Çarşamba , Eylül 18 2019
Gecmis DHY Kuralari arsivine buradan ulasabilirsiniz....

Re:

#3277147  gönderen trkvsky
 03.08.2015 - 14:11:13
Yazilmis pardon, yine de bilgi verirseniz ilce bazinda müteşekkir olurum.

Re:

#3277526  gönderen furion07
 03.08.2015 - 22:07:06
Hocam teşekkürler bilgiler için.2015 sahu kontenjanlarına baktım istanbul ankara izmir antalya bursa konya samsun var. Bu gidişle 22.000 aile hekiminden anca 2000 tanesi uzmanlığa başlayabilir kanundaki son tarihe kadar o da hep büyükşehirlerdeki yılların pratisyenlerinin kaptığı yerler. Tek istisna istanbul var dhy'de istanbulda bir tsm yazıp sahuya ilk fırsatta başlanabilecek o da açarsa kontenjan ve kurada çıkarsa. Her şeyi geçtim 2020'ye kadar sahuya başlayamayan pratisyen aile hekimlerinin durumu tam bir muamma. Bir yandan insan çok düşünme git urfaya direkt aile hekimi ol asistanlıkta eğitim falan da yok zaten 20.000 kişi var hepsine birden kanundaki süre doldu artık aile hekimi olamazsınız diyemezler diye düşünüyor bir yandan da arkadan gelen bi ordu var garip bir sistem bizimkisi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3277907  gönderen furion07
 04.08.2015 - 11:35:01
Arkadaşlar halk sağlığı kurumu aile hekimliği birimi ile görüştüm az önce sahu'ya başlayamayan aile hekimlerinin 2020'den sonra göreve devam edememesi gibi bir şey yok dedi zaten tamamının uzman yapılması planlanmıyormuş. Bu durumda uzman uzun vadede atama öncelik, eah ve devlet hastanesinde maaş+sabit+döner şeklinde çalışma akademisyenlik imkanı ve asm'de 1000 lira maaş farkı ile öne çıkarken pratisyen aile hekimi de akut dönem maddi avantajı ve başka bölüm isteyip tusa çalışmak isteyenler için öne çıkıyor.

Re:

#3284998  gönderen drsteteniskop
 14.08.2015 - 19:29:29
doğuda aile hekimleri 9 10 bin tl kazandıklarını söylüyolar bunun gerçeklik payı var mı ? bi de anadoluda da aile hekimliği maaşları bu civarda mı seyrediyor acaba ?

#3289765  gönderen son24
 19.08.2015 - 10:23:45
Evet doğru o civarda alınıyor, Erzincan ilçelerde asm'lerde boş yer bulabilirsiniz 7-8 bin maaşı var, aylık 500-750 bile olmuyor şu dönemde masraf, gerisi size kalıyor..

Re:

#3294657  gönderen mecmar
 24.08.2015 - 14:36:09
arkadaşlar doğuda zorunlu hizmetimi yapmaktayım. aile hekimiyim.bulunduğum ilçe 5. bölgede yer alıyor.ilde yeni boş kadrolar var. bulunduğum ilçe ile aynı düzeyde farklı bir ilçede nüfusu fazla olan bir yere geçmek istiyorum.merak ettiğim iki ilçede 5. bölge fakat geçmek istediğim ilçenin gelişmişlik düzeyi daha fazla.geçmekte sıkıntı olurmu??

Re:

#3294742  gönderen ali_star
 24.08.2015 - 17:43:17
drsteteniskop yazdı:doğuda aile hekimleri 9 10 bin tl kazandıklarını söylüyolar bunun gerçeklik payı var mı ? bi de anadoluda da aile hekimliği maaşları bu civarda mı seyrediyor acaba ?
Evet öyle. Sınıfsız bi asmde yim. 9300 tl aldm bu ay.
Buralarda A sınıfı bi asm 10 bin- 11 bin tl arası alıyor. Bin tl masraf olsa 9 bin- 10 bin tl kalıyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sıkıntı derken ne gibi sıkıntıdan bahsediyorsunuz açabilir misiniz? Ben şu an tusa calisip calismama konusunda kararsizim pek calisasim yok Dersaneler falan da cok pahali zaten Eger aile hekimi olunabiliyosa tus kazanmadan calismayi dusunmuyorum Ne gibi sorunlar var mesala bos olan yerlerde Ve de bana tavsiyeleriniz nelerdir Simdiden tesekkurler cevaplariniz icin
Kullanıcı avatarı
boş yerlerin çoğu sanal asm yani senin sıfırdan asm kurman demek. Tüm demirbaşları da sıfırdan alacaksın muayenehane açar gibi. Bunun devamında hasta toplaman lazım ki çoğu hasta artık aile hekimine alışmıştır sıfır birime hasta kaydı da çok zor iştir. kaydın yeterli olmazsa sağlık memuru maaşına doktorluk yaparsın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Aile hekimliğine geçişte son durum nedir? Nişanlım öğretmen onun mecburisi nedeniyle doğu veya belki iç anadolu, güneydoğu anadolu, doğu karadeni bölgeleri olabilir. Acil tercih etmek istemiyorum aile hekimliğine geçmek istiyorum. Hangi illerde bu daha kolay olur ve yaşam olarak baktığımızda bir nebze de olsa iyi yerler var mı? 3-4 sene yaşayabileceğimiz bir yer? Bugüne kadar Ankara'nın doğusunu görmedik fikrimiz yok google mapsle olacak bir şey değil. İyi kötü her türlü objektif yorumlar bizler için çok iyi olur. Teşekkür ederim.
fberk07 yazdı:
26.06.2019 - 13:34:37
Aile hekimliğine geçişte son durum nedir? Nişanlım öğretmen onun mecburisi nedeniyle doğu veya belki iç anadolu, güneydoğu anadolu, doğu karadeni bölgeleri olabilir. Acil tercih etmek istemiyorum aile hekimliğine geçmek istiyorum. Hangi illerde bu daha kolay olur ve yaşam olarak baktığımızda bir nebze de olsa iyi yerler var mı? 3-4 sene yaşayabileceğimiz bir yer? Bugüne kadar Ankara'nın doğusunu görmedik fikrimiz yok google mapsle olacak bir şey değil. İyi kötü her türlü objektif yorumlar bizler için çok iyi olur. Teşekkür ederim.
Hocam İstanbul dışında doğuda da doğru düzgün yer yok. Aile hekimliği uzmani olmak lazim. Peki yer varmı nasıl öğrenebilirsiniz. İl sağlık müdürlüklerinin web sitesine bakın. Orda aile hekimliği kurası ilanlar açılıyor. Kaç tane yer açılmış , başvuranların hizmet puanları kaç bakabilirsiniz. Mesela şu anda bulunduğum ilde 4-5 aile hekimliği için kura açıldı. Mevcut aile hekimleri hariç 32 pratisyen hekim başvurmuş. İleride aile hekimliği uzmanı sayısı artarsa pratisyen hekimlerin sözleşmelerini uzatmama durumu olabilir bence. Çünkü sözleşme sadece 2 senelik bir hak sağlıyor.