERINI ISPAT EDECEK BIR YAZI BILE YOK.

TUKETICI HAKLARI HAKEM HEYETINE BASVURACAGIM DEDIGIMDE COK ADi BIR SEKILDE ''GIDEBILIRSINIZ'' DEDI.

BUNUNLA ILGILI SONUNA KADAR UGRASACAgim.
BUNU PAYLASMA AMACIM YASADIKLARIMI SIZLER YASAMAYIN.
TURUNCU DOLANDIRICILARDAN DAN UZAK DURUN. !!!

Bununla ilgili tum evraklar elimde mevcut. En azindan benim kanitlarim var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: TEKNOSA DAN ALIŞVERİŞ ONCESI LUTFEN OKUYUN !!!

#3570985  gönderen tbist
 29.05.2016 - 10:09:06
Bence bir de teknosanın call center' ını da arayın. Yine benzer bir cevabı duyma ihtimaliniz yüksek ama en azından şikayet kaydı yaparlar. Bir de üye olduğunuz tüm internet sitelerinde ve sosyal medyada bunu duyuracağınızı söylerseniz belki bir işe yarar. Kibarlıktan anlamıyorlar demek ki.
Kullanıcı avatarı
Servisin değiştirmesi gerekmiyor mu? Distribütör garantili degil mi? Aldigim gün Samsung led Tv bozuldu. Ekranda dikine ince mavi bir çizgi oluştu btdan boya. Servis tum ücreti iade etti. Once tamir edelim bilmem kac lira iade edelim dediler. Yanaşmadım. Aynisından da bulamadılar güya.

İlk bir ay içinde herhangi bir sebeple bozulursa ayıplı mal sayılıyor. Bazı yerlerde 6 ay içinde yazıyordu. Ama 1 ay kesin.
Kullanıcı avatarı
Dostlar heryere yazdim. Sosyal medyadan yazdim. Her yere kasiyorum. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi nda brosur hazirlayip dagitma planim var. Bendeki inat kecide yok :D
Ege de 500 600 hekim arkadasim var dedim musteri temsilcilerine. Bilmem etki eder etmez. Tuketici haklari pazartesi basvurcam.
SIZLERDEN ISTEGIM BUnlardan UZAK DURUN. BEN YANDIM SIZ YANMAYIN...
Adamlar mali satarken bey efendi agzina sahip. Bizde 100 tl fazla belki ama garantisi ile biz ilgileniyoz diyolar. Garanti deki 20 is gunu suresinde iken gittigimde daha 20 is gunu var iste kvk yi siz arayin. Aramisken sony musteri temsilcisinide arayin diyolar. Ee bunlari ben yapacaksam size ne gerek var dedigimde crvap iste biraz islemlerde etkisi olur. Ben 21. Is gününe gelincede o zmanda cihaz degisecek yenisi gelecek sonra da iade hakkiniz yok dediler. Ve ben yasaya gore 21. Isgunu bana telefon vereceksin ya da parami verecesin dedim.
Bana emir kipiyle konusamazsin dedi.
Oyle hakkin yok demekten baska birsey demeye yetmeyen IQ su olan insanlarla ugrastm. Hayatimda ilk defa cildirdim ortalikta bagirdim.
MESLEKTASLARIM OLARAK SIZLERI ONEMSIYORUM DIKKAT EDIN KENDINIZE.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Tüketici haklarına inanmazdım. Ta ki ayda bi bozulup 20 gün servise giden tv sorununa kadar aldığımız yer satın aldığımız marka vs bi sürü uğraştırdılar. En son bi ümit başvurduk tüketici haklarına. Evet biraz zaman alıyor ama zaten cevap gelmesini vs bekliyorsun. Zahmetli işlemler değil yani. Ama sonunda ürünü gönderdik ücretinide tamamen aldık.
Kullanıcı avatarı

#3571019  gönderen prntscrn
 29.05.2016 - 12:06:14
Teknosadan ben de tekrar alisveris yapacagimi sanmiyorum,benzer bi durumla karsilasmistim cok ilgisiz davranmislardi.Calisanlarin iletisim,görgü vb.dersleri almasi lazim ya da yonetimde degisiklik faydali olabilir,teknosaya tavsiyem.

Demek ki cogu yerde ayni,Allah sabir versin size de.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3571020  gönderen balim57
 29.05.2016 - 12:07:32
Teknosa çok simardi
Media Markt daha iyi hem fiyat hem ilgi bakımından
Kullanıcı avatarı

Re:

#3571029  gönderen drela64
 29.05.2016 - 12:22:12
laptop aldık eve getirdik çalışırken cızırtımsı sanki hopörleri patlak gibi pıt pıt bi ses çıkardığını farkettik.aynı gün ürünü geri götürdük iade almıyoruz tamirata göndeririz dediler.salon çizgimizden az uzaklaştık adamlar geri adım attılar.kesinlikle ses yükseltmekte fayda var.diğer müşterilere rezil olmamak için tamam efendim ürünü alalım size 1 yıl içinde kullanmak kaydıyla tutarı kadar çek verelim dediler.elektonik eşya biraz da şans işi ama sanki ceplerinden çıkıyor iadesi.kusurlu malı niye alalım ki?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3571035  gönderen queec3
 29.05.2016 - 12:27:13
n11 gittigidiyor, ve diğer nisbeten küçük çaplı sitelerde o kadar satıcı kötü yorum gelmesin die bi tarafını yırtarken bunlara para kaptırmayın, bazısı bırakın bozuk çıkmayı malı beğenmedim diosun geri alıyo, şu anda teknosadan alışveriş yapmak hele de garanti satın almak mallık olur, net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3571058  gönderen mutezil
 29.05.2016 - 13:39:13
Ben de yıllar önce bi bilgisayar aldım bi dolu da para verdim geldim eve bozuk! Tabi geri almadılar tamir vs.. Ya ilk aldigim gün ya hiç normal ekran görüntüsü göremedim. Sonra o bilgisayar iflah olmadı ve 2 yıl sonra çöp oldu. Adamlar sadece aracı bir mağaza kesinlikle internetten al çok daha iyi!!!!

Re:

#3571065  gönderen asenaty
 29.05.2016 - 14:02:45
Ben en son 3 yıl önce yemin ettim teknosadan bidaha bisi almicam diye pil bile almam ordan. Bi tras makinesi almıştık böyle uç başlıklı havalı gorunenler var ya onlardan philips bi de markası abuzittin marka da değil neyse aldık geldik erkek arkadaşım kullancakti o sakalları kesmekten başka her şeyi yaptı tutup cekiyodu makine resmen kesemiyodu 1 cm i de geçmez sakalları goturduk o kadar incelediler neymiş günlük sakal içinmiş uzun sakal kesmezmis bu aradım taradim kutusunda böyle bi ibare yok l. Neyse daha kisa sakalla dene bari dedim yok onda da yoluyo. forumdaki küçük teknosadan almıştım ben de baya tehtit filan ettim.hakem.heyetine basvururum diye aynen başvurabilirsiniz dediler bana da küstahça bu normal mi sizce yani dediginiz şey size mantıklı geliyor mu ayrıca hiç böyle bir şey yazmiyo üstünde hadi öyle birşey var diyelim ki yok o zaman satarken uyarmaniz lazimdi diyorum teknosa baya sattik bitti oh kafasında biyer yaklaşmayın. sonra sınavlar filan firsatim olmadı parasına da size de dedim bıraktım bidaha da andictim orda ucuz bile olsa ki genelde hicbisey ucuz olmuyo orda diğer magazalara gore yine de almiyorum ordan bisey aldırmıyorum da kimseye
Kullanıcı avatarı

Re:

#3571075  gönderen mdack
 29.05.2016 - 14:23:42
Hakikaten garanti konusunda satarken iddialılar ama iş icraate gelince ilgisizler , benim de böyle bir tecrübem var.