Çarşamba , Eylül 18 2019
Gecmis DHY Kuralari arsivine buradan ulasabilirsiniz....
Kullanıcı avatarı
Merhaba herkese.
85. DHY ile eş durumu kurasına başvurma durumumuz var. Geçmiş konulara baktığımızda eşi asistan olanlar için sürenin 6 aydan fazla kalmış olması gerektiği yönünde bilgi var. Eski atama ve nakil yönetmeliğinde de bu madde mevcut. Ancak 2013 tarihli son yönetmelikte 20. maddede bununla ilgili olan son fıkra kaldırılmış görünüyor ve asistanlık süresinin 6 aydan fazla kalmış olmasının gerektiğine dair herhangi bir ibare yok.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Şu an asistanlığın bitimine birkaç ay da kalmış olsa eş durumuna başvurulabiliyor mu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Farmakolojist yazdı:
27.01.2019 - 14:53:49
2018 mart itibari ile yayinlanan atama nakil yonetmeligi de dahil olmak uzere tum yonetmeliklerde 6 aydan daha fazla olma zorunlulugu mevcut. Kesin bilgidir. Googllatabilirsiniz. Mart 2018 atama nakil yonetmeligi yazarsaniz 20. Madde net sekilde izah edior
hocam mart 2018'de bazı maddeler düzenlenmiş ancak yine de 6 ay kuralını göremiyorum. ulaşabileceğim bir link var mıdır?
aminocardol yazdı:
27.01.2019 - 21:27:46
Farmakolojist yazdı:
27.01.2019 - 14:53:49
2018 mart itibari ile yayinlanan atama nakil yonetmeligi de dahil olmak uzere tum yonetmeliklerde 6 aydan daha fazla olma zorunlulugu mevcut. Kesin bilgidir. Googllatabilirsiniz. Mart 2018 atama nakil yonetmeligi yazarsaniz 20. Madde net sekilde izah edior
hocam mart 2018'de bazı maddeler düzenlenmiş ancak yine de 6 ay kuralını göremiyorum. ulaşabileceğim bir link var mıdır?
http://www.genelsaglikis.org.tr/wp-cont ... %C4%B0.pdf

"(3) Eşi, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık mevzuatına göre uzmanlık veya yan dal uzmanlık
eğitimi görmekte olanların yer değiştirme taleplerinde aslık üstlük, bölge ve hizmet grubu şartı
aranmaz. Ancak, başvuru tarihi itibariyle eşinin kalan uzmanlık eğitim süresinin altı aydan fazla olması
zorunludur."