Cuma , Kasım 22 2019
Gecmis DHY Kuralari arsivine buradan ulasabilirsiniz....
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

#2964804  gönderen mtnl
 19.08.2014 - 17:11:37
son mesajda olduğu gibi güzel bilgiler bekliyoruz arkadaşlar. siz de bu evrelerden geçtiniz nasıl sıkıntılı bir süreç olduğunu biliyorsunuz. unutmayın o günlerinizi ve yardımcı olun meslektaşlarınıza

Re:

#2964813  gönderen sarkolemma
 19.08.2014 - 17:18:57
8-9 alan acil-tsm veya 112 yoktur, sanmıyorum. aile hekimleri alıyor olabilir. onlarında masrafları hariçtir bence.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2964815  gönderen mtnl
 19.08.2014 - 17:21:06
sarkolemma yazdı:8-9 alan acil-tsm veya 112 yoktur, sanmıyorum. aile hekimleri alıyor olabilir. onlarında masrafları hariçtir bence.
yukarıdaki arkadaş 10 bin civarı alıyormuş, ama sözleşmeli. benim bir arkadaşım da var o da 9 bin civarı alıyordu

Re:

#2964821  gönderen sarkolemma
 19.08.2014 - 17:23:39
mtnl yazdı:
sarkolemma yazdı:8-9 alan acil-tsm veya 112 yoktur, sanmıyorum. aile hekimleri alıyor olabilir. onlarında masrafları hariçtir bence.
yukarıdaki arkadaş 10 bin civarı alıyormuş, ama sözleşmeli. benim bir arkadaşım da var o da 9 bin civarı alıyordu
sözleşmeliler hakkında pek bir bilgim yok doğrudur.

Re:

#2964842  gönderen bebisaspirini
 19.08.2014 - 17:50:01
Sözleşme( diger adi 4924)yıllık yapılıyor. Çift maaş alıyorsun (yaklaşık 2 bin lira daha fazla) söyle bir şartı var. Sözleşmeliysen ve sözleşmeni feshetmek istiyosan 2 ay önceden haber vermen gerekiyor. Ve çalıştığın ayın maaşını alıyorsun. Yani memur baslar başlamaz ilk ayın 15inde çalısmadan maaşini alırken Sözleşmeliler 1 ay sonra.

Re:

#2965026  gönderen fkan
 19.08.2014 - 21:53:22
Konya merkez ve perifer (ozellikle yunak) hakkinda yardimci olabilirim arkadaşlar. Ricam lutfen tusu kazanmasi ve istifa etmesi nerdeyse kesin olan arkadaşlar tercih etmesin. Ozelden ulaşabilirsiniz bana.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2965177  gönderen itfElvan
 20.08.2014 - 03:44:54
Manisa Selendi, Kula, Gördes hakkında bilgi verecek olan var mı acaba? Tsm hiç açmadı manisa sadece acilleri var

Re:

#2965211  gönderen tussuzz
 20.08.2014 - 09:25:08
Konya ve ilçeleri hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yazabilir mi acaba nöbet sayısı? hasta sayısı?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2965213  gönderen ellidokuznoktayetmis
 20.08.2014 - 09:31:00
bebisaspirini yazdı:Ben Muş- Hasköy devlet hastanesinde Acilde çalışıyorum. 6. bölge zorunlu hizmet süresi 350 gün.Burası benim ilk çalışma yerim yaklaşık 5-6 aydır buradayım. Acilde çalışan tek bayan hekim benim :)Epey araştırmıştım gelmeden önce ve ilk tercihimdi. Ben memnunum. Tekrar atansam yine tercih ederdim.

Hasköy Muş'a15-20 km uzaklıkta çok büyük olmayan bir ilçe. Çalışma şartları bakımından yaz mevsiminde 250, kışın 150 civarında hasta geliyor. Bi çok ilçe hastanesinde olduğu gibi genel olarak poliklinik hastaları. diyabetik hipertansif teyzeler ya da "Hocam bana bi serum ya bi iğne" diyen serum müdavimi hastalardan oluşuyo. Hastalar genel olarak hekime saygılı. (Angut hastalar - hasta yakınları da var tabiki.)

Ben şimdiye kadar il merkezine hasta sevkinde pek problem yaşamadım. Genellikle uzmanlar anlayışlı ve göndermek istediğin hastaları kabul ediyorlar. Ve zaten il merkezine yakın bi yer olduğu için sıkıntılı hastalar direk Muş Devlet Hastanesine gidiyo.

Acilde çalışan özellikle genç hemşireler çalışkan ve sıkıntı çıkaran hemşire pek yok. Başhekim ve diğer acil doktorları anlayışlı insanlar. Ben başladığımda benimle birlikte 5 hekim vardı nöbet tutan. nöbetlerim 6-7 gibiydi. Bazılarının görevlendirmesi bitti. Şu an 3 kişiyiz.nöbet sayısı 8-9 civarı, kalan nöbetleri uzmanlar tutuyo. Bu atamada 3 kişi kadro açtı sanırım. buraya 2-3 kişi gelse nöbetsyıları 5-6 olur. Tadından yenmez.

Nöbetlerde gece 12-1 den sonra tektük hasta geliyo. Gece uyunabiliyor. Nöbet temposu tus için nöbetertesi ders çalışmaya müsait.Ben nisan tusundan 57 almıştım. tercih yapmadım. Burda tekrar hazırlanıyom

Şuan 1 dahiliye uzmanı, kadın doğum hastalarına bakan 1 aile hekimi, çocuk hastalara bakan 1 aile hekimi var. Çocuk uzmanı da var, şu an doğum izninde.

Ben geldiğimde sözleşmeli oldum.(Hastanede bildiğim kadarıyla 4 tane daha sözleşmeli hekim kadrosu var.) Maaşım 10 bin civarı. Hastanenin bahçesinde lojmanda kalıyorum. Aylık kirası 160tl lojmanda boş yer olabilir.

Hasköy tipik küçük bi doğu ilçesi. Burda özellikle araplar yoğunlukta. hastane çalışanları kürtçe ve arapça iyi biliyor. Ben şimdiye kadar dil sıkıntısı pek çekmedim. Arap yoğunluğu fazla olduğu için kürt milliyetçiliğine pek prim verilmiyor. Doğunun diğer yerlerine göre teror olayı çok daha nadir. Google'dan bakabilrsiniz.

Muşta sinema bi kaçtane küçük alışveriş merkezi, bikaç güzel kafe var :)

Muş havaalanı Hasköy'e çok yakın. Hergün Ankaraya ve İstanbul'a uçak var. Uçakla Ankara 1 ssat . İstanbul 2 :) Burdaki havaalanı küçük ama doğunun en eski havaalanlarından biri. uçuşlar düzenli ve karda kışta pek aksaklık olmuyo. Ben nöbetlerimi gün aşırı tutup 10-12günde bitiriyorum.Ayın yaklaşık 20 günü boşum.

Elbette doğuda çalışmanın getirdiği zorluklar, kültür farkı bazen hastalarla tartışmalar oluyor. Tamamen tozpembe değil. Ama tatsızlığın hiç olmadığı bi hastane var mı ki?

Yani sonuç olarak burası Tus çalışan içinde, para biriktirmek isteyen içinde, Tus kasmayan biri içinde(hizmet puanı epey yüksek) uygun bi yer.

Genç dinamik bıcır bıcır arkadaşlar bekliyoruz.

İlgilenenlerle telefonla da konuşabiliriz. Başhekimle de görüştürebilrim.

Tercihler için herkese bol şans ! :))
Mecburideyken aynı ben de böyle insanlar bekliyodum.Umarım gelirler

Re:

#2965243  gönderen fkan
 20.08.2014 - 10:50:39
fkan yazdı:Konya merkez ve perifer (ozellikle yunak) hakkinda yardimci olabilirim arkadaşlar. Ricam lutfen tusu kazanmasi ve istifa etmesi nerdeyse kesin olan arkadaşlar tercih etmesin. Ozelden ulaşabilirsiniz bana.
tel.no: 0332 851 23 68 --228
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2965264  gönderen mtnl
 20.08.2014 - 11:41:45
hocalarım 112 ile kastettiğiniz komuta merkezi mi yoksa acil sağlık hizmetleri istasyonu yani ambulans mı oluyor?

Re:

#2965279  gönderen bebisaspirini
 20.08.2014 - 12:10:11
ellidokuznoktayetmis yazdı:
bebisaspirini yazdı:Ben Muş- Hasköy devlet hastanesinde Acilde çalışıyorum. 6. bölge zorunlu hizmet süresi 350 gün.Burası benim ilk çalışma yerim yaklaşık 5-6 aydır buradayım. Acilde çalışan tek bayan hekim benim :)Epey araştırmıştım gelmeden önce ve ilk tercihimdi. Ben memnunum. Tekrar atansam yine tercih ederdim.

Hasköy Muş'a15-20 km uzaklıkta çok büyük olmayan bir ilçe. Çalışma şartları bakımından yaz mevsiminde 250, kışın 150 civarında hasta geliyor. Bi çok ilçe hastanesinde olduğu gibi genel olarak poliklinik hastaları. diyabetik hipertansif teyzeler ya da "Hocam bana bi serum ya bi iğne" diyen serum müdavimi hastalardan oluşuyo. Hastalar genel olarak hekime saygılı. (Angut hastalar - hasta yakınları da var tabiki.)

Ben şimdiye kadar il merkezine hasta sevkinde pek problem yaşamadım. Genellikle uzmanlar anlayışlı ve göndermek istediğin hastaları kabul ediyorlar. Ve zaten il merkezine yakın bi yer olduğu için sıkıntılı hastalar direk Muş Devlet Hastanesine gidiyo.

Acilde çalışan özellikle genç hemşireler çalışkan ve sıkıntı çıkaran hemşire pek yok. Başhekim ve diğer acil doktorları anlayışlı insanlar. Ben başladığımda benimle birlikte 5 hekim vardı nöbet tutan. nöbetlerim 6-7 gibiydi. Bazılarının görevlendirmesi bitti. Şu an 3 kişiyiz.nöbet sayısı 8-9 civarı, kalan nöbetleri uzmanlar tutuyo. Bu atamada 3 kişi kadro açtı sanırım. buraya 2-3 kişi gelse nöbetsyıları 5-6 olur. Tadından yenmez.

Nöbetlerde gece 12-1 den sonra tektük hasta geliyo. Gece uyunabiliyor. Nöbet temposu tus için nöbetertesi ders çalışmaya müsait.Ben nisan tusundan 57 almıştım. tercih yapmadım. Burda tekrar hazırlanıyom

Şuan 1 dahiliye uzmanı, kadın doğum hastalarına bakan 1 aile hekimi, çocuk hastalara bakan 1 aile hekimi var. Çocuk uzmanı da var, şu an doğum izninde.

Ben geldiğimde sözleşmeli oldum.(Hastanede bildiğim kadarıyla 4 tane daha sözleşmeli hekim kadrosu var.) Maaşım 10 bin civarı. Hastanenin bahçesinde lojmanda kalıyorum. Aylık kirası 160tl lojmanda boş yer olabilir.

Hasköy tipik küçük bi doğu ilçesi. Burda özellikle araplar yoğunlukta. hastane çalışanları kürtçe ve arapça iyi biliyor. Ben şimdiye kadar dil sıkıntısı pek çekmedim. Arap yoğunluğu fazla olduğu için kürt milliyetçiliğine pek prim verilmiyor. Doğunun diğer yerlerine göre teror olayı çok daha nadir. Google'dan bakabilrsiniz.

Muşta sinema bi kaçtane küçük alışveriş merkezi, bikaç güzel kafe var :)

Muş havaalanı Hasköy'e çok yakın. Hergün Ankaraya ve İstanbul'a uçak var. Uçakla Ankara 1 ssat . İstanbul 2 :) Burdaki havaalanı küçük ama doğunun en eski havaalanlarından biri. uçuşlar düzenli ve karda kışta pek aksaklık olmuyo. Ben nöbetlerimi gün aşırı tutup 10-12günde bitiriyorum.Ayın yaklaşık 20 günü boşum.

Elbette doğuda çalışmanın getirdiği zorluklar, kültür farkı bazen hastalarla tartışmalar oluyor. Tamamen tozpembe değil. Ama tatsızlığın hiç olmadığı bi hastane var mı ki?

Yani sonuç olarak burası Tus çalışan içinde, para biriktirmek isteyen içinde, Tus kasmayan biri içinde(hizmet puanı epey yüksek) uygun bi yer.

Genç dinamik bıcır bıcır arkadaşlar bekliyoruz.

İlgilenenlerle telefonla da konuşabiliriz. Başhekimle de görüştürebilrim.

Tercihler için herkese bol şans ! :))

Mecburideyken aynı ben de böyle insanlar bekliyodum.Umarım gelirler
Doktoratamalarinda 3 kisi ilk tercihine yazmis bile :) bekliyoruz
Kullanıcı avatarı

Re:

#2965302  gönderen dranestezi26
 20.08.2014 - 13:24:07
Ya arkadaslar kimsenin parasinda gozum yok helal olsun.dogu gibi yerde kazanilan para helaldir elbette ama pratisyen hekimken madem 10 bin lira kazaniliyor.uzman olmaya ne gerek var.oralarda 2-3 sene disinizi sikin evinizi arabanizi alin.sonra yine uzmanlik yapacaksaniz keyfine yapsrsiniz.cok az uzman aylik 10 bin kazanabiliyor
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15