Mecburi hizmet gorevinde tusa hazirlanan hekimlere ozel paylasim bolumu...
Sayın demirci;
Değerli bilgileriniz ve yardımseverliğiniz için teşekkür ediyorum. Sürekli değişen yönetmelikler buna bağlı oluşan Bilgi kirliliği sebepli mevcut durmum hakkında cevap bulamıyorum;
Ben dhyli olarak 1 yılı aşkın süredir bir devlet hastanesinde 4924 sözleşmeli uzman hekim olarak çalışıyorum. Eşim istanbulda özel sektörde çalıştığından çocuğum ve eşimden uzaktayım.
İstanbula tayin durumum pek mümkün görünmüyor bu sebeple istifa edip özel sektör planlarken girdiğim ydusta istanbulda eğitim araştırma hastanesinde yandal kazandım. Bu ailemin yanına dönmek için bir fırsat fakat olası geri dönüş için dhy yi tamamlamadan gitmek istemiyorum. Zorunlunun bitmesine 5 ay var. Güvenlik soruşturması, sözleşmeden istifa, çkys derken tahminim bir kaç ay daha vakit alacak. Bu anlamda aklıma takılan bir kaç soru var;
1-başlangıç süremi bu kadar uzatabilirmiyim?
2- evraklarımı gönderdim diyelim süreç başladı fakat ben gitmekten vazgeçtim bu anlamda geridönüşüm olur mu?
3- eğer süreci uzatamazsam yandala mecburi bitmeden başlarsam ve olaki tekrar feragat veya istifa durumum olursa; kalan mecburi hizmet sürem sıfırlanıyor mu? Forumda eski yazışmalardan böyle algıladım. Eski yaptığım hizmet sayılmayacak mı? Yoksa kalan süreyimi yapmakla yükümlü olurum.
Kullanıcı avatarı
naklen atamanız yapılabilmesi için 657 ye geri dönmelisiniz. bu aşamada biraz beklerseniz zaman kazanırsınız. atama yapıldıktan sonra amiriniz size geç tebliğ eder yine zaman kazanırsınız. siz zaten bakanlık personelisiniz güvenlik soruşturması yapılacağını sanmıyorum. görevden ayrılmadığınız sürece gitmek zorunda değilsiniz vazgeçme şansı var. eğer mecburiyi bitirmeden ayrılırsanız tekrar mecburinin yüzde olarak kalan kısmını tamamlarsınız hepsini değil
Kullanıcı avatarı
farmak yazdı:
20.07.2022 - 19:15:14
Demirci hocam, benim de cevabını bir türlü bulamadığım bir sorum var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim veteriner hekim; yüksek lisans programına yerleşirse mecburi hizmette yanına eş durumu yapabilir miyim?
mr demirci has left the party.
Kullanıcı avatarı
farmak yazdı:
Demirci hocam, benim de cevabını bir türlü bulamadığım bir sorum var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim veteriner hekim; yüksek lisans programına yerleşirse mecburi hizmette yanına eş durumu yapabilir miyim?
"Sağlık ile ilgili bir alanda en az (Değişik ibare:RG-30/9/2016-29843) dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi hâlinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere, bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir. (Ek cümle:RG-9/2/2019-30681) Bu fıkranın (a) bendinde bulunanlar bir defaya mahsus atama kısıtlamasına tabi değildir."

...demekte yönetmelik.
Kullanıcı avatarı
tuskurusu yazdı:
21.07.2022 - 14:23:49
farmak yazdı:
"Sağlık ile ilgili bir alanda en az (Değişik ibare:RG-30/9/2016-29843) dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi hâlinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere, bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir. (Ek cümle:RG-9/2/2019-30681) Bu fıkranın (a) bendinde bulunanlar bir defaya mahsus atama kısıtlamasına tabi değildir."

...demekte yönetmelik.
bu madde stratejik personel için geçerli değil hocam, stratejik personel hariç der. Ayrıca 4 yıllık örgün öğretim başka, yüksek lisans başka. Ancak eşi öğretim üyesi, öğretim görevlisi vs olanın yanına atanabiliyor. Ama araştırma görevlisi olamaz. O kısımda da stratejik personel ve kıdem devreye girer. Ancak tıpta asistan/araştırma görevlisi olur.