Salı , Ekim 15 2019
Tam Gun Yasasi / Zorunlu Mesleki Sigorta hakkinda tum genel paylasimlar...... Sorular haberler guncel gelismeler...
Kullanıcı avatarı

#2557786  gönderen faberlodit
 15.08.2013 - 13:39:51
mhurkan yazdı:
faberlodit yazdı:2,5-3 yıldır çalışıyorum ve hala yaptırmadım bu sigortayı. görevim gereği hasta bakmadığım için de yaptırma ihtiyacı hissetmiyorum. şimdiye kadar da herhangi bir sorun olmadı...

her ne kadar adı üstünde olsa da ben zorunlu olmaması gerektiği kanısındayım. en azından tüm hekimlere zorunlu olmamalı.

Burada problem sigortanın olup olmaması değil. bence tüm hekimlere zorunlu olmalı. Dünyada benzerleri var.

Burada problem şu; "riskli işte çalışıyor diye sadece doktorlar mı prim ödemek zorunda?"

Neden polisten almıyorlar? Neden mühendisten almıyorlar? Mühendis makinayı yanlış yaptığı için yada binanın demirini eksik koyduğunda insanlar ölmüyor mu? Kamu zararı olmuyor mu?

Riskli tüm meslek gruplarına yaptırılmalı.
ben de bu şekilde düşünüyorum.
gittiği yere kadar bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum. geriye yönelik bir ödeme çıkarsa da mahkeme yoluyla hakkımı arayacağım.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2557789  gönderen akandemir
 15.08.2013 - 13:44:50
Milletvekilleri ve Hakim-Savcıların kararları pek riskli değil sanırım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2557795  gönderen faberlodit
 15.08.2013 - 13:47:20
akandemir yazdı:Milletvekilleri ve Hakim-Savcıların kararları pek riskli değil sanırım
"pardon" filmi geldi aklıma ;)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2717151  gönderen dikdortgen
 06.12.2013 - 12:56:34
bir şey soracagım, şimdi sigortaya ödedigimiz paranın yarısını devlet geri ödüyor deniyor ya, bizim sigorta poliçesiyle müdürlüğe mi başvurmamız lazım ödenmesi için ?

Re:

#2717158  gönderen DoKToR33
 06.12.2013 - 13:06:44
ben acilde calısıyorum ve baktıgım hasta sayısı her nöbette kapasitemin 3 -4 katı kadar ve gecen gün okudugum bi haberde doktor bilerek kapasitesini aştıgı icin sigorta kapsamında degildir diyordu.ben bu durumda ne yapabilirim acilde kapasitem bu kadar deyip bırakma sansım yok aldıgım riskde ortada zaten sigortayı o maddeyi dikkate alacak olursam yaptırmamda bi mantık yok cunku sigorta kapsamı dısındayım sırf mecburi diyemi yaptırcam simdi ben ?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2717167  gönderen surgeon_87
 06.12.2013 - 13:21:15
Ne sigortası bu arkadaş ?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3208243  gönderen tuslord
 17.05.2015 - 13:10:57
drriza yazdı:
nostra76 yazdı:
CNR0185 yazdı:bu nisanda istifa ettim üniv.teden .33 ye de 34 ye de ismim çıkmadıı.devletten istifa etmişliiğim yok daha önceden .aktif olarak çalışmadıım için yaptırmam gerekmiyoo diye düşünüyoruum doğru mu?
MALİ SORUMLULUK SİGORTASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA / SORU VE CEVAPLAR

SORU 4: Fiilen tabiplik/diş tabipliği görevini ifa etmeyenler zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptıracak mıdır?

CEVAP 4: Fiilen mesleğini icra etmeyenlerin sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bunlar fiilen mesleğini icra ettiklerinde sigorta yaptırmak zorundadır.

http://www.saglik.gov.tr/TR/Genel/Belge ... A0A3040406

yukarıdakı belırttıgınız bılgıler dogrudur evet .... calısmıyorsanız bıryerde sıgortaya gerek yok.... fakat suan calısıorsa yaptırmak zorunda. 1 ay sonra ıstıfa edıp etmemesı onemlı degıl...

hıc bıryerde calısmasan bıle yınede sıgortalatınız kendınızı. 300 bın tl lık bır guvence cok ıyı aslında meslek hayatında:)

merak edıorum doktorlara acılan davlarda nasıl bır artıs olacagı:)

Rıza abi meraba, ben khd asistanı iken meslek sigortam vardı, başladım 1 hafta içinde yaptırmıştım...istifa ettim , sigortam da bu ocağa kadardı, iptal ettirmedim, kısacası şu an 4 aydır sigortam yok, biyerde de çalışmıyorum...başımda saçma bi beyaz kod davası var khd den kalma...beyaz kod verdiğimiz hasta yakını, yok onlar beni darp etti vs diye karşı dava açmış, eski hastaneme soruşturma gitmiş fln...bu olay meslek sigortası kapsamına giriyor mu ? birinci sorum,
bir de olay tarihinde sigotam vardı, dava dan bişey çıkacağından değil, ama insanın içine kurt düşüyor işte, ola ki bi ceza çıktı, sonuçlandığında ben başka bir branş için sigorta yaptırmış olacağım...bu durum meslek sigortası kapsamında ise ? muhattabım hangi sigorta olacak ?? eskiden yaptırdığım khd riski, ve şimdi yazacağım riski aynı olmayacak...?bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009