Cumartesi , Ekim 19 2019
Gecmis DHY Kuralari arsivine buradan ulasabilirsiniz....
Kullanıcı avatarı
Herkese merhaba. bugün 81. DHY Kurası isim listeleri yayınlandı.

PBS üzerinden güvenlik soruşturması formu doldurmak için girdiğimde sadece eş ve mazeret kurası başvurusunun olduğunu gördüm.

EAH ihtisaslı olanların bu güvenlik soruşturması formunu doldurmasına gerek yok sanırım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa acaba bilgilerini paylaşabilir mi ?
drtanerengin yazdı:
24.05.2018 - 16:26:36

PBS üzerinden güvenlik soruşturması formu doldurmak için girdiğimde sadece eş ve mazeret kurası başvurusunun olduğunu gördüm.

EAH ihtisaslı olanların bu güvenlik soruşturması formunu doldurmasına gerek yok sanırım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa acaba bilgilerini paylaşabilir mi ?
Hocam galiba ilan metnini okumadınız. Gerçi atamaya giripte ilan metnini okumamanız ilginç. İlan metninin başvuru esasları kısmının 4. maddesinin son kısmını okuyun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drtanerengin yazdı:
24.05.2018 - 16:26:36

Gerek yok güvenlik soruşturması formunu doldurmanıza..eah ve devlet üni çıkışlı olanların hiç bir şey yapmasına gerek yok..uzmanlık tescillenmişse isminiz kurada çıkar..doktor bilgi bankasından kontrol edin..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Drmalhun32 yazdı:
25.05.2018 - 09:46:18
Güvenlik soruşturması şartında ilk defa atanacak tabip ve uzman tabipler göndermesi gerektiği yazıyor tam olarak ne demek? ( devlet üniversiteden uzmanlığımı nisan ayında aldım ve pratisyenlikte mecburi hizmete hiç gitmemiştim mustafi olmuştum )
ben de aynı durumdayım. bugün il sağlık müdürlüğü ile görüştüğümde formu doldurmam gerektiğini söylediler. ancak pbs sisteminde formu bulamadım. bu nedenle pbs ile ilgilenen birimle görüştüm. onlar da formu doldurmam gerekmediğini söylediler. ancak pbs sisteminde kura takip sayfasında formun olması gerektiğini söylediler ama benin sistemimde böyle bir form çıkmıyor. kura takipte sadece 81. dhy mazaret ve aile hekimliği ile ilgili iki başlık var. ben de ne yapmam gerektiği konusunda kafa karışıklığı içindeyim. çünkü görüştüğüm iki kurumdan iki farklı bilgi verdiler. 80. dhy'ye giren kişilerden en doğru yorumların geleceğini düşünüyorum.
sinemsozbey yazdı:
25.05.2018 - 13:53:37
Drmalhun32 yazdı:
Güvenlik soruşturması şartında ilk defa atanacak tabip ve uzman tabipler göndermesi gerektiği yazıyor tam olarak ne demek? ( devlet üniversiteden uzmanlığımı nisan ayında aldım ve pratisyenlikte mecburi hizmete hiç gitmemiştim mustafi olmuştum )
ben de aynı durumdayım. bugün il sağlık müdürlüğü ile görüştüğümde formu doldurmam gerektiğini söylediler. ancak pbs sisteminde formu bulamadım. bu nedenle pbs ile ilgilenen birimle görüştüm. onlar da formu doldurmam gerekmediğini söylediler. ancak pbs sisteminde kura takip sayfasında formun olması gerektiğini söylediler ama benin sistemimde böyle bir form çıkmıyor. kura takipte sadece 81. dhy mazaret ve aile hekimliği ile ilgili iki başlık var. ben de ne yapmam gerektiği konusunda kafa karışıklığı içindeyim. çünkü görüştüğüm iki kurumdan iki farklı bilgi verdiler. 80. dhy'ye giren kişilerden en doğru yorumların geleceğini düşünüyorum.
Arkadaslar kafa karisikligi gerektirecek bir durum yokki ilan metninin basvuru esaslari kisminin 4. maddesinin son kismini okuyun cok acik hangi konuda kafaniz karisti anlamadim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
sinemsozbey yazdı:
25.05.2018 - 13:53:37
Drmalhun32 yazdı:
Ben doldurmadım üniversitede çalışıyorken atama oldu.. açıktan atananlar dolduruyor
komuta_doktoru yazdı:
25.05.2018 - 14:36:33
Metekaya yazdı:
25.05.2018 - 14:16:25
İyi günler yeni mezun oldum ama atanmak istemiyorum haziran atama listesinde ismim var sağlık bakanlığına göndermem gereken belgeleri göndermezsem ne olur bilen var mı?
Genel kuradan ataman yapilir
Teşekkurler