Perşembe , Aralık 12 2019
Gecmis DHY Kuralari arsivine buradan ulasabilirsiniz....

Mecburi hizmette açılan tsk kadroları hakkında

#3857180  gönderen pisces_
 19.04.2017 - 12:59:18
Gata kapandıktan sonra dhy lerde pratisyenlere tsk kadroları açılmaya başlandı. İlk olarak 71. Dhy ile açılmıştı bu kadrolar. 71in üstüne üç atama daha yapıldı ancak halen 71 deki bu kadrolara atananlar olarak göreve başlayamadık.
Yeni tsk kadroları açıldıkça bu mağdur olan sayısı daha da artacak, o yüzden tercih dönemi böyle bir başlık açmaya karar verdim.

Öncelikle şundan bahsedeyim, sağlık bakanlığı atamasına başvurduk ancak şuan milli savunma bakanligina bağlıyız, tsk ya bağlı sivil memur statüsündeyiz. İleride terkar sağlık bakanlığına geçişte bir problemle karşılaşmayacagimiz söylendi fakat bunu yaşayıp görmedik bizi neler bekliyor şuan bilmiyoruz ama bu kadrolara atandığınız da tsk personeli olacaksınız.

İkincisi güvenlik soruşturmasi. Sağlık bakani atamalarda güvenlik soruşturmasi yapmadan sadece arşiv kaydi ile atama olacağını açıklamıştı. Bu şuanki dhy leri kapsadımi bilmiyorum. Ama askeri kadrolarda böyle bir durum söz konusu degil. Çünkü milli savunma bakanligina bagli oluyoruz ve tsknin soruşturma yapmadan memur almasi imkansız( tsk nin bize dedigi sey bu yönde). Bizim soruşturmamiz (71.donem)yaklaşık 5 ay sürdü. Ve sadece yarımızın bitti, geri kalan beklemeye devam ediyor. Yani bu kadrolara atandığınızda kapsamli ve sivillere göre daha uzun süreli bir mitve emniyet soruşturmasina hazırlıkli olun. 71.donem bi kadrolarda ilk oldugu icin ve mitin emniyetin yoğunlugundan dolayi belki de bu kadar uzadi, bizden sonrakiler de belki de bu kadar vakit almayacaktir, ama yine de bu süreci göz önünde bulundurun.

Üçüncü konu ise soruşturmasi olumlu olanlardan istenen sağlık raporu. Sivil doktorluk icin tek hekimden alinan rapor gecerliyken, milli savunma bakanligi bunu kabul etmedi ve bizden tam teşekküllü hastaneden 12 bölümden heyet raporu istendi ve bu rapor sonucu tsk saglik yetenegi yönetmeligine göre degerlendirildi. Yani boy kilo göz derecsi bazi rahatsızlıklar engel teskil edip tsk ya kabul edilmeyebilirsiniz. Fakat bunlarin bir sınırı var yönetmelikte belirtilen. Bana cok karışık gelmisti. Dilerseniz indirip okuyun, suphelendiginiz bi saglik sorununuz varsa. Ya da eski askeri hastanelerdeki gatali doktorlara da danisabilirsiniz bence icinden cikamazsaniz.

Maaş ve çalışma şartları hakkında bilgim yok ama yazmayi düşündüğünüz askeri kadroda büyük ihtimal tsmden görevlendirmeyle gelen bir doktor olabilir, onunla konusabilirsiniz.

Kısacası güzel bir sehirde veya çalışma sartlari ağır olmayan bir tsk kadrosu icin tüm bunlara katlanilir mi bilmiyorum, kararınızı etkilemek istemem. Ama sizi soruşturma, sağlık raporu ve savunma bakanligina baglanmayla gidem bir süreci de bilin istedim.
Bir de biz bu kadrolarin yer aldığı ilk atama olduğumuz icin bazi seyler bu kadar uzadi. Sizlerde umarim daha profesyonel ve hızlı bir sekilde ilerler bu islemler. Bizim yaşadığımız süreç bu şekilde.

#3857190  gönderen cofocofo
 19.04.2017 - 13:30:51
Hocam siz hala baslamadnz mı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3857197  gönderen pisces_
 19.04.2017 - 13:41:58
cofocofo yazdı:Hocam siz hala baslamadnz mı
Malesef baslayamadik , uzun bir süreç geçirdik, soruşturmasi olumlu bitenler de bir aydir sağlık raporuyla uğraşıyor. Ki soruşturmasi olumsuz olan ve henüz bitmeyen de bir grup var. Üstelik bu dediklerim sadece 71dekiler. Üstüne 72 73 ve gelecek olan 74 ler de var.
Bu kadrolara hem mecburi hizmet adi altinda zorunlu olarak atandik, hem zorunlu olarak tsk ya bağlandık, hem tsk personelisiniz artik denilip kapsamli aylarca süren soruşturmalar gecirdik, üstüne üstelik yetmedi bir de sağlık raporu isteniyor, yani bunca bekletmeye boyun kisa kilon fazla deme haklari var bize.
Ve tüm bunlar pratisyenlik için. Henüz tus var yolun çok basındaydık. Ama yorulduk, bıktırıldik, doktorluk adina bir heves birakmadilar.

#3857200  gönderen doubleaction
 19.04.2017 - 13:52:05
tsk kadrolarına artık bayan doktorun tercih yapmasına izin verilmiyor diye biliyorum doğrumudur?

#3857203  gönderen pisces_
 19.04.2017 - 13:55:35
doubleaction yazdı:tsk kadrolarına artık bayan doktorun tercih yapmasına izin verilmiyor diye biliyorum doğrumudur?
Sadece 72de böyle bir ibare vardi ama genel kurayla yine bayan atamislar diye duymustum, diger atamalara zaten erkek olmali gibi bi not eklenmedi,bayanlar da secti

Re:

#3857205  gönderen pisces_
 19.04.2017 - 13:59:46
Bir de 71 de kara kuvvetleri vardi hep, hakkari dağ komando birliği sınır karakolları bile vardi. Bizden sonraki kadrolar deniz ve hava kuvvetleri ağırlıklı acilmaya baslandi. O yüzden belirteyim amacim bu kadrolari , maaşı, çalışma şartlarını elestirmek degil. Hatta sivil bir acil ortamina göre belki de çok iyiler. Gidip görmediğim için bir sey yazmadim bu konuda. Sadece tercih yapacaklarin bu süreci bilmesini istedim. Bunu da belirteyim tekrar :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3857209  gönderen dr_demirci
 19.04.2017 - 14:31:59
merak ettiğim bir konuydu bilgilendirme için teşekkürler. ben olsam sağlık raporu kısmında bilerek elenirdim. sanki girmek isteyen çokmuş gibi bir de eleme yapıyorlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3857340  gönderen pisces_
 19.04.2017 - 19:15:05
dr_demirci yazdı:merak ettiğim bir konuydu bilgilendirme için teşekkürler. ben olsam sağlık raporu kısmında bilerek elenirdim. sanki girmek isteyen çokmuş gibi bir de eleme yapıyorlar
Rica ederim
Sağlıktan ya da soruşturmadan elenenler tekrar sağlık bakanlığı atamasına girecek ama hangi atamaya ne zaman , bunlar hep muğlak :roll: bir de özelde çalışma izni yok, is yeri hekimi olabiliyor muyiz mecburi bitmeden, bunlar hep soru işaretleri, aylar gectikce maddi olarak da zorlaniyoruz artik

Re:

#3868200  gönderen pewdiepie
 01.05.2017 - 12:42:58
Gelişme var mı? 71. askeri kadrolar bekliyor mu hala mayıs geldi :(

Re:

#3869093  gönderen pisces_
 02.05.2017 - 08:37:43
pewdiepie yazdı:Gelişme var mı? 71. askeri kadrolar bekliyor mu hala mayıs geldi :(
Beklemeye devam ediyoruz
Kullanıcı avatarı

#3882836  gönderen hehahehi
 15.05.2017 - 20:30:52
Güncel
En son hehahehi tarafından 11.06.2017 - 11:47:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3894949  gönderen hehahehi
 26.05.2017 - 18:26:56
Güncel
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3895806  gönderen Zehravi1453
 27.05.2017 - 15:36:40
Öncelikle bu başlığı açtığınız için çok teşekkür ederim. Yaşadığımız ortak sıkıntıları dile getirmişsiniz. Ben 73 dhy ile tsk kadrosuna atandım. Soruşturmadan geçenlerden mi sağlık raporu isteniyor sadece? Beni de sağlık raporu için aradılar ama soruşturmanız bitti demediler.
Aylardır bekliyoruz bu mağduriyeti ağırlıklı olarak tsk kadroları yaşıyorsa ilerde bu kadrolar tercih edilmez diye düşünüyorum.

Re:

#3895968  gönderen pisces_
 27.05.2017 - 21:00:48
Zehravi1453 yazdı:Öncelikle bu başlığı açtığınız için çok teşekkür ederim. Yaşadığımız ortak sıkıntıları dile getirmişsiniz. Ben 73 dhy ile tsk kadrosuna atandım. Soruşturmadan geçenlerden mi sağlık raporu isteniyor sadece? Beni de sağlık raporu için aradılar ama soruşturmanız bitti demediler.
Aylardır bekliyoruz bu mağduriyeti ağırlıklı olarak tsk kadroları yaşıyorsa ilerde bu kadrolar tercih edilmez diye düşünüyorum.
Biz de sadece soruşturmasi bitenlerden istenmişti sağlık raporu, sizde surec nasil isler bilemedim
Ben üç hafta önce başladım ama halen bekleyen cok kisi var 71den

Re:

#3896018  gönderen SUSTF
 27.05.2017 - 22:20:38
pisces_ yazdı:
Zehravi1453 yazdı:Öncelikle bu başlığı açtığınız için çok teşekkür ederim. Yaşadığımız ortak sıkıntıları dile getirmişsiniz. Ben 73 dhy ile tsk kadrosuna atandım. Soruşturmadan geçenlerden mi sağlık raporu isteniyor sadece? Beni de sağlık raporu için aradılar ama soruşturmanız bitti demediler.
Biz de sadece soruşturmasi bitenlerden istenmişti sağlık raporu, sizde surec nasil isler bilemedim
Ben üç hafta önce başladım ama halen bekleyen cok kisi var 71den
hocam çalışan biri olarak izlenimleriniz nasıl oldu?askeri kadrolar malum herkesin kafasında soru işareti.